Recenze/review - CASKET - Urn (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 27. ledna 2018

Home » » Recenze/review - OBLIVION - The Path Towards...(2017)

Recenze/review - OBLIVION - The Path Towards...(2017)


OBLIVION - The Path Towards...
CD 2017, Unique Leader Records

for english please scroll down

Málokdy se stane, že mi je hudba vyloženě nepříjemná. Bohužel, novinka amerických technických death metalistů OBLIVION spadá přesně do oblastí, kterým se raději vyhýbám. Pokud u muziky hledáte chaos, dokonale odvedené výkony muzikantů a rádi se necháváte zničit nepřehledností, budete asi spokojeni. Já ale cítím, že všechno tohle jsem už někde slyšel. Jen je to poskládáno v celku, který mi vůbec nechutná. Přijde mi, že poslední dobou takhle hraje každá druhá kapela a všechny znějí úplně stejně.


OBLIVION jsou samozřejmě velmi talentovanou skupinou, ze které nápady tryskají doslova na všechny strany. Jejich skladby odkazují na MORBID ANGEL, ATHEIST, NILE, SUFFOCATION, SPAWN OF POSSESSION, OBSCURA, FALLUJAH. Všechno je náležitě promyšlené, s čistým krásným zvukem, zajímavým obalem. Přesto mám pořád neodbytný pocit, že songy poletují kolem mě, bez jakéhokoliv zásahu do mé hlavy. Novinku bych doporučil všem, kteří mají rádi komplikované riffy, melodické (až éterické) vsuvky. Mě album "The Path Towards..." nechytlo. Vadí mi zpěvy v některých momentech a nemůžu se zbavit dojmu, že dopředu vím, co bude ve skladbách následovat. Deska je pro mě tak jen lehkým nadprůměrem, bez jakékoliv přidané hodnoty. Solidní, ale ničím výjimečná záležitost.Asphyx says:

Rarely, it happens that music is unpleasant for me. Unfortunately, the new album by American technical death metal band OBLIVION is like that to me. I just rather avoid this. If you look for chaos, perfect musical performances and you like to be destroyed with unclear music, you will be satisfied. But I feel that I have already heard all of this before. It is just put into a whole which does not taste good to me. I feel that lately almost every second band plays the same music and bands seems very similar. 

OBLIVION are very talented, of course. They spreading ideas everywhere. Their songs are inspired by MORBID ANGEL, ATHEIST, NILE, SUFFOCATION, SPAWN OF POSSESSION, OBSUCRA and FALLUJAH. Everything is nicely thought out with clear nice sound and interesting cover. But still I have a feeling that the songs just pass my without any hit into my head. I would recommend the new album to everyone who likes complicated riffs, melodic (or ethereal) parts. This album “The Path Towards…” did not catch me. I am bothered by the vocals in some parts and I cannot get rid of the feeling that I know what will happen in the songs. Today, this is just a better average without any added value. Solid, but not interesting matter.

tracklist:
1. Intro
2. Dominion
3. Mechanistic Hollow
4. Concrete Thrones
5. Awaiting Autochthon
6. Holders Of The Sword
7. Harsh Awakening
8. It Has Become
9. Zenith
10. Under A Dead Sun
11. Outro

band

Nick Vasallo - vocals, bass
Ben Orum - guitar
Ted O'Neill - guitar
Luis Martinez - drums

https://uniqueleaderrecords.bandcamp.com/album/the-path-towards
https://obtainoblivion.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/OBLlVlON

Share this games :

TWITTER