Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 6. září 2017

Home » » Recenze/review - EVER CIRCLING WOLVES - Of Woe or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Gloom (2017)

Recenze/review - EVER CIRCLING WOLVES - Of Woe or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Gloom (2017)


EVER CIRCLING WOLVES - Of Woe or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Gloom
CD 2017, Cimmerian Shade Recordings

Dívka s dlouhými vlasy vlajícími ve větru. Pomalu kráčející, po pečlivě upravené cestě z bílých oblázků. Sklání se nad mramorovou deskou, jemnými pohyby načechrá přinesené květiny. Krása a smrt, spojené v jednom mrazivém celku. Smutek a její černé oči zářící bolestí. Celé scéně chybí už jen hudba, která by podtrhla kouzlo okamžiku.

Finští death doomaři EVER CIRCLING WOLVES jsou jako nějaké zjevení z jiné dimenze. Jsou pomalí, rozvláční, přesto bolestiví a energičtí. Jakoby znali pradávné kouzlo na vyvolávání temných sil. Jejich hudba, ovlivněna i prvky progresivního rocku, čistými harmoniemi a různými dalšími fúzemi, je neskutečně návyková. Člověk má neodbytný pocit, že v ruce drží hlavu umírajícího člověka. Pesimismus se vznáší všude kolem.Přirovnávat EVER CIRCLING WOLVES k jakékoliv kapele by sice bylo možné, ale dělat to nebudu. Vždyť hudba je jen dvojí, dobrá a nebo špatná. A Finové dokázali odněkud z hloubky severských lesů vykřesat to nejlepší, co tam lze nalézt. Líbí se mi lehké, zapamatovatelné kousky progrese, líbí se mi zvuk a hlavně pak nálada celé desky, která je pochmurná, těžce povznášející. Of Woe or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Gloomje zpočátku složitým albem pro poslech. Ale pokud budete trpěliví a rozkryjete všechny jeho vrstvy, budete odměněni nádherně smutným zážitkem. Připadám si najednou, jako bych doprovázel tu překrásnou dívku z úvodu. Kráčíme vedle sebe, tiskneme dlaně do dlaní, modlíme se k nicotě. Vynikající death doomové album, které je smutné jako váš vlastní pohřeb!


sumarizace:

Doom deathové poselství o bolesti bylo opět předáno. Finští EVER CIRCLING WOLVES umí pomocí své muziky krásně zhudebnit smutek, strach, umírající podzim i krásu smrti. Pomalé, dlouhé songy se vám pomalu zaryjí až někam do mozku, nahlodají ho a rozloží na malé kousky. Album se opravdu povedlo, je hodně nakažlivé, ošklivé, vytažené odněkud z toho nejhlubšího hrobu. Fascinuje mě atmosféra, klid a rozvaha, s jakou jednotlivé songy zní. Zima letos stále nepřichází, ale je ji možno s klidem nahradit novou deskou Of Woe or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Gloom. Mrazivé pasáže jsou protkány vokálem ze samotného pekla a vy jste pomalu ukolébáni k nekonečné smrti. Přijdu si jako na nějaké černé mši, na spirituální seanci, kde se všichni společně pokoušíme vyvolat duchy nemrtvých. Nálada celé nahrávky je pochmurná, zlá, přesto velmi přitažlivá. Doporučuji všem, kdo rádi večer uléhají do své oblíbené rakve. Death doomové CD, které vás zmrazí navěky!

Asphyx says:


Doom death metal message of pain was passed on again. Finnish EVER CIRCLING WOLVES can set to music with their songs sadness, fear, dying autumn and the beauty of death. Slow, long songs dig up somewhere in the brain, erode and split it into small pieces. The album is really good, it is very contagious, nasty, pulled from the deepest grave. I'm fascinated by the atmosphere, calm and balance, sounding in each song. The winter isn't still coming this year, but it can be easily replaced with the new album Of Woe or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Gloom. Frozen passages are weaved with vocals from hell and you are slowly lulled to endless death. I feel like on the Black Mass, on a spiritual session, where we all together tryi to invoke the spirits of the undead. The mood of the record is grim, evil, but also very appealing. I recommend to all who likes to lie down in the favorite coffin in the evening. Death doom CD, which will freeze forever!

Line up:
Otto Forsberg - Guitar
Henri Harell - Guitar, Vocals
Niko Karjalainen - Drums
Sami Nevala – Bass

Track list:
1. Sunrise Has Gone 02:44
2. Coeur 08:09
3. Haunted 08:50
4. In The Trench 08:19
5. Challenger Deep 06:25
6. Deeper 05:22
7. Lenore 09:15
8. Ibn Qirtaiba 01:35
9. These Are Ashes, These Are Roots 15:22

Share this games :

TWITTER