DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 15. února 2016

Home » » Minirecenze/minireview - NOMAD - Tetramorph (2015)

Minirecenze/minireview - NOMAD - Tetramorph (2015)


NOMAD - Tetramorph
EP 2015, Witching Hour Productions

Vítejte na okultní seanci. Hlavními protagonisty dnes budou death metaloví veteráni NOMAD z Polska. Tahle smečka rozumí svému rouhačskému řemeslu jako málokdo. Pokud chcete zažít opravdové peklo, nemělo by vám jejich sírou načichlé EP "Tetramorph"  chybět ve sbírce. Čtveřice černých songů, rozprostřených do šestnácti minut absolutního nihilismu, vás k sobě připoutá, uvrhne do toho nejhlubšího žaláře, kde budete mít navěky čas zpytovat svoje svědomí. Tohle je mor, znovu probuzený a kosící po stovkách lidské plemeno. Tady se odříkávají staré prokleté formule z polorozpadlých spisů. Válka s nebem znovu propukla. Je to, jako byste vzali BEHEMOTH, NILE, VADER, přidali pořádnou porci brutality a pak to všechno ušpinili v bahně zapomnění.

Klasická polská škola, ve které se kombinuje death metal s blackem, se bezesporu nezapře. Pokud máte podobné záležitosti v oblibě, budete spokojeni i s tímto EP. Kapela asi nezvrátí světové hudební a smrtící dění, ale novinka je hodně návykovým materiálem. Je ostrá, tajemná i plazivá zároveň. Už jen ten obal, kde na vás zhlíží snad samotný démon. Nějak takto si opravdu představuji peklo. Možná není tolik zahuhlané a hlukové, jako je to dnes tolik žádané, ale tady se plazí spíš pomalu, polehounku, stejně jako se k večeru prodlužují stíny. Kolem plápolají další a další ohně. Obětuje se v nekonečném pentagramu. Už bylo na čase, aby svět shořel v očišťujících plamenech. 

NOMAD a jejich EP "Tetramorph" mi připomínají nějakou hodně zlou a  ošklivou okultní seanci. Mocné kytarové motivy, hlas povolaný z temnot a skvělý zvuk. Ano, při poslechu mám opravdu pocit, že peklo existuje. Jasně a hmatatelně, jako na novince NOMAD. Tahle hudba by klidně mohla znít při uvítání zbloudilých duší při příchodu do podzemí. Oceňuji temnotu, všechny černé skladby i určitou nihilistickou náladu, kterou zde cítím z každého tónu. Obraťte všechny kříže směrem dolů, vyžeňte kněze z kostelů, už napáchali dost zla! Černé death metalové album, které je cítit sírou! Inferno!
Asphyx says:

NOMAD and their EP "Tetramorph" reminds me some very bad and ugly occult session. Powerful guitar motifs, voice called up from the darkness and great sound. Yes, when I 'm listening I really feel that the Hell exists. Clearly and tangibly like the news of NOMAD. This music could easily sound when the lost souls come in the underground. I appreciate the darkness, all black tracks and certain nihilistic mood that I feel from each tone. Turn all crosses down, expell the priests from churches, they've already done evil enough! Black death metal album that smells of sulfur! Inferno!

Share this games :