DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 22. ledna 2017

Home » » Recenze/review - EVIL PRIEST - Evil Priest (2017)

Recenze/review - EVIL PRIEST - Evil Priest (2017)


EVIL PRIEST - Evil Priest
CD EP 2017, Caverna Abismal Records

Povstali ze starých indiánských pohřebišť. Ukováni z nekonečných obětí všem bohům smrti se odhodlali vstoupit na náš svět, aby zde šířili slova samotného zla. Peruánští old school death metalisté EVIL PRIEST jsou zde se svým prvním albem a působí opravdu jako poslové ze záhrobí. Jejich smrtící kov je uvěřitelný, jako když se omylem říznete ostrým nožem do tepny. Moment překvapení na mě působí příjemně morbidním dojmem a to i přesto že v tvorbě těchto šílenců můžeme vystopovat odkazy na staré dobré DEICIDE, ENTOMBED, MORBID ANGEL a v některých momentech i SLAYER. Zkrátka a dobře, až vás jednou zakopají metr pod zem, tak si na "Evil Priest" rádi vzpomenete.Vnímání hudby je hodně podobné jako u obrazů. EVIL PRIEST sice nejsou těmi, nad kterými byste přemýšleli nekonečné hodiny a říkali si, co tím chtěl básník vlastně říci. Jsou spíše špinavým úderem, překvapujícím razantním výbuchem. Riffy a vlastně všechny nápady z nich vyvěrají, jako by byly v jejich srdcích uloženy odnepaměti. Já mám pocit, že při poslechu navštěvuji staré indiánské pohřebiště, hraji si se starými kostmi a otírám z kamenných oltářů zaschlou krev. Líbí se mi, že hudba zde není vyumělkovaná, ale přirozeně syrová a prašivá jako kůže stoletého psa. Neřešte neřešitelné, raději se naplno ponořte do hudby, která dokáže prodloužit stíny nastávající noci. Old school death metal, který mi zatloukl hřeby do dlaní! Vidím démony! Parádní temné album.


sumarizace:

EVIL PRIEST letos přišli s hudbou, která splňuje všechny moje požadavky na poctivý, reálný old school death metal. Jejich nahrávka je plná neskutečné černé energie. Hroby se otvírají, zvony zvoní umíráček. "Evil Priest" může být klidně soundrackem pro vaší poslední cestu. Podzemí opět ožilo a vyslalo na náš svět posly apokalypsy. Mrtví mi jdou po krku a zlo je cítit všude kolem. Death metal je zde starý a plesnivý a nepostrádá obrovskou dávku naléhavosti. Připadám si, jako bych ležel při okultním obřadu na oltáři smrti a byl navěky obětován. Člověk se při poslechu stává morbidním básníkem, tulákem po záhrobí. Přiznávám se bez mučení. Album mě neskutečně rozsekalo a stalo se mým průvodcem na onom světě. Zapalte svíce, exhumujte starý poctivý death metal! Doporučuji! Vynikající temný old school death metal! 

Asphyx says:


EVIL PRIEST come this year with music fulfilling all my requirements for honest, real old school death metal. Their record is full of unreal black energy. The tombs were opened, bells ringing the death knell. "Evil Priest" may be the soundtrack to your last trip. Underground came alive again and sent messengers of apocalypse to our world . Deads are hunting me and the evil is everywhere. Death metal here is old and moldy and doesn't miss a huge amount of urgency. I feel like I was lying at an occult ritual on the altar of death and I was forever offered. When listening it becomes a morbid poet, a wanderer on the other world. The album cut me up and it became my guide on the other world. Light a candle, exhume old fair death metal! I recommend! Excellent dark old school death metal!

Share this games :

TWITTER