New album Polish death metal band DIRA MORTIS - Ancient Breath Of Forgotten Misanthropy (2020)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 30. dubna 2017

Home » » Recenze/review - LICH KING - The Omniclasm (2017)

Recenze/review - LICH KING - The Omniclasm (2017)


LICH KING - The Omniclasm
CD 2017, vlastní vydání

Vrazit pěst pořádně do břicha, zakroutit, podívat do očí a pak trhnout. Vyvrhnout, vykostit, rozdrtit, rozmělnit, uhnětat a nakonec pohřbít zaživa. Tohle všechno se se mnou snaží američtí thrasheři LICH KING provést.

A nutno rovnou dodat, že se jim to daří na výbornou. Perfektně promyšlené a zároveň přesně zacílené riffy, spousta nápadů, lehká progresivita v mezích thrashové srozumitelnosti. K tomu skvělý, rozřezávající zvuk a "nepříjemný" ječák. Co ti přát víc? Nenašel jsem ani jednu drobnost, která by mi na novince vadila. Jedná se totiž o pravověrný, rezavý nářez přesně podle mého gusta.LICH KING nakládají ve stylu EXODUS, VIO-LENCE, MUNICIPAL WASTE, chvílemi dokonce jako OVERKILL, SLAYER, TESTAMENT. Hlavní je ale schopnost desky mě strhnout, donutit zase mlátit pěstí do klávesnice, odbíhat pařit po pokoji, přidávat volume a prskat skladby úplně stejným způsobem, jako vynikající vokalista. Album je plné humoru, nadsázky, radosti ze samotné hudby, ale pozornějšího posluchače donutí i k zamyšlení. Zkrátka a jednoduše, takhle se má dělat thrash metal! V novince je obrovský kus rebelství, totálního nasazení a pořádná porce energie. Vše je pak smíchané ve vskutku výbušném poměru. Na tuhle hrobníkovu lopatu si sednu pokaždé rád. Tady se totiž hraje první thrashová liga! Masakr!sumarizace:


Vítejte na thrash metalové seanci! Američtí válečníci LICH KING přišli na náš svět, aby zapálili ohně k uctění pravého nefalšovaného metalu. Tohle je přesně ten typ old schoolové muziky, která mi koluje v krvi. Má to drive, má to neskutečný feeling a sílu. Mám sto chutí vše hodit za hlavu, dát si nohy na stůl a jen poslouchat. Novinka je velmi dobře zahraným návratem do osmdesátých a devadesátých let minulého století. Je plná starých riffů, plesnivé atmosféry a žhoucího kovu. Pokud také ctíte dávné pořádky v hudbě a rádi vzpomínáte, tak je pro vás album jako stvořené. Otevřete si pivo, opravte nášivky na roztrhané džínové bundě a začněte skákat po pokoji! Tohle je hudba pro staré šedivé prašivé metalové psy! Takhle nějak by to mělo vypadat, přátelé! Album, které vás vrátí do vašeho mládí! Kult! Skvělá prašivá práce! Absolut thrashmetal!


Asphyx says:

Welcome to thrash metal session! American warriors LICH KING  came to our world to light fires for honour of the true real metal. This is exactly the type of old school music that is circulating in my blood. It has drive, surreal feeling and strength. I'm fancy throwing everything behind my head, put my feet up and listen only. Novelty is very well played return to the eighties and nineties. It's full of old riffs, moldy atmosphere and the glowing metal. So, if you honour the ancient orders in music and you like remembering, the album is ideal for you. Open some beer, repair patches on your torn denim jacket and start jumping around the room! This is music for the old gray mangy metal dogs! This is how it should look like, friends! The album, which takes you back to your youth! Cult! Great rotten job! Absolut thrash metal!


Tracklist:
01. Weapons Hot
02. Lich King V: Stalemate
03. Preschool Cesspool
04. Cut the Shit
05. Our Time to Riot
06. Crossover Songs Are Too Damn Short
07. Take the Paycheck
08. Civilization
09. Offense
10. Lich King VI

Share this games :

TWITTER