DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 14. září 2017

Home » » Recenze/review - ČAD - Bastard (2017)

Recenze/review - ČAD - Bastard (2017)


ČAD - Bastard
CD 2017, vlastní vydání

for english scroll down please

Říznout přímo do živého dnes už umí málokdo. Přitom správný metal má alespoň trošku bolet, drásat. Poslouchám letošní album "Bastard" slovenských thrash punkerů ČAD a připadám si, jakoby mi někdo drhl obličej kovovým kartáčem. Vstávám každé ráno do práce, jdu šedivým sídlištěm, potkávám zachmuřené ksichty dělníků. Hudba mi hraje do kroku a musím se často zastavovat. Říkám si totiž mnohokrát: "Kurva, tohle je přesně ono, takhle se přesně cítím, tahle deska opravdu řeže".

"Bastard" je albem, které můžete pustit svému šéfovi, až vás naštve, všem, co ještě žerou televizní zprávy, vymaštěným politikům i blbečkovi, který vám pije krev. Je jasnou, čitelnou výpovědí naší generace. Je v něm zklamání z lidského rodu. Je úderné, jako zmiňovaná metalová kladiva, neučesaná a špinavá jako podzimní ulice ve vašem městě. Perfektní zvuk, zajímavý obal a texty, které se vám do hlavy vyryjí navždy. Pro mě se jedná o desku, dokonalou vlastně po všech stránkách.ČAD můžeme trošku připodobnit k STRAPPING YOUNG LAD, případně v některých momentech k českým LAHAR, jen jsou méně uřvaní, temnější a propracovanější. Pánové jdou rovnou na věc, s ničím se moc nepářou a je to jen a jen dobře. Život taky nebere na nikoho ohledy. Album si rvu do hlavy již dlouhou dobu, ale k napsání mých pocitů jsem se dokopal až teď. Důvod je jednoduchý, podobné nahrávky se nemají rozebírat, musí se poslouchat. A to pořádně nahlas, s repráky otočenými do celého sídliště. V každém z nás, ve starých vypelichaných metalistech je kus poctivého neurvalého punkáče. ČAD oba tyto styly vzali, smíchali je ve výbušné směsi dohromady a výsledkem je deska, u které opadává omítka ze zdi. Usadila se mi až v morku kostí, do podvědomí. Je vlastně i o mě, o nás, o dnešním světě.

Už teď se těším, až zase ráno vstanu, nechám si na hlavu padat kyselý déšť a v práci dole u píchaček si odplivnu. Budu "Bastard" poslouchat stále dál. Řeže mě totiž přímo do živého. Vynikající metal punková výpověď! Asphyx says:

Cut into the something what is still alive can't do everybody. I am listening to new album of Slovakian thrash punk band ČAD and seems to me as somebody wants to scrub my face with a metal brush. I wake up every morning to go to the job, going through the grey housing compound and meeting somber faces of labourers. Music follows my steps and I have to stop really often and many times I have to tell myself : "Fuck, it's exactly how I feel just right now, this album notches a lot"! 


"Bastard" is an album which you can play to your boss when he makes you upset, as well to everybody who still watching TV news, to stupid politics, even to some idiot who is "sucks your blood". This album is a clear statement of our generation. Contains dissapoinment from human breed. Album is punching as noticed as metal hammers, it is not kempt at all and is as dirty as autumn streets in your town. Perfect sound, interesting cover and lyrics which make forever deep trail in your mind. This album is crowning in all aspects.


We can compare ČAD with STRAPPING YOUNG LAD in some moments even with Czech LAHAR, just a bit less screaming, darker and more sophisticated. The guys going to straight and its really good! Because life don't care either. I listen to this album for long time, but I decided to write my feelings now. The reason is easy, these kind of releases are not for talking about them, they have to be listened...and really loud with the speakers turn out to the whole housing estate. In all of us - old metalheads - is a part of true savage punks. ČAD took both of this style and mixed it together into the explosive mess and the result is record, when you listen it, the plastering ebb tide away from the walls. This record settle down in the marrow of my bones and in my unconscious. Because it's about me, about us, about this world.

Can’t wait to wake up in the morning again, let acid rain fall down on my head and in job next to the time clock I will spit. I will be listening "Bastard" again and again... its cutting me directly into the raw. Great metal punk statement!

tracklist:
Štvaná zver
Plytký hrob
Frustrovaný, dojebaný a nasratý
Močiar
Satani
Zlá burina
Metalové kladivá
Na zlej strane
Zlo som ja
V podzemí
Bastardi karpát
Bastard

band:
Pišta – gitara, spevy
Baška – basová gitara
Valér – bicie

Share this games :

TWITTER