Recenze/review - ROTTEN CASKET - First Nail in the Casket (2022)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 9. července 2016

Home » » Recenze/review - FLESHGORE – Denial of the Scriptures (2016)

Recenze/review - FLESHGORE – Denial of the Scriptures (2016)


FLESHGORE – Denial of the Scriptures
CD 2016, Xtreem Music

Asi jsem fakt už starý, protože se pořád ještě divím, kolik lidí, do kterých bych to normálně neřekl, je na drogách. Závislostí je spousta a já nejsem sociolog, abych věděl proč tomu tak je, ale jsem pořád šokovaný. Jakoby mnoho jedinců hledalo v závislostech obyčejné věci, jako jsou radost, klid a pohoda. Poslední dobou je všude hrozně moc stresu a frustrace. Je to s podivem, protože se máme jinak moc dobře. Asi nevíme co roupama. Nedám vám návod, ani rozhřešení, ale místo toho abyste si pořád utírali nos od šňupání, dejte si místo toho jedinou pořádnou drogu, která existuje. Muziku. Co třeba ukrajinští ultra brutal deathoví maniaci FLESHGORE? Že vám to nic neříká? Tak to byste si měli místo neustálého polykání prášků raději zvednout a dohledat si potřebné informace. Dnes vám k tomu stačí připojení k internetu, případně můj skromný blog. Je to masakr, který vám nahradí falešný pocit radosti v žilách, vytřese vám z lebky veškeré hnusné myšlenky a ještě si budete říkat, že je stokrát lepší, než ti nejslavnější psychologové.

Trepanace lebky, krkolomné riffy, hrubozrnný zpěvák s chuchvalcem skelné vaty v hrdle. Krutost, maniakální výraz ve tvářích a třas rukou. Ne, zdání klame, to není absťák, to je jen hudební útok ve stylu SUFFOCATION, SEVERE TORTURE, PYREXIE, DYING FETUS, INTERNAL BLEEDING. Výmaz veškerých myšlenek z vaší hlavy, totální restart mozku s následným zaměřením se na hlukovou očistu. Nic pro slabé nátury, ani pro hledače náročných technických partů. Spíše se jedná o buldozer, hrnoucí před sebou hromady mrtvých těl (doplňte si jakoukoliv momentálně probíhající válku). Je to extrém, ale je to také další příjemný vrut, zaražený do vašich uší. Celé je to hozeno až na samou hranici poslouchatelnosti, někam k prahu úplné bolesti. Celá deska se valí neskutečnou silou a hlasitostí kupředu. Nezná slitování ani kompromisů. Smete vás, rozseká, rozdrtí a pak spláchne do odpadu. Budete šťastni, že jste zase jednou jen kusem prašivého kusu těla.


Vždycky, když čtu rozhovory s násilnými vrahy, je zajímavé, že všichni se shodují na jedné věci. K zabíjení se museli propracovat, překonat prvotní obavy. Když ale zabili poprvé, spustilo to v nich někde v podvědomí ukrytou šelmu. Jsme příliš humánní a tak dáváme podobným jedincům pořád najevo, že je po jejich činech vyšetříme, ochráníme před zlým světem, případně jim zajistíme klidné stáří. Na oběti už dávno nikdo nehledí. Měl bych jiné řešení, zavřel bych je do místnosti a pustil jim nekonečnou smyčku z novinky FLESHGORE. Troufám si tvrdit, že by to bylo jako trest adekvátní. Pro nás, co máme podobnou hudbu rádi, je to deska zajímavá, zahraná s citem pro morbidní záležitosti a s určitým bonusem navíc. Podobných smeček běhá po světě spousta, ale jen některé ví, jak zhudebnit pocity šílenců. Ukrajinci patří mezi vyvolené. Jejich hudební násilí je zcela hmatatelné, jasné, cíleně nekompromisní. Byl bych velmi spokojený, pokud by všichni úchylci světa, násilníci a nerváci řešili své problémy raději poslechem „Denial of the Scriptures“, než aby se pohybovali jako šelmy mezi námi.


„Denial of the Scriptures“ je jasnou definicí hudební krutosti. Kombinace morbidního vokálu, šílených riffů a maniakálního přístupu musí dělat dobře všem příznivcům extrémního brutálního death metalu. Album je na to, jaký se na něm hraje styl, velmi pestré a působí velmi uceleným dojmem. Připadám si jako na krvavých jatkách, kde sleduji, jak pánové porcují pomocí svých riffů jedno tělo po druhém. Kdo bude další na řadě? Tohle není nahrávka pro slabé povahy. Je totiž plná špíny, lidského hnusu, ostře nabroušených nožů a nekompromisního přístupu. Oceňuji jak skvělý zvuk, tak naléhavé nápady. Jestli jste zažili někdy úder kladivem přímo na solar plexus, tak určitě víte, o čem hovořím. Troufám si tvrdit, že letošní setkání všech amatérských patologů dopadlo na výbornou. FLESHGORE ovládají svoje řemeslo s elegancí a jistotou. Extrémní brutální death metal, který vám urve hlavu i s krkem! Skvělá morbidní práce!

Asphyx says:

“Denial of the Scriptures” is a clear definition of musical cruelty. The combination of morbid vocal, crazy riffs and maniacal attitude – every fan of extreme brutal death metal has to like this album. This album is very colourful and feels very compact, considering the kind of music it plays. I feel like I am in a bloody slaughterhouse where I look like those guys are cut up one body after another in portions with their riffs. Who is the next in the line? This album is not for the weak ones. It is full of dirt, human filth, sharply edged knifes and uncompromising attitude. I appreciate the great sound, the dire ideas. If you have ever experienced the hit by hammer right on your solar plexus, you know what I am talking about. I dare to say that this year amateur pathologists´ conference was very successful.  FLESHGORE knows how to do their job with some kind of elegance and certainty. Extreme brutal death metal which will cut your head off with your neck! Great morbid job!

Seznam skladeb:

1. Talk To Me About God
2. Inception Of Incursion
3. Stop The Possessor
4. Killing Relapse
5. Forgotten Knowledge
6. Bloody Hands Of Aggressor
7. New Ordeal Comes Into The World
8. Numinosum
9. Denial Of The Scriptures
10. Gorging On Mucus And Bile (Pyaemia Cover)


Čas: 39:19

 

Sestava/band:


Igor Lystopad – kytara
Ruslan Drozd – basa, zpěv
Lev Kurgansky - bicí


http://shop.xtreemmusic.com/english.main.index.php
Share this games :

TWITTER