Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 7. září 2017

Home » » Recenze/review - NATRIUM - Vertigo of Abjection (2017)

Recenze/review - NATRIUM - Vertigo of Abjection (2017)


NATRIUM - Vertigo of Abjection
CD 2017, Ultimate Massacre Productions

Byla nařízena operace mého mozku. Vrtáky, dláta i skalpely jsou připraveny. Páni doktoři v dobrém rozmaru vtipkují se sestřičkami a já jsem asi jediný, kdo má strach. Pustí mi do žil látku plnou snů. Pořád se ještě vidím, jak ke mě přistupují, nařezávají horní část lebky, pronesou pár dalších hlášek a já se najednou rozplynu někde na pomezí mezi normálním stavem a šílenstvím.

Máte chuť na pořádný brutální death metal? Potřebujete po těžkém dni v práci opravit pár mozkových závitů? Pak bych vám mohl doporučit italské řezníky NATRIUM. Klasiky v pravém i dobrém slova smyslu. Nečekejte zázraky, ale spíše velmi dobré řemeslo ve stylu CANNIBAL CORPSE, SEVERE TORTURE, GORGASM, DEEDS OF FLESH, PROSTITUTE DISFIGUREMENT, SUFFOCATION. Jako vždy záleží hlavně na úhlu pohledu a vstřícnosti k morbiditě v metalu jako takové. Někomu budou připadat NATRIUM nezáživní a obyčejní,  jiný se rozplyne nad jejich pestrostí. Mám to jak kdy a jak kde. Zrovna novinku "Vertigo of Abjection" jsem pojal vyloženě jako odpočinkovou. Každý si rád občas zapitváme v tradičním krvavém stylu. V těchto momentech jsou Italové velmi vhodným doplňkem k mokvajícím tělům. Pokud byste ale chtěli nějakou přidanou hodnotu navíc, museli byste se poohlédnout jinde. Nejlepší stejně bude, když si poslechnete ukázky a uslyšíte sami. Za mě velmi dobrá brutálně death metalová nahrávka, která řeže jako dobře nabroušený skalpel!


sumarizace:

Novinka italských NATRIUM je krutá, zlá a ošklivá. Morbidní melodie se střídají s ještě nechutnějšími motivy. Tohle je brutální death metal v jeho klasické podobě. Syrový, masakrující. Z desky cítím obrovský tlak a energii. Možná se občas kapela nevyhne určité monotónnosti, ale to tak nějak k tomuto stylu patří, jako k hrobníkovi lopata. Užívám si houpavé melodie, chrlím spolu se zpěvákem chorobné texty. Jsem u poslechu po lokty ponořen v krvi a spolu s NATRIUM provádím pořádně nechutnou pitvu. Pokud se potřebujete odreagovat od dnešního ošklivého světa, neznám nic lepšího, než si narvat do hlavy "Vertigo of Abjection". Co na tom, že zde ožívají mrtvoly a pánům chirurgům všichni na operačním sále zemřou? Tak to má být a tak je tomu v brutálním death metalu správně. Letošní album vás smete jako tsunami. Berte a nebo nechte být! Skvělá řeznická práce!


Asphyx says:

The new album by Italian NATRIUM is cruel, bad and ugly. Morbid melodies are changed by more disgusting motives. This is a brutal death metal in its classic form. Raw, cruel. I feel the huge pressure and energy from this album. There is some monotonous passages, however this is something typical for this style like a shovel for a grave digger. I enjoy their melodies and I have to sing the lyrics with the singer. During the listening of this album I´m lying in the blood and with the NATRIUM I´m doing a disgusting necroscopy. If you have to clean yourself from today´s ugly world I don´t know better way how to do it than listen to the "Vertigo of Abjection". Who cares that death bodies are coming back to live and every person who is being operated by surgeon will die? This is how it´s supposed to be in the real brutal death metal. This album is going to take you like a tsunami. Take it or leave it! Amazing butcher work! 

Tracklist:
01. Vertigo of Abjection
02. Drowning in Inertness
03. Ingrained Heteronomy
04. Iterative
05. Synthetic Whimpers
06. Inhuman Commodification
07. Mechanical Ouroboros
08. Phospine Embrace

band:
Share this games :

TWITTER