New album ASPHYX - Necroceros (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 18. dubna 2017

Home » » Recenze/review - CONDOR - Unstoppable Power (2017)

Recenze/review - CONDOR - Unstoppable Power (2017)


CONDOR - Unstoppable Power
12" vinyl 2017, High Roller Records

Už je to pár dní, co jsem se řízl rezavým nožem do ruky. Ránu jsem si omotal špinavým hadrem a čekal, kdy se konečně rozšklebené maso zanítí. Dlouho to netrvalo, poslouchal jsem totiž nové album norských thrash/black/deatherů CONDOR.

Ti opravdu působí jako bodnutí rezavým ostřím. Postupně nahlodávají moje vnitřnosti, ředí mi krev hnilobou a mlátí mě svými riffy přímo do hlavy. Tohle je album, které musí udělat dobře na zkažených duších všem fanouškům DARKTHRONE, DEATH, OBLITERATION, BATHORY, AURA NOIR, DESASTER, NIFELHEIM, DESTROYER 666, SODOM. Jedná se o neurvalý nakopávající black thrash death metal, kousající špinavými čelistmi starých bestií."Unstoppable Power" je postaveno na jednoduchých riffech, sází se spíš na poctivost, smradlavé melodie a tlak. Nic pro hudební mudrlanty. Tady se jde rovnou na věc, bez skurpulí. Zahrabejte si džísku na hřbitově, ještě před tím, než si ji vezmete na sebe. Tahle deska totiž zavání sírou, pivem, špínou a plesnivinou. Není to vůbec nic nového, objevného a spoustu "moderních" fans bude tahle hudba iritovat. Je to jen dobře, album tím splní svůj účel. Líbí se mi, že CONDOR hrají svůj reálný, rysový metal uvěřitelně. Čvachtají tím rezavým nožem v mých tkáních, proklejí mě svrabem a pustí žilou. Hlavu bych si při podobných záležitostech ukroutil, to vám tedy povím. Protože tohle je underground bez póz a naleštěných kytar. Při poslechu se usmívám, protože vím, že tahle muzika je nesmrtelná. Dokud budou kapely jako CONDOR, tak tomu budu stále věřit.  Thrash/black/death, u kterého vám odpadají kousky masa z těla! Skvěle!


sumarizace:

Peklo zase hoří! Není divu, když nám k tomu hrají norští maniaci CONDOR. Kapela, která připomíná dávné thrash/black/death metalové poutníky ze starých časů je přesně tím typem skupiny, která musí chytnout za srdce všechny milovníky old schoolu. Pojďte si spolu se mnou zavzpomínat na dobu, kdy se ještě hrálo reálně, bez pozlátek a zbytečností. „The Oath of an Iron Ritual“ je hodně syrovou, nekompromisní deskou, nahranou snad v samotné márnici. Jako bychom právě potkali dámu, zvanou Smrt. Hudba je tady hodně stará, plesnivá, ošklivá a nepostrádá jakousi černou jiskru, kterou jsem vždy u kapel obdivoval. Málokdo umí vyvolat samotného Satana. CONDOR se to povedlo. Vítejte na exkurzi v samotném pekle. Podávat se budou jen ty nejkrvavější kousky pokrmů. Nejlepší je, že Hádova říše v podání téhle norské mašiny, je velmi přitažlivá, nakažlivá a zákeřná. Líbí se mi tady a místo toho, abych dál něco psal, tak si nahrávku raději znovu pustím. Starodávná deska, nahraná s neskutečným feelingem! Album, které odtrhává maso od kostí! Skvěle!


Asphyx says:

The Hell is on fire! And it is like this because of CONDOR, the maniacs from Norway. A band which reminds the old thrash/black/death metal pilgrims from the old days who were the exact type of band which catch your heart if you are a fan of the old school music. Let´s bring back in memories the times when music was played in real way without any gloss or disutility. „The Oath of an Iron Ritual“ is a very raw uncompromised album which must have been recorded in a mortuary. It´s like we just met lady whose name is Death. The music is very old, moldy, ugly and it doesn´t lack of black sparkle which is the main thing I have always admired about bands. There is only a few band which are able to call the Satan itself. CONDOR made it happen. Welcome on an excursion to the Hell. There will be served only the bloodiest meals. The best thing is that Hades world which is created by this Norwegian band is very magnetic, catchy and cruel. I like it here and instead of writing something I´m going to play this record again. An old album which is recorded with an unbelievable feeling! An album which would chop your meat of bones! Great!


TRACKLIST
1. Embraced By Evil  (5:25)
2. Riders Of Violence  (2:47)
3. Chained Victims  (4:04)
4. You Can't Escape The Fire  (3:48)
5. Unstoppable Power  (5:00)
6. 83 Days Of Radiation  (5:15)
7. Malevolent Curse  (3:55)
8. Horrifier  (6:08)


LINE-UP
Chris Sacrifice - vocals, bass, guitars
Maggressor - guitars
Obskurvind - drums


https://condornorway.bandcamp.com/album/unstoppable-power
https://www.facebook.com/condornorway
http://www.hrrshop.de/
Share this games :

TWITTER