Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 24. listopadu 2021

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , , » Rozhovor - VOMIT SPELL - Snažíme se pokrýt vše v rámci death metalového a grindcore zvuku.

Rozhovor - VOMIT SPELL - Snažíme se pokrýt vše v rámci death metalového a grindcore zvuku.

Rozhovor s death grind metalovou skupinou z Německa - VOMIT SPELL.

Odpovídali MB, PS, JL, děkujeme!

Přeložila Duzl, děkujeme!

Otázky připravil Jakub Asphyx.

Recenze/review - VOMIT SPELL - Vomit Spell (2021):

Ave VOMIT SPELL! Nikde jsem s vámi nenašel žádný rozhovor v češtině. Poprosím tě tedy nejdřív, abys čtenářům, kteří vás ještě neznají, představil kapelu. Můžeš klidně začít úplně od začátku a provést nás celou historií VOMIT SPELL.

MB: Kapela vznikla v roce 2016, když se potkali kytarista MB a bubeník JL a diskutovali o společném hraní. Od začátku byl nápad hrát nějaký druh grindcore / death Metalu. Nejprve to byl víceméně jen projekt, ale postupem času se přidali i zbývající členové kapely a VOMIT SPELL kolem roku 2018 začali pravidelně zkoušet a stali se plnohodnotnou kapelou. Koncem roku 2019 jsme začali nahrávat naše demo a o rok později naše album, které právě vyšlo.


Právě poslouchám vaši novinku „Vomit Spell“ a připadám si, jako bych byl zavřený v nějaké kobce spolu s REPULSION, TERRORIZER, NAPALM DEATH, NASUM. Deska má skvělý sound. Kde jste album nahrávali a jak jste s výsledkem spokojen? Mluvili jste nějak do výsledného zvuku?

MB: Děkuji za vřelá slova. Všechno jsme si nahráli sami a pak jsme vše poslali do Japonska, aby to zmixoval Koichi Hara. Výsledek je naprosto skvělý. Samozřejmě jsme měli „poslední slovo“ ohledně zvuku, ale byly to jen drobné úpravy poté, co nám poslal své první mixy. Koichi měl téměř volnou ruku, aby zvuk utvářel po svém.

Jakým způsobem vznikal nový materiál pro „Vomit Spell“? Jak vlastně tvoří/skládají VOMIT SPELL?

MB: Jako u většiny kapel to začíná nějakými kytarovými riffy a volnou strukturou skladby, pak se to aranžuje během zkoušky. Zpěv/text se přidává jakmile je skladba napsaná.

„Vomit Spell“ má temný morbidní obal. Kdo je pod ním podepsán? Jeho práce se mi líbí, Jak jste vůbec nápad na obal vybírali a co má znázorňovat?

PS: Obal nakreslil Necrofrost. Zobrazuje seanci zvracejících ghúlů, kteří se chystají přivolat nevyslovitelné. Myslíme si, že se to perfektně hodí k naší hudbě. Layout pro CD verzi udělal SNDNBCK, který také odvedl opravdu skvělou práci.


Kdo je autorem textů a o čem pojednávají? Kde pro témata berete inspiraci?

PS: Napsal jsem všechny texty pro demo a aktuální album. Kromě skladby „Leah Sublime“, kde jsou použity úryvky ze stejnojmenné básně, kterou původně napsal Aleister Crowley. Zatímco texty na demu pojednávaly převážně o osobních věcech, texty na albu jsou přímočařejší. Například „Spiritual Enslavement“ se zabývá, jak již název napovídá, tématem zneužívání a útlaku ve jménu náboženství. „Necrotronic“ na druhé straně zkoumá myšlenku „recyklace“ zesnulého jako primárního zdroje pro futuristické válčení. Představte si filmy Universal Soldier, ale v režii Bruna Matteie! Původní pracovní název pro „Axiom of Annihilation“ byl „Pile of Dead Nazis“, ale to se později změnilo kvůli povaze textů, které jsou o tom, jak se vypořádat s nejrůznějšími lidskými spodinami.

Novinka vyšla na CD u F.D.A. Records. Label má v undergroundu velmi dobré jméno a odvádí skvělou práci, ale nelákalo vás vydat album u nějaké větší firmy? Oslovili jste nějaké? Jak jste vlastně spokojeni s F.D.A. Records?

PS: Když nás Rico, majitel F.D.A. Records oslovil a zeptal se, zda bychom neměli zájem o re-edici našeho dema na CD a následné album u jeho labelu, souhlasili jsme. Zatím jsme opravdu rádi, že můžeme spolupracovat s F.D.A. ale také s Ericem z Life After Death, který vydá naše album na kazetě a vinylu. Oslovili nás i jiné labely, ale v té době už jsme měli podepsanou smlouvu.


Hrajete typický, klasický starý death grind metal. Nikdy jste z téhle cesty neuhnuli, jste „ortodoxní“. Osobně je to jeden z důvodů, proč se mi vaše tvorba tolik líbí, ale nelákalo vás někdy zkusit hrát něco trošku jiného, nějak tvorbu VOMIT SPELL ozvláštnit?

JL: Vlastně bych naši hudbu nepopsal jako „ortodoxní“, protože v tomto ohledu nedodržujeme žádná pravidla stylu. Pokud pozorně posloucháte naše album, objevíte tu a tam odkazy na klasické grindcore a death metalové prvky. Snažíme se začlenit starou i novou školu, ale jedinečným způsobem. Naši členové poslouchají spoustu různých druhů extrémní hudby, většinou death metal, crust punk, grindcore, black metal – na co si vzpomenete. Všechny tyto různé hudební žánry mají samozřejmě určitý vliv na naši hudbu a tak se nám to líbí.

Když si projíždím vaši tvorbu, ušli jste opravdu dlouhou cestu. Je hodně znát, že na sobě jako kapela pracujete. Jak často vlastně VOMIT SPELL zkouší? Jste poctivou skupinou, která se pravidelně schází, nebo jste spíš pankáči, kteří tomu nechávají volný průběh?

MB: Zkoušíme co dva týdny, protože bydlíme daleko od sebe. Kdybychom bydleli blíže, pravděpodobně bychom zkoušeli každý týden, ale celkově nám to vyhovuje.


Na vaší kapele je opravdu vidět, jak se každé album postupně zlepšujete, vyvíjíte, jste stále lepší. Máte nějaký cíl, kterého byste chtěli dosáhnout? Pro někoho to je slavné vydavatelství, jiný si chce třeba zahrát se slavnou kapelu.

MB: Hlavně psát dobré skladby a vydávat je. A samozřejmě také hrát nějaké koncerty. Po pravdě nemáme velké ambice na rozsáhlé turné, protože naše pracovní/životní závazky něco takového neumožňují.

Jsou nějaké desky, které tě v poslední době oslovily?

PS: Musím se přiznat, že jen stěží držím krok s posledními nahrávkami, protože je toho hodně. Poslední EP od INCARCERATION mě ale zaujalo. Docela drsná produkce a tvrdé sklady. Těším se na nové věci od FEACES CHRIST.

MB: poslední nahrávky Altarage, Portal, Death Toll 80k a Jalang stojí za zmínku.

JL: Antediluvian - The Divine Punishment, Këkht Aräkh - Pale Swordsman, Nordgeist - Frostwinter


Znáš, posloucháš nějaké kapely z České republiky?

PS: Krabathor!

JL: Napadají mě Root a Master’s Hammer.

MB: Hrál jsem v Čechách mnohokrát se svou starou kapelou Nyctophobic, takže jsme sdíleli pódium s kapelami jako Malignant Tumour (za jejich Grindcore éry), Gride, Fleshless, Ingrowing a mnoha dalšími. Další aktuální kapely, které jsem zaregistroval, jsou Mörkhimmel, Fear of Extinction, Morbider, Brutally Deceased.

Blížíme se k závěru a tak bych zkusil jednu více filozofickou otázku. Jak byste definovali styl zvaný death grind metal? Čím pro vás tato hudba je a proč jste si vybrali právě tento styl?

MB: Snažíme se pokrýt vše v rámci death metalového a grindcore zvuku, jak můžete slyšet na albu. Hrál jsem death/grind se svou starou kapelou Nyctophobic a chtěl jsem tento druh hudby hrát znovu poté, co se Nyctophobic rozpadli. Vzhledem k tomu, že hraji také v crust/d-Beat kapele Hellknife, crust/punková část je tam pokrytá a Vomit Spell se ukázalo být více death metal s nějakými náznaky grindcore a občas black metalu. Od začátku bylo cílem vytvořit dobré skladby a nebýt příliš omezeni na jeden styl, takže to, co na albu slyšíte, do značné míry shrnuje „naši“ hudbu.

Co chystají VOMIT SPELL v nejbližších měsících?

V současné době hodně zkoušíme a připravujeme se na nadcházející koncerty. Zároveň již pracujeme na novém materiálu.

Děkuji za rozhovor a přeji spoustu prodaných nosičů, stovky šílených fanoušků a tuny dobrých nápadů.

Díky za podporu!

Share this games :

TWITTER