New album of Czech death metal band HYPNOS - "The Blackcrow" (2020)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 22. května 2017

Home » » Recenze/review - HEREZA - I Become Death (2017)

Recenze/review - HEREZA - I Become Death (2017)


HEREZA - I Become Death
CD 2017, Godz Ov War Productions

Už zase nesu na zádech svůj kříž. Bičují mě, smějí se, ukazují na mě, že jsem jiný. Pálí mě záda od krvavých ran, bolí mě hlava od nenávisti. Těším se na hřeby do rukou, očekávám rozhřešení z ostrých hrotů. Už jen pár chvil a vypustím mezi vás svoji černou duši. 

Smíchat dohromady thrash, death, D-beat crust, black, punk a smrt v takovém poměru, aby z toho nebyl nestravitelný guláš umí málokdo. Chorvatským maniakům HEREZA se to povedlo na výbornou. Jejich novinka "I Become Death" kope od začátku do konce takovým způsobem, že nechává vzpomenout na nejlepší hudební momenty z devadesátých let. Cítím zde odér starých dobrých ENTOMBED, ale i třeba mladších BLACK BREATH, SKINEFATHER, TRAP THEM a spousty dalších skupin, které se s tím moc nepářou.Na "I Become Death" mě ale asi nejvíc fascinuje pestrost, s jakou se pánové přehrabují ve starých kostech. Nic není ponecháno náhodě, album je skvěle zvukově ošetřeno, obal je poctivý a ještě si skladby zachovávají takovou tu tolik chtěnou neurvalost, rebelii, špínu, hnusotu, kterou máme všichni na tomto stylu tolik rádi. HEREZA museli být dlouho zavřeni v nevětraném hrobu, museli začít před nahráváním desky zahnívat a teprve až jim odpadávalo maso od kostí, tak vylezli, aby zničili tento svět. A nutno rovnou dodat, že po nich zůstává jen spálená země. Tohle je death metal! Navždy!


sumarizace:

HEREZA přicházejí s další deskou plnou stínů. Je syrová, ošklivá, nechutná, špinavá, surová a hrozně návyková. Pokud jste byli, stejně jako já kdysi prokleti old school death metalem, budete velmi spokojeni. Odehrává se zde podzemní obřad pro blahořečení samotného záhrobí. Svět je při poslechu černý, smutný a studený jako kusy ledu. Obraťe všechny kříže! Povolejte zlé duchy. Album mi připomíná básně Alana Edgara Poea. Je také smutné, zahalené tajemstvím a šílenstvím. "I Become Death" je deskou, která mě doslova uhranula. Je plná hnisu, krutých melodií a chorobného hlasu. Old school death metal, který trhá ze země krvavé kořeny zla! Absolutní a dokonalé inferno!

Asphyx says:

HEREZA are coming up with the next CD full of shadows. It is raw, ugly, disgusting, dirty, brutal and terribly addictive. If you were, like me, once cursed with old school death metal, you will be very satisfied. It is going on an underground ceremony for the beatification the other world. When listening the world is to black, sad and cold, like pieces of ice. Turn all crosses! Call bad spirits. The album reminds me of a poem by Edgar Alan Poe. It is also sad, shrouded in mystery and madness. "I Become Death" is a record that bewitched me. It is full of pus, harsh melodies and morbid voice. Old school death metal that is pulling up the bloody roots of evil from the ground! Absolute and perfect inferno!


Tracklist:
1. I Become Death
2. Jebem Vas U Usta Ladna
3. Homo Homini Lupus Est
4. Uništi, Pali, Ruši
5. In The Name Of God
6. Full Moon Slaughter
7. Neplodna jama
8. Torn From The Death's Bed
9. Pošast
10. Tombcrawler

band:
Slobodan Stupar - music, backing vocals, lyrics; Ivan Kovačević Kova - vocals, lyrics

Share this games :

TWITTER