Recenze/review - CASKET - Urn (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 1. července 2017

Home » » Recenze/review - CHEMICIDE - The Act of Retaliation (2017)

Recenze/review - CHEMICIDE - The Act of Retaliation (2017)


CHEMICIDE - The Act of Retaliation
CD 2017, vlastní vydání

Bere do ruky nůž a chodí kolem ní stále dokola. Původně chtěl jen provokovat, ale nakonec bodne. Přímo do srdce. Své počínání vysvětlí několika slovy o tom, že svět bude stejně zničen, že všichni zahyneme z jedů, které jsme si sami vytvořili. Pohřeb měla za několik dní a celou dobu pršel kyselý déšť.

Mám rád, když se v thrashi a vlastně v jakékoliv muzice nezapomíná na melodie, na skladbu jako takovou. Hudba musí drásat a dobrý metal obzvlášť. Mladíky CHEMICIDE z Costa Ricy jsem si oblíbil vlastně hned během pár prvních tónů. Hrají nadšeně, s takovým tím šílenstvím v očích a hlavně, jejich nová deska "The Act of Retaliation" neskutečně odsýpá. Působí opravdu jako poplach před chemickým nebezpečím. Válka znovu začala! Vyhraje jen ten, kdo bude poslouchat thrash metal.


V "The Act of Retaliation" je samozřejmě slyšet velké množství inspirace od starých i mladších thrashových part (VIO-LENCE, KREATOR, SODOM, EXODUS, ATROPHY, VIOLATOR). Nevidím v tom žádný problém. Přijít dnes s něčím novým nedokáže ani spousta "větších" smeček, tak proč to vyčítat maniakům, kteří dokáží roztočit mosh-pit takovým způsobem, že musejí praskat kosti tlakem. Samozřejmě, tenhle zásek ocení asi jen pravověrní thrasheři, ale pro ně je také hlavně určen. Osobně jsme navýsost spokojen a dokonce jsem se přistihl, že po desce sahám velmi často a s chutí. Pokud totiž potřebujete vyčistit hlavu, prohnat svým tělem pořádnou porci energie a oceníte i velmi dobře poskládané ostré motivy, není co řešit. Z tlampačů zní oznámení o chemickém útoku! Ukryj se kdo můžeš! CHEMICIDE jsou zde! Masakr, thrash! Parádní nahrávka.


sumarizace:

Vítejte na thrash metalové seanci! Kostaričtí válečníci CHEMICIDE přišli na náš svět, aby zapálili ohně k uctění pravého nefalšovaného metalu. Tohle je přesně ten typ old schoolové muziky, která mi koluje v krvi. Má to drive, má to neskutečný feeling a sílu. Mám sto chutí vše hodit za hlavu, dát si nohy na stůl a jen poslouchat. Novinka je velmi dobře zahraným návratem do osmdesátých a devadesátých let minulého století. Je plná starých riffů, plesnivé atmosféry a žhoucího kovu. Pokud také ctíte dávné pořádky v hudbě a rádi vzpomínáte, tak je pro vás album jako stvořené. Otevřete si pivo, opravte nášivky na roztrhané džínové bundě a začněte skákat po pokoji! Tohle je hudba pro staré šedivé prašivé metalové psy! Takhle nějak by to mělo vypadat, přátelé! Album, které vás vrátí do vašeho mládí! Skvělá prašivá práce! Absolut thrashmetal!

Asphyx says:

Welcome to thrash metal session! Warriors CHEMICIDE from Costa Rica came to our world to light fires for honour of the true real metal. This is exactly the type of old school music that is circulating in my blood. It has drive, surreal feeling and strength. I'm fancy throwing everything behind my head, put my feet up and listen only. Novelty is very well played return to the eighties and nineties. It's full of old riffs, moldy atmosphere and the glowing metal. So, if you honour the ancient orders in music and you like remembering, the album is ideal for you. Open some beer, repair patches on your torn denim jacket and start jumping around the room! This is music for the old gray mangy metal dogs! This is how it should look like, friends! The album, which takes you back to your youth! Great rotten job! Absolut thrash metal!

Tracklist:
1. Book of Lies
2. Democide
3. Age of Extinction
4. Episodes of Insanity
5. Retaliation
6. Codified to Kill
7. Inherited Suffering
8. Taken By Force

band:
Frankie Chemicide - Vox/Guitar
Sebastian "Blackened" Chemicide- Lead Guitar
Jairo Chemicide - Drums
Jorge Chemicide - Bass

Share this games :

TWITTER