Recenze/review - CASKET - Urn (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 7. června 2017

Home » » Recenze/review - ROTTEN BREATH - Psalms of Eradication (2017)

Recenze/review - ROTTEN BREATH - Psalms of Eradication (2017)


ROTTEN BREATH - Psalms of Eradication
CD 2017, vlastní vydání

Tahle parta nám vtrhla do podzemí neurvale, zběsile. Rozkopala všechny hromady kostí, roztahala lebky po katakombách a ještě se tomu všemu smála. Pomocí svého ultra švédského death metalu nás rozsekala, roztříštila, zničila a nakonec několikrát pohřbila a exhumovala. Dala si jméno ROTTEN DEATH a na několik dní zcela ovládla moji soukromou márnici.

Na prvotině "Psalms of Eradication" jsou ctěny všechny nepsané zákony stylu. Vše odsýpá pěkně, k tomu pořádná dávka temnoty. Vypadá to, že Švédi mají prostě tyhle věci zakódované v krvi. Chorobný zvuk, studený tlak a zápach rozkládajících se těl! Vítejte na severském obřadu nejvyšší kvality.ROTTEN DEATH jsou samozřejmě pohrobky takových kapel, jako jsou ENTOMBED, NIHILIST, ENTRAILS, DISMEMEBER, NIRVANA 2002. Zombie vylézají děr, jsou krvelačné a vy už zajisté víte, kdo bude první na řadě. Já si podobnou hudbu neskutečně užívám, líbí se mi taková ta prašivá rebelie, oddanost stylu i nadšení. Kapela si na nic nehraje, nepředstírá to, co není a sází do nás riffy jako nějaké ostré hroty hlava nehlava. Zbořeny jsou náhrobky s nápisy vašich předků, vytrhány jsou krvavé kořeny všeho zla. ROTTEN DEATH jsou můj soukromý objev, kterému jsem podlehl a klaním se mu. Otevřu pivo, vyhrabu si vlastní tělo a tančím mezi hřbitovními zdmi zběsile a šíleně. Tohle je old school švédský death metal, který vám utrhne hlavu i s páteří! Peklo, zombie, smrt! Navždy! Morbidně severské album! 


sumarizace:

Poslední album švédských ROTTEN DEATH je totální esencí death metalového podzemí. Ostré, neučesané riffy, drtící baskytara, vokál vytažené odněkud z hrobu. Nahrávka je určena všem maniakům, kteří obdivují starý, plesnivý metal v jeho reálné podobě. Kapela si na nic nehraje a ničí vše živé. Tahle hudba je stvořena ve starých kobkách, v podzemních chodbách, na hromadách prašivých kostí. Inspirace devadesátými lety, krutostí a nekompromisním přístupem se Švédům vyplatila. CD má velký drive, je šílené, plné energie a tlaku. Jedná se samozřejmě o ten nejhlubší underground a ocení jej nejvíc asi staří a poctiví fanoušci. Připravte mi dřevěnou rakev, několik litrů piva a pozvěte na večírek ty nejkrásnější zombie. Obraťte všechny kříže směrem dolů a můžeme spolu tančit na hrobech až do rána. Bude nám k tomu hrát směs deathu, thrashe a smrti! Tohle je hodně prašivá nahrávka! Absolutní death metalový underground, absolutní Švédsko! Zabijácká deska!

Asphyx says:

The first album by Swedish ROTTEN DEATH is a total essence of death metal underground. Sharp messy riffs, crushing bass, vocal which was pulled off from a grave. This album is for maniacs who admire the old mouldy metal in its origin look. The band doesn´t pretend anything and they destroy everything what is alive. This music has been made in old cells, underground halls, on a lumps of ashy bones. The inspiration comes from the 90ths, cruelty and uncompromising attitude – that is everything which worked well for these Swedish guys. The album has a great drive and it is crazy, full of energy and pressure. It is the deepest underground and I think it is especially for the old true fans. Prepare a wooden coffin for me, a few litres of beer and invite the most beautiful zombies on the party. Put all crosses upside down and let’s dance together on graves until morning. There will be a mix of death, thrash and scabies playing! This is a very ashy record! Absolut death metal underground, absolute Swedish! Killer album!

Tracklist:
01. Possessed 04:29
02. Wolves 05:13
03. They 04:35
04. Rotten Breath 04:17
05. Bringer Of Light 03:38
06. Parasite 03:36
07. The Hunt 05:14
08. Wolverine Blues (Entombed cover) 02:35

band:
Rasmus Johansson - Vocals
Simon Gleisner - Guitar
Hampus Kjellman - Guitar...
Jonas Andersson - Bass Guitar
William Wilhelmsson - Drums, vocals
Henrik Falk - Drums


Share this games :

TWITTER