DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 7. března 2022

Recenze/review - GUTTER INSTINCT - The Bloodgates EP (2022)


GUTTER INSTINCT - The Bloodgates EP
EP 2022, vlastní vydání

for english please scroll down

Ještě několik hodin poté, co jsem vstal a toulal se šerým městem, jsem je viděl. Původně vstoupili do mých snů. Zlé a ošklivé přízraky. Nevím, co je realita a co ještě sen. Tíží mě myšlenky, kterých se nemůžu zbavit. Jako člověk, kterého dostihne svědomí. Jenže já jsem nikomu nikdy neublížil! Opravdu? Ptají se mě a jejich rozšklebené tváře smrdí sírou. Zase jsem jednou nahlédnul do pekla, zase jsem jednou pocítil hnusný vítr ze záhrobí. Nestalo se to poprvé, stále dokola totiž poslouchám nové EP švédských GUTTER INSTINCT.

Tihle démoni podsvětí si mě svými předchozími alby opravdu získali. A vždy jsem u jejich hudby míval podobné pocity. Totálního hnusu, nihilismu, špíny. Black a death metal v té nejsurovější podobě. Neexistuje nic jiného, jenom hudba a smrt.


GUTTER INSTINCT obětují těla prokletých nebožáků podobným způsobem, jako to dělají kapely typu TEITANBLOOD, REPUGNANT, GRAVE MIASMA, CRUCIAMENTUM, DEAD CONGREGATION. Nic pro slabé povahy, řekl byl. Spíše se jedná o muziku pro všechny, kteří zažili ty nejošklivější noční můry. Songy jsou opět velmi dobře napsány. Švédové jsou nekompromisní, na první poslech nepřístupní a šílení. Čtyři skladby ostré jako břitva si mě časem zcela podmanily. Často vyvoláváme temné síly a ani o tom nevíme. Svým chováním, přístupem, nenávistí. Na "The Bloodgates EP" byly smíchány ty nejhnusnější myšlenky, prosypány devastujícími bicími, koktejlem ostrých riffů a doplněn byl morbidní vokál. Proto se nedivím, že mi desku doporučili samotní démoni temnoty. O zvuku, obalu a ostatních samozřejmých formálních věcech netřeba diskutovat. Líbí se mi vlastně vše a navíc si užívám tajemno, černou magii, všechny obrácené kříže, plivání do svěcené vody, rouhání a boj s falešnými úsměvy kněží. Ještě několik hodin poté, co jsem vstal a toulal se šerým městem, jsem je viděl. Původně vstoupili do mých snů. Zlé a ošklivé přízraky. Ďábelský black deah metal, který vás navěky prokleje! Amen!


Asphyx says:

GUTTER INSTINCT are depraved posthumous sons of TEITANBLOOD, REPUGNANT, GRAVE MIASMA, CRUCIAMENTUM, DEAD CONGREGATION. According to the style they are moving in wet compositions, in fast and also slower passages. But especially, on the reverse side of the human mind. The album with excellent sound burns until the exhumed corpse in front of us comes to life again. He tells long stories about suffering, about ugly and painful feelings. "The Bloodgates EP" is a real conversation with the undead. Songs are cutting into the most sensitive sites, and they are clearly saying that hell really exists. Fans of obscured melodies, morbid compositions, and death metal diseases should pay their attention. This is for everyone with a death stamp, for everyone with a deadly view. Excellent burial inferno! The occult magic of abandoned graves! There is no need to discuss sound, packaging and other obvious formalities. I actually like everything and in addition I enjoy mystery, black magic, all those inverted crosses, spitting into holy science, blasphemy and fighting with false smiles of priests. A few hours after I got up and wandered the dark city, I saw them. They originally came into my dreams. Evil and ugly ghosts. Devilish black deah metal that will curse you forever! Amen!

about GUTTER INSTINCT on DEADLY STORM ZINE:

Tracklist:
01. Open The Bloodgates
02. Unmarked Graves
03. Architect Of The End Times
04. Purging The Pulpits


Share this games :

TWITTER