DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 21. července 2018

Home » » Recenze/review - TORTURER - Die in Pain (2018)

Recenze/review - TORTURER - Die in Pain (2018)


TORTURER - Die in Pain
CD 2018, PRC Music

Směr a cíl je dávno jasný. O hřbitovech toho bylo napsáno již spoustu, ale my máme nejraději ty staré, opuštěné, s temnou a ošklivou historií. Pradávné orgie, exhumace nemrtvých, márnice plná nepotřebných kostí, o kterých nikdo dávno neví, komu patřily. Sem patříme a zde jednou také odejdeme to země stínů. Otevírám znovu dveře do starých katakomb. Usedám na mramorový trůn a čekám, která kapela mě zaujme svým pojetím smrti.

Ke kanadským death metalistům TORTURER jsem se dostal více méně náhodou. Svět v záhrobí, ta druhá dimenze a odvrácená tvář reality, je velký. Natáčím hlavu směrem, odkud slyším prašivé tóny a melodie. Cítím puch rozkládajících těl, po stěnách stéká krev. Vypadá to, že jsem zde dobře.


Hrob s označením TORTURER si jen tak nespletete. Kanaďané jsou jako dlouho neléčený vřed. Jejich hudba je stará jako smrt samotná, s rezavým zvukem, ostrými výjezdy kytar. Hnije, pálí, puká jako lebky válející se pod nohama. Jedná se přesně o tu thrashem nasáklou starobu, kterou mám tolik rád. Když ke mě někdo přijde a nabídne mi tác s na hrubo nakrájenými kousky masa, vyberu si vždy ten nejzkaženější. S hudbou to mám podobně a tak se stalo album "Die in Pain" na nějakou dobu příjemně bolestivým společníkem na mých toulkách v záhrobí. Slyším ozvěny devadesátých let. Slyším promlouvat démony. Ne, TORTURER rozhodně nejsou ničím noví, ani převratní, ale já jim jejich víru ve smrt věřím. A to je pro mě nejdůležitější. Old school death metal, u kterého praskají náhrobky! Velmi dobře!sumarizace:

Novinka kanadských TORTURER v sobě obsahuje všechno potřebné pro to, aby byly otevřeny dveře do podsvětí. Skvělé plesnivé riffy, morbidní vokál a atmosféra plná tmy, dělají z tohoto alba povinnost pro všechny fanoušky reálného pravého death metalu. Devadesátá léta minulého století opět ožívají plnou silou. Svět je při poslechu temný, studený a zlý. Vítejte na old schoolovém večírku. Podávat se budou dávné postupy, hnis a prašivina. Album se povedlo. Má v sobě určitou jiskru, která jej odlišuje od stovky podobných. Jsme prach a v prach se proměníme! Pokud máte chuť na pořádnou porci prašiviny, "Die in Pain" je pro vás více než vhodným albem. Death metalová nahrávka, která otevírá víka od starých rakví! Skvělá hrobnická práce!
Asphyx says:


News of Canada TORTURER contains everything necessary for opening the door to the underworld. Moldy great riffs, morbid vocals and the atmosphere full of darkness make from this album some duty for all fans of real true death metal. The nineties of the last century come alive with full power once again. When I'm listening the world is dark, cold and evil. Welcome to the old school party. It will be served ancient procedures, pus and scab. The album has done well. It has a certain spark that makes it different from the hundreds similar. We are dust and to dust we will transform! If you fancy a big amount of scabies, "Die in Pain" is for you more than a good album. Death metal record, which opens the lids of the old coffins! Great gravedigger job!


Tracklist:
01. Intro
02. Die in Pain
03. Kill City
04. Crypt Of Fogotten Souls
05. Schizo
06. Torturer
07. Chemical Fear
08. Nocturnal Hell (Slaughter)
09. Apostasy
10. Hell train 

Share this games :

TWITTER