Recenze/review - ARCHGOAT - Worship the Eternal Darkness (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 10. června 2017

Home » » Recenze/review - CEMETERY WINDS - Unholy Ascensions (2017)

Recenze/review - CEMETERY WINDS - Unholy Ascensions (2017)


CEMETERY WINDS - Unholy Ascension
CD 2017, Temple of Darkness

Čekám až odbije půlnoc. Byl jsem povolán v děsivých snech, abych se rouhal na místním hřbitově. Pronásledovaly mě temné síly, lákaly mě a tak tu klečím, se zrakem upřeným do podzemí. Šeptám slova obrácených modliteb, trhám si vlasy touhou po smrti. Začínám pomalu hrabat, prsty rozdírám studenou zem. Bolí to, pálí a drásá. Mé utrpení trvá nekonečně dlouhou dobu. Má snaha je nakonec odměněna. Vykopal jsem svoji vlastní mrtvolu.

Člověka napadají při poslechu alb různé věci. Mnohdy morbidní, nereálné. Emoce proudí z reproduktorů do mého pokoje a já sedím a rozvážně kývám hlavou. Prvotina one man black death metalové kapely CEMETERY WINDS mě zaujala postupně, polehounku. Získala si mě atmosférou, černou aurou i určitou vznešeností, kterou z ní cítím. Kladu věnce na svůj vlastní hrob a kolem létají jako černé střely skladby z "Unholy Ascension".
Za CEMETERY WINDS stojí jediný člověk - J. Lukka. Ten si pohrává s černými náladami ve stylu skandinávské školy devadesátých let. Album má mnohdy až doomovou atmosféru. Plyne převážně poklidně, je naléhavé a sází se spíš na melodie, než na tlak. Líbí se mi zvuk, obdivuji obal. Užívám si další a další procházky mezi hřbitovním kvítím. Novinku doporučuji poslouchat v kuse, opájet se jí, nasávat jí jako lék z onoho světa. Smutek ve spojení se smrtí má mnoho podob a tu, kterou nám předkládá tento finský maniak si dám vždy s chutí. Pro společné seance to chce klid, šerou místnost a náladu na bodu mrazu. Pak propadnete peklu jako já. Black death metalová nahrávka, která je studená jako víko opuštěného hrobu. Velmi dobře!


sumarizace:

CEMETERY WINDS se povedlo zhudebnit temnotu. Death black metal v jejich podání je černý, naléhavý, s obrovskou silou v melodiích. Přijdu si, jako bych byl poslán do lesa a měl vytrhnout kořeny všeho zla. Album mě zcela pohltilo a při poslechu si se mnou dělá doslova, co chce. Jsem prokletý, ponížený a zároveň se cítím silný jako nikdy dřív. Procházím se mezi stíny, jsem hadem plazícím se za svojí kořistí. Hudba zde nelze příliš uchopit slovy, ale připomíná mi zrcadlo, rozbité na tisíc kousků. Neposlouchejte "Unholy Ascension" za denního světla, nálada absolutního zmaru nejlépe vynikne někdy kolem půlnoci. Věřte a budete navěky prokleti! Tuto nahrávku bych doporučil k poslechu všem padlým kněžím. Zhudebněné inferno zde přichází pomalu, polehounku, jako šelma, lovící za soumraku. Do srdcí se vám vkrade zima a udělá vám z něj kusy chladného ledu. Black death metal, který je temný, jako odvrácená strana měsíce! Skvěle!

Asphyx says:

CEMETERY WINDS composed darkness. Their Black Death Metal is black, acute, with an amazing power in melodies. I feel like I have been sent into the woods and supposed to whip out all of the roots of evil for the world. This album catch me and during the listening it does a lot of things to me. I´m accursed, humiliated and at the same time I feel strong like never. I´m walking between shadows, I´m a snake which crawl for its victim. This kind of music is impossible to describe and it reminds me a mirror which is broken on thousand pieces. Do not listen to the "Unholy Ascension" during the day light because the absolute ruin mood will came out the best around the midnight. Believe and you are accursed forever! I would recommend this album to every death priests. The composed inferno is coming slowly, like a beast which hunt during the nightfall. There is going to be cold in our hearts and your heart will became one piece of ice. Death black metal which is dark like the other side of the moon! Amazing!

Track list:
1. Dormant Darkness
2. Realm of the Open Tombs
3. Into the Breathless Slumber
4. When Death Descends
5. Burials After Midnight
6. The Storm of Impious Wrath
7. Unholy Ascensions
8. Outro

Line up:
J. Lukka - Drums, Guitar, additional instruments
Kari Kankaanpää - Vocals (SEPULCHRAL CURSE),
Marko Ala-Kleme - Vocals (NASHORN)
Juho Manninen - Bass (CURIMUS)


Share this games :

TWITTER