DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 12. července 2016

Home » » Recenze/review - BEGRIME EXEMIOUS – The Enslavement Conquest (2016)

Recenze/review - BEGRIME EXEMIOUS – The Enslavement Conquest (2016)


BEGRIME EXEMIOUS – The Enslavement Conquest
CD 2016, Dark Descent Records

Mám strach. Najednou, z ničeho nic. Určitě jste to taky někdy zažili. Na člověka spadne splín a vlastně bez důvodu má sto chutí se někam zavřít a přečkat to. Je jako raněné zvíře, které se odebere lízat si své rány do úkrytu. Musím zmizet, být neviditelný. Vymanit se ze své skořápky a podívat se na všechno s nadhledem. Uniknout z tohohle prokletého světa a srovnat si vše v hlavě. Dobré také bývá vyzkoušet nějakou novou muziku. Co byste řekli na kanadské maniaky BEGRIME EXEMIOUS? Troufám si tvrdit, že jejich novinka „The Enslavement Conquest“ je ke kýženému očištění vaší hlavy více než vhodná. Kombinace old school death metalu a tradičního blacku je přesně tím, co právě potřebuji. Žádné zbytečně komplikované postupy, spíše se sází na jednoduchost, přímočarost a to jsou jak známo věci, které dělají mému uchu velmi dobře. Pokud tedy máte chuť, pojďte se mnou navštívit jeden hřbitov v Kanadě, kde se to hemží jen samými příznivci staré plesnivé metalové školy.

Pánové hrají již od roku 2005, mají na svém kontě zatím tři dlouhohrající alba, plus několik demonahrávek, splitek a EP. Hraje se tady v rytmu třeba takových REVENGE, VASTUM, BLASPHEMY, AXIS OF ADVANCE, s jasným přihlédnutím ke klasice ve stylu VENOM. Nahrávka má grády, ten správný staro-školský feeling i drive. Je to přesně ten druh riffů a motivů, které musí dělat dobře snad každému hudebnímu archeologovi. Někdy jsou sice songy možná až zbytečně dlouhé, občas dokonce monotónní, ale jsme tu hlavně proto, abychom dali odpočinout svým mozkovým závitům. A to splňují Kanaďané na sto procent. Je sice nutné se oprostit od dnešních zvukových zvěrstev, zapomenout na krásné lesklé promo fotky i na pozlátko současného metalu. Tady se hraje ještě poctivě, hezky od podlahy, s neskutečnou silou a razancí. A nic na tom nemění jasný fakt, že všechno už bylo složeno i řečeno. Já cítím určitou jiskru, kus jasně hmatatelné hniloby, která dělá dobrý metal ještě lepším.


Beru na sebe zimní bundu, pevné boty a nezbytná sluchátka na uši. Vyrážím do lesů, stoupám na kopce a relaxuji. Tady, v chrámu zvaném příroda, se zdají být BEGRIME EXEMIOUS nejlepší. Jako by se spojil určitý rustikální přístup s vůní smůly borovic. Black metalová temnota oživuje stíny stromů, death metalové spodky zase vytahují na světlo dávno zapomenuté příběhy lovců i jejich obětí. Cítíte to také? Z hlavy, těla i úst mi uniká veškerá negativní energie. Jsem jako buddhista v tom nejpříjemnějším rozpoložení. Medituju pomocí death metalu. Čerpám z hudby tolik potřebnou energii. Jsem zastáncem toho, že běžný, náročný pracovní den člověka doslova vysaje. Je potřeba se někde dobít. Odtrhnout se od elektrické energie a být zase alespoň na chvilku „vyrovnaný“. Nechat na sebe vše jen tak působit, užívat si. Říkávají, že se ze svých procházek vracívám usměvavý a veselý. Je to díky tichu, samotě, která je následně proložena dobrým smrtícím kovem. BEGRIME EXEMIOUS toho budiž jasným důkazem.BEGRIME EXEMIOUS letos vydali desku, která vás provede těmi nejtemnějšími zákoutími podzemí. Je černá, plná energie a zahraná se starým poctivým feelingem. Nápady mi připomínají náladu opuštěných hřbitovů. Zvuk alba je plesnivý, jako trouchnivé víko do rakve. Líbí se mi přístup kapely k muzice. Je hodně podobný jako ten můj. Upřímný, syrový, sází se na dobré nápady a motivy. Měl bych snad jen jedinou výtku. Některé songy jsou moc dlouhé. To je ale jen drobnost, která mi nemůže pokazit celkový dojem. Album „The Enslavement Conquest“ je ostré jako rezavý nůž. Zajede vám pomalu do břicha a zanechá po sobě pořádně krvavou spoušť. Poslech si vyloženě užívám, jednotlivé skladby si přehrávám neustále dokola. Podle mě se jedná přesně o ten druh hudby pro staré posluchače, který vás přesvědčí o tom, že peklo doopravdy existuje. Black death metalová nahrávka, která působí jako rychlý jed! Skvěle!

Asphyx says:

BEGRIME EXEMIOUS published an album this year which will take you through the darkest corners of underground. It is black, full of energy and played with an old straight feeling. The ideas reminds me of the mood of abandoned graveyards. The sound of this album is mouldy like a rotten coffin cover. I like the music attitude of this band. It is very similar to mine. Hones, raw, they work with good ideas and motives. There is just one thing. Some of the songs are just too long. However, that is just a one little thing which cannot change my feelings towards this album. The album “The Enslavement Conquest” is very sharp like a rusty knife. It will go through your stomach, slowly and it will leave a giant bloody mess. I enjoy the listening very much. I play every song in my music player again and again. For me, this is the exact kind of music for old listeners and it will make you think that the Hell is real. Black death metal record which works like a quick poison! Great!

Seznam skladeb:

1. Cradled in Our Hands
2. Overpowered (Under Siege)
3. Transcendence
4. Rat Amongst the Herd
5. Conscription Woes
6. Subconscious Nemesis
7. Noose for a Monarch
8. Impending Diabolical Conquest (Incantation cover)
9. Crusade Towards Self Devolution
10. When the Vultures Leave


Čas: 49:44

 

Sestava/band:


D. Orthner – zpěv, kytary
L. Norland – bicí
A. Rintoul – basa
F. Thibaudeau – kytara, zpěv

Share this games :

TWITTER