Recenze/review - NUNSLAUGHTER - Red Is the Color of Ripping Death (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 29. dubna 2017

Home » » Recenze/review - NIGHT DEMON - Darkness Remains (2017)

Recenze/review - NIGHT DEMON - Darkness Remains (2017)


NIGHT DEMON - Darkness Remains
CD 2017, Steamhammer

Víte co miluju na hudbě nejvíc? Takové to těžko popsatelné chvění, mám rád, když si album pustím a nakope mi zadek. A je mi vcelku jedno, co je to za styl. Nicméně, má náklonnost k pravému nefalšovanému heavy metalu jest již dávno známa. Líbí se mi na něm to vzpomínání, ty kousky ledu a kovu, usazené v mé krvi od mých metalových počátků.  NIGHT DEMON jsme viděli s kolegou dokonce i naživo. Bylo nás tam, kousek od Plzně, na koncertě deset platících. V Americe tahle smečka stoupá neskutečně vzhůru a český strávník chodí na stále stejná jména pořád dokola. Inu co, my jsme heavy metal a my jsme byli. K novince a vlastně celé tvorbě NIGHT DEMON se můžete postavit dvěma způsoby. Buď je odsoudíte jako retro a nebo je budete zbožňovat. Vybral jsem si samozřejmě druhou možnost. Vím moc dobře proč. Málokterá kapela totiž dokáže napsat tak dobré heavy metalové skladby. A to si troufám tvrdit i o současné produkci některých slavných jmen. "Darkness Remains" je jako temná vzpomínka, která jednou za čas vyleze na povrch. A nejlepší je, že se budete pořád usmívat. 

NIGHT DEMON na to jdou samozřejmě podobným způsobem jako třeba TANK, IRON MAIDEN, ANGEL WITCH, JUDAS PRIEST, DIAMOND HEAD, AMULET. To myslím nikomu vadit nebude. Navíc ale přidávají obrovskou porci skladatelské dovednosti, schopnosti zaujmout melodií, pečlivě vystavěným riffem, náladou. Celou desku provází zvláštní, velmi přitažlivá melancholická atmosféra. Songy se opravdu dobře pamatují, člověk si je ihned začne prozpěvovat. Skvělý je i zvuk a pro mě osobně také vokály, kterým doslova visím na rtech. Ano, přátelé, tohle je heavy metal, který bourá zdi i předsudky. Jsem si tím jistý, protože když pánové na koncertě dohráli, byli jsme se spolu vyfotit a prohodit pár slov. A málokdy člověk potká kapelu, která by se roztrhala pro pár fanoušků takovým způsobem. To srdce a oddanost heavy metalu je cítit i z novinky "Darkness Remains". Studený, ledový heavy metal s černou aurou! Vynikající!


sumarizace:

Wov, tak tomuhle říkám poctivý, parádní heavy metal. Při poslechu vzpomínám, jsem dojatý a užívám si riffy ostré jako čerstvě nabroušené nože. Američtí démoni letos vydali album, které je rezavé, šíleně energické a obsahuje v sobě až magickou přitažlivost. Melodický metal v této podobě si nechám vždy a všude líbit. Syrové, poctivé, s velkým počtem hitových skladeb. Takové je album "Darkness Remains". Jsem šokován, kde se v pánech bere tolik energie a síly. Přijdu si jako při zásahu elektrickým proudem. Vynikající nahrávka! Takhle nějak by měl znít heavy metal! NIGHT DEMON s vámi! Až na věky, amen!Asphyx says:

WOV, so this is the honest, awesome heavy metal. When listening I remember, I'm touched and I enjoy riffs  sharp like  fresh sharpened knife. American demons released an album this year that is rusty, insanely energetic and it contains magical attraction. Melodic metal in this form, I enjoy always and everywhere. Raw, honest, with a large number of hit songs. This is the album "Darkness Remains". Where can the masters take so much energy and strength? I feel like to be hit with an electric current. Excellent recording! This is sound  of heavy metalNIGHT DEMON with youFor ever and ever, amen!


Tracklist:
01. Welcome to the Night
02. Hallowed Ground
03. Maiden Hell
04. Stranger in the Room
05. Life on the Run
06. Dawn Rider
07. Black Widow
08. On Your Own
09. Flight of the Manticore
10. Darkness Remains
11. We Will Rock You (Queen cover)
12. Turn Up the Night (Black Sabbath cover)

Line Up:
Dusty Squires - Drums
Armand John Anthony - Guitars
Jarvis Leatherby - Vocals, Bass (Cirith Ungol, Jaguar (live), ex-Black Opal, ex-Jeff Hershey and the Heartbeats, ex-No Motiv)

Share this games :

TWITTER