DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 1. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - ULCERATE - Shrines of Paralysis (2016)

Recenze/review - ULCERATE - Shrines of Paralysis (2016)


ULCERATE - Shrines of Paralysis
CD 2016, Relapse Records

Malinké, zdánlivě jemné jehličky, postupně zarážené pod nehty, způsobují bolest pomalu. Tělem projíždí jako elektrické výboje výbuchy strachu, šílenství a beznaděje. Spoutali mě v řetězech a odřezávají mi postupně proužky kůže z těla. Krvavé maso prosolí, to abych skučel ještě víc. Mé oči krvácí, přesto mám na tváři úsměv. Poslouchám totiž novinku novozélandských technických mágů ULCERATE. Do uší mi jako ostré hroty zní táhlé death metalové melodie s nezaměnitelnou atmosférou tmy. Říkám si, že takhle chladné peklo snad ani nemůže být.

Člověk se při poslechu novinky "Shrines of Paralysis" stává tak nějak automaticky morbidním básníkem, hledajícím slova plná krutosti. Letos jsou pánové vlastně stejní jako na předešlých albech, ale svůj jasně rozpoznatelný styl dál rozvíjejí, objevují další a další ošklivá zákoutí. Jsou jako hnis, který vám napadl vaše nohy. Máte sny o tom, že můžete chodit, ale po probuzení víte, že na těch uhnilých pahýlech to už dávno nepůjde. Ne, všechny skladby jsem zatím nepochopil a bude mi ještě dlouho trvat, než všechno vstřebám, ale takhle to zkrátka se mnou u těchto šílenců funguje. Technika, smrt a tma. Ve vzájemné symbióze, jako znovu vykvetlé květy zla. Jděte a prořízněte si vlastní žíly, uvidíte černou krev.

 

Hudba je zde protkána motivy, které můžete potkat i třeba u takových GORGUTS, DEATHSPELL OMEGA, PORTAL, IMMOLATION, MITOCHONDRION, AD NAUSEAM, ABYSSAL, CIGAN, PHOBOSCOSM, ARTIFICIAL BRAIN. Záležitost, vyloženě určená pro všechny death metalové rozjímače, přemýšlivce a tmáře. Deska, kterou spousta fanoušků určitě nepochopí a také temná kobka, kam každému nebude umožněn vstup. Nevěšte hlavu, pokud vám album bude zpočátku připadat "divné". Chce to čas, mrtvola musí také uzrát. Berte poslech spíše jako výzvu, jako souboj s temnými silami. Budete se brodit po kolena v bažinách z krve, strachu, špíny a bolesti (na obal se ale raději nedívejte, je podle mě hrozný). Pokud ale přežijete, dostaví se šílenství a propadnete "Shrines of Paralysis" až navěky, amen! Úžasná nahrávka, po okraj napěchovaná tmou! Doporučuji všem milovníkům death metalové beznaděje.


sumarizace:

ULCERATE k nám zavítali na návštěvu z onoho světa. Jejich nová deska "Shrines of Paralysis" je plná umírání, strachu, stínů, tmy i nenávisti. Pomalá, s doomovými náladami, blacková, se zákeřností, smrtící, s dynamickým sekáním. Slov by bylo možné o této desce napsat mnoho, ale nikdy by nedokázala popsat všechno zlo, které na ní nalezneme. Buďte při poslechu ve střehu! Ta hranice mezi tímto a odvráceným světem je velmi tenká a mohla by vás pohltit temnota. Na nové desce se umírá pomalu, dlouze a utrpení není ničím vykoupeno. Nezahrávejte si s temnými silami! Jsou všude kolem, koušou, pálí, stahují vás do nekonečných hlubin. Svět opět pokryl závěs z černé mlhoviny a světla se jen tak nedočkáte. Poslední zbytky naděje v dobro jsou smeteny ostrými riffy a smutek se rozkládá všude kolem jako pohozená mršina. Death metalové album, které je nakažlivé jako mor!

Asphyx says:

ULCERATE arrived to us from the beyond. The new album called "Shrines of Paralysis" is full of dying, fear, shadows, darkness and hate. It´s slow with doom moods and black with deceit and deadly and dynamic gathering. There is a lot what can be say about this album, however nothing is able to describe how evil is it. When you listen to this album, watch out! The outline between this and the other world is very thin and you could be eaten up by the darkness. On this album the dying is slow, long and the misery can´t be redeemed. Do not flirt with the dark powers! They are everywhere around us, they bite, burn and they would take you to the darkness beyond. The world is covered by dark fog again and you are not able to see the lights. The last chances for hope are killed by sharp riffs and the sadness is all around like a carcass. Death metal album which is contagious like a plague!


Tracklist:
1. Abrogation
2. Yield to Naught
3. There Are No Saviours
4. Shrines of Paralysis
5. Bow to Spite
6. Chasm of Fire
7. Extinguished Light
8. End the Hope

band:
Paul Kelland Michael Hoggard Jamie Saint Merat

Share this games :

TWITTER