DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 9. září 2017

Home » » Recenze/review - ACEPHALIX - Decreation (2017)

Recenze/review - ACEPHALIX - Decreation (2017)


ACEPHALIX - Decreation
CD 2017,  20 Buck Spin

Už dlouho jsem měl divný pocit. Společnost kolem mě mi připadala divná, zkažená. Každý se za něčím honil, šel přes mrtvoly. Takové ty obyčejné, normální lidské vlastnosti, začínaly být ojedinělým jevem. Jsem ještě živý a nebo jsem už v zemi nekonečných stínů? Ptal jsem se každý večer. Odpověď nepřicházela. Až jednou, když jsem poslouchal novinku amerických ACEPHLIX jsem dostal rozhřešení. Už dávno žijeme v pekle.

Mám pro podobné, chladem nasáklé death metaly starého ražení velkou slabost. Jdu pokaždé lehce do kolen, s chutí nasávám všechnu tu shnilou atmosféru a v mé hlavě se začnou odvíjet jako nějaké dávné černobílé filmy, příběhy plné smrti. Otevírám rezavou bránu do kamenné hrobky. Rozhlídnu se. Ano, jsem tu správně. Mé srdce je pokryto pavučinami."Decreation" je albem v rytmu třeba takových BLACK BREATH, UNDERGANG, VASTUM, NECROT, HELLHAMMER, BOLT THROWER, REPULSION, VALLENFYRE s přihlédnutím ke švédské death metalové škole. Jedná se přesně o ten druh dunivého, chrastivého a šíleného kovu smrti, který vás rozhýbá v undergroundovém klubu. Nic převratného, ale velmi dobře zahrané, s černou jiskrou v oku. Podobných smeček je spousta, ale to je dnes úplně všeho. ACEPHALIX ale umí nasadit ten správný maniakální výraz a dokáží i rozproudit zkaženou krev v žilách. Máte chuť na pořádnou, poctivou dávku deathu a crustu? Tak neváhejte ani chvilku, u téhle desky vám slezou všechny vlasy z hlavy. Velmi dobře!


sumarizace:

Když jsem si pustil "Decreation" poprvé, měl jsem pocit, že mi zamrzlo moje srdce. Poslouchal jsem nahrávku stále častěji a mé pocity se pořád opakovaly. ACEPHALIX letos vydali album, které mě přesvědčilo znovu o tom, že smrt dokáže být hodně blízko. Ledové melodie, pestré riffy a vokál plný hniloby. Celková atmosféra je pak podobná té, kterou můžeme potkat v márnicích u opuštěných hřbitovů. Na tomto CD by mělo být napsáno varování: „Pozor, obsahuje studené kousky zla!“ Letošní počin amerických bojovníků mi přijde velmi ostrý, se spoustou morbidních nápadů, se skvělým zvukem i produkcí. Povolávám do zbraně všechny fanoušky old school death metalu! Onen svět opět hoří! Smrt už je stará a nepotřebná. Máme místo ní ACEPHALIX. Death metalová nahrávka, která je plná utrpení! Vynikající album plné špíny, hnisu a nálady temných kobek. Skvěle!Asphyx says:

When I was listening to "Decreation" for the first time, I felt that my heart was frozen. I listened to the recordings more often and my feelings were the same. ACEPHALIX released this year an album that convinced me again that the death can be very close. Icy melodies, colourful riffs and vocal full of rot. The overall atmosphere is similar to the mood we can meet at morgues in abandoned cemeteries. On this CD this warning should be written: "It contains cold pieces of evil!" This act of American warriors is very sharp, with lots of morbid ideas, excellent sound and production. I call to arms all fans of old school death metal! The next world is again on fire! Death is already old and useless. We've got  ACEPHALIX instead. Death metal record, which is full of suffering! Excellent album full of dirt, pus and mood of dark dungeon. Great!


TRACKLIST
1. Upon This Altra  6:24
2. Suffer (Life In Fragments)  3:56
3. Mnemonic Death  4:10
4. God Is Laughing  4:55
5. Excremental Offerings  6:16
6. Egoic Skin  6:40
7. Decreation  6:51

band:
Dan, Dave, Kyle, Luca

Share this games :

TWITTER