DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 22. ledna 2021

Home » , , , , » KNIŽNÍ TIPY - Na okraji propasti - Bernard Minier (2020)

KNIŽNÍ TIPY - Na okraji propasti - Bernard Minier (2020)


Na okraji propasti - Bernard Minier
2020, XYZ (ČR)

Občas člověka trošku mrazí. Co všechno o nás ví? A kdo nás sleduje? Viděli jste film Sociální dilema? Tak z Na okraji propasti od francouzského autora detektivek Bernarda Miniera vás bude mrazit úplně stejně. Nejhorší na tom je, že všechno zažíváme právě teď a tady. Témata sociálních sítí, internetu, úniku dat, jsou stále aktuální. V téhle knize je Minier hodně jiný, než v ostatních. Nejedná se o klasickou detektivku, ale spíše o krutou realitu dneška. To, co dříve bývalo jen představou sci-fi spisovatelů, můžeme zažívat právě teď a tady. Je jen na vás, jak se svými daty naložíte. Já vím jediné. Často jsem po přečtení kapitoly zavřel oči a přemýšlel. Miniera mám moc rád, líbí se mi jeho styl vyprávění, způsob, jakým vyjadřuje své myšlenky. Troufám si tvrdit, že spoustě lidem se tahle kniha nebude vůbec líbit. Bude jim připadat překombinovaná, složitá, ale přátelé, takový dnešní svět je. Alespoň dle mého, bez základních technických znalostí nepřežijete. 

Schválně, rozhlédněte se kolem sebe. Právě teď. Kolik lidí kolem vás právě zrovna do mobilu? Sdílí svoji polohu, lajkuje koťátka či zadky, šmíruje sousedku, hltá reklamu, aniž by o tom věděl? A co vy? Jak jste na tom? Mě se Na okraji propasti líbilo hodně moc. Možná proto, že jsem ještě zažil dobu, kdy jste si mohli dojít na záchod, aniž by o tom někdo věděl. Pokud jste na tom podobně, tak přeji příjemnou četbu! Svět se zbláznil a ne že ne.

Lidé čtěte!

------------------------------------------------------------------

Mladá Francouzka Moira pracuje v oblasti nových technologií. Když se kvůli vývoji nového softwaru ocitne v hongkongském digitálním gigantu Ming, má pocit, že ji někdo stále sleduje. Mezi zaměstnanci firmy rychle narůstá počet násilných úmrtí a Moira zjišťuje, že svoboda pod taktovkou algoritmů je pouze krutá iluze. Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie – už se to děje.


-----------------------------------------------------------------------------------------
sledujte nás na sociálních sítích - follow us on the social media: 

instagram: 

facebook: 

twitter:
Share this games :

TWITTER