DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 8. října 2017

Home » » Recenze/review - VULTURE – The Guillotine (2017)

Recenze/review - VULTURE – The Guillotine (2017)


VULTURE – The Guillotine
CD 2017, High Roller Records

Jde na mě nostalgická nálada. Přehrabuji se ve starých vinylech, obracím v rukou svoji první džínovou vestu. Svět se dnes už točí úplně jinak, ale my jsme zůstali stále věrní. Věrní pravému metalu. Kamarád, který je na tom podobně jako já, mi doporučil německé VULTURE. Řekl mi: "Až jednou budeš zase vzpomínat, tak si je narvi do hlavy! Uvidíš, že je to skvělý." Měl pravdu.

VULTURE, kapela složená ze samých zkušených muzikantů, totiž uchopila retro speed thrash metal tím správným způsobem. Exhumují staré postupy se samozřejmostí, odhodláním a citem pro věc. Hodně tomu pomáhá skvělý prašivý zvuk a schopnost kapely přesně vystihnout ducha dávných časů.


VULTURE volně čerpají z MERCYFUL FATE, OVERKILL, METALLICY, JUDAS PRIEST, ale i třeba takových ANTICHRIST, MORTAL SIN, IRON MAIDEN, LIVING DEATH. Takhle to nejen dnes dělávalo a dělá spousta kapel, ale jen některým to věřím. VULTURE patří rozhodně mezi ně. Nutná je samozřejmě patřičná nálada, vstřícnost k retro hudbě a touha po opravdovosti. Víte, ono se dají podobné smečky odsoudit několika slovy o nepůvodnosti. Jenže když ony na mě ty ozvěny mého mládí pořád působí. "The Guillotine" dělá čest ostrosti svého názvu. Je jako znovu oprášená kniha, kterou jste čítávali jako mladí. Nahlížíte na ni již sice trošku jinak, ale nakonec stejně skáčete po bytě jak pominutí s křečemi od paroháčů v rukou. Speed/thrash/heavy nostalgie velmi vysoké kvality! A teď mě prosím omluvte, musím jít přidat volume na svém přehrávači.


sumarizace:

Vítejte na thrash/heavy/speedové seanci! Němečtí válečníci VULTURE přišli na náš svět, aby zapálili ohně k uctění pravého nefalšovaného metalu. Tohle je přesně ten typ old schoolové muziky, která mi koluje v krvi. Má to drive, má to neskutečný feeling a sílu. Mám sto chutí vše hodit za hlavu, dát si nohy na stůl a jen poslouchat. Novinka je velmi dobře zahraným návratem do osmdesátých a devadesátých let minulého století. Je plná starých riffů, plesnivé atmosféry a žhoucího kovu. Pokud také ctíte dávné pořádky v hudbě a rádi vzpomínáte, tak je pro vás album jako stvořené. Otevřete si pivo, opravte nášivky na roztrhané džínové bundě a začněte skákat po pokoji! Tohle je hudba pro staré šedivé prašivé metalové psy! Takhle nějak by to mělo vypadat, přátelé! Album, které vás vrátí do vašeho mládí! Skvělá prašivá práce! Absolut metal!Asphyx says:


Welcome to thrash / heavy / speed session! Warriors from Germany VULTURE came to our world to light fires for honour of the true real metal. This is exactly the type of old school music that is circulating in my blood. It has drive, surreal feeling and strength. I'm fancy throwing everything behind my head, put my feet up and listen only. Novelty is very well played return to the eighties and nineties. It's full of old riffs, moldy atmosphere and the glowing metal. So, if you honour the ancient orders in music and you like remembering, the album is ideal for you. Open some beer, repair patches on your torn denim jacket and start jumping around the room! This is music for the old gray mangy metal dogs! This is how it should look like, friends! The album, which takes you back to your youth! Great rotten job! Absolut metal!

Tracklist:
1. Vendetta 
2. Clashing Iron 
3. Triumph of the Guillotine 
4. Electric Ecstasy 
5. Adrian's Cradle 
6. (This Night Belongs) to the Dead 
7. Paraphiliac 
8. Cry for Death

band:
A. Axetinctör - baskytara
S. Genözider - kytara, bicí
M. Outlaw - baskytara
L. Steeler - zpěv

Share this games :

TWITTER