New album Polish death metal band DIRA MORTIS - Ancient Breath Of Forgotten Misanthropy (2020)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 29. dubna 2017

Home » » Recenze/review - DEATH SENTENCE - Burning World In My Hands (2017)

Recenze/review - DEATH SENTENCE - Burning World In My Hands (2017)


DEATH SENTENCE - Burning World In My Hands 
CD 2017, Slovak Metal Army

Mladí, neklidní, metaloceroví a alternativní. Takoví jsou slovenští šílenci DEATH SENTENCE. Pánové se vydali pěkně těžkou cestou, to vám tedy povím. Podobných kapel je totiž deset na každém rohu a odlišit se chce opravdu pořádný kus práce a talentu. "Burning World In My Hands" je takovou zatím trošku nesmělou upoutávkou, ochutnávkou pro to, aby se dalo o kapele pořádně nahlas vědět. Splňuje sice všechny požadavky stylu, ale je také poměrně zvukově nevýrazné a roztříštěné. Líbí se mi melodické pasáže a když zpěvák opravdu zpívá. Na řev by to chtělo trošku víc energie. To platí ale i o nářezových pasážích, na kterých by to chtělo ještě pořádně zapracovat. Zní poněkud nevýrazně."Burning World In My Hands" berme jako první album kapely a přistupujme k němu tak. Metal core je stejně nakonec hlavně hudba živých vystoupení a tam můžou DEATH SENTENCE určitě zaujmout. Z desky je jejich hudba ještě trošku mdlá. Netřeba ale zoufat, zajímavých a ostrých momentů je na albu dostatek a ze skladeb cítím potenciál. Chce to jen nebát se pořádně odvázat, rozkopat riffy první dveře, které potkáte a potom bude teprve to správně peklo. Kluci jsou dle fotek mladí, mají vše před sebou a já už se teď těším na jejich další album. To letošní má totiž něco do sebe. Není dokonalé, ale má v sobě náboj a energii, kterou by jim mohla kdejaká kapela závidět. Melodický metalcore, který vás roztočí jako vrtuli! Příjemné album.


sumarizace:

"Burning World In My Hands" je takovou zatím trošku nesmělou upoutávkou, ochutnávkou pro to, aby se dalo o kapele pořádně nahlas vědět. Splňuje sice všechny požadavky stylu, ale je také poměrně zvukově nevýrazné a roztříštěné. Líbí se mi melodické pasáže a když zpěvák opravdu zpívá. Na řev by to chtělo trošku víc energie. To platí ale i o nářezových pasážích, na kterých by to chtělo ještě pořádně zapracovat. Zní poněkud nevýrazně.

"Burning World In My Hands" berme jako první album kapely a přistupujme k němu tak. Metal core je stejně nakonec hlavně hudba živých vystoupení a tam můžou DEATH SENTENCE určitě zaujmout. Z desky je jejich hudba ještě trošku mdlá. Netřeba ale zoufat, zajímavých a ostrých momentů je na albu dostatek a ze skladeb cítím potenciál. Chce to jen nebát se pořádně odvázat, rozkopat riffy první dveře, které potkáte a potom bude teprve to správně peklo. Kluci jsou dle fotek mladí, mají vše před sebou a já už se teď těším na jejich další album. To letošní má totiž něco do sebe. Není dokonalé, ale má v sobě náboj a energii, kterou by jim mohla kdejaká kapela závidět. Melodický metalcore, který vás roztočí jako vrtuli! Příjemné album.


Asphyx says:

“Burning World In My Hands” is like a timid trailer for people to loudly know about this band. This album fulfils all the requirements of this style but in case of sound it is quite dull and fragmented. I like the melodic passages and when the singer really sings. There is not enough energy for roar. But it is the same with the energetic passages, the band should put more work into this. It sounds rather dull.


“Burning World In My Hands” is like a first album of this band and we should look at it this way. Metal core is music which is played mostly live and DEATH SENTENCE can be much more noticeable there. Their music is quite dull on this album. However, there are some interesting and sharp moments on this album and I feel some potential from those songs. They just have to stop to be afraid and kick first door with their riffs and then the music will be the Hell which we want. Those guys look quite young on pictures and I can´t wait for their next album. This year´s album has something interesting. It is not perfect but it has some energy which might be envied by many bands. Melodic metal core which will spin you like a propeller! Pleasant album! 


tracklist:
1. Damned Empty Generation (President Is Dead)
2. Lose Everything
3. Darkest Night
4. Voodoo Doll
5. The World Is Waiting
6. The City Of Dead Angels
7. Outro

band:
Samuel Mlynárčik – guitar,
Lukáš Letovanec – guitar,
Adam Turňa – bass guitar,
Marek alias Kain – vocals,
Martin „Baxa“ Bahna – drums/backing vocals


https://www.facebook.com/deathsentenceoffc/
https://deathsentencesma.bandcamp.com/album/burning-world-in-my-hands
https://soundcloud.com/user-544149545
https://twitter.com/DeathSentenceSK
https://www.instagram.com/death.sentence.svk/

https://www.slovakmetalarmy.sk/
Share this games :

TWITTER