DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 18. ledna 2019

Home » » Recenze/review - BANE - Esoteric Formulae (2018)

Recenze/review - BANE - Esoteric Formulae (2018)


BANE - Esoteric Formulae
CD 2018, Black Market Metal Label

V dálce zvoní umíráček a do mého pokoje proniká zima. Jsem zase na horách, v malé vesnici, kde se všichni znají. A to včetně démonů a nemrtvých, kteří se potulují všude kolem. Tady je život ještě poctivý, spjatý s přírodou. Scházíme se vždy k večeru a pořádáme okultní seance. Tajemné rituály, smutek, strach a chlad. Tohle vše nás objímá jako kopce kolem. Pouštíme si muziku, která nám navodí ještě pochmurnější náladu.

Přiznám se, že k novince "Esoteric Formulae" jsem byl zpočátku hodně skeptický. Vůbec nezapadá do mým oblíbených metalových stylů. Nakonec mě ale přesvědčila a to hlavně svojí nakažlivou atmosférou. Vše je sice takové učesané, přívětivé, ale zase na druhou stranu přehledné a dobře se poslouchá.

"Esoteric Formulae" jakoby přišlo z rozlehlých plání, kde si vítr pohrává se životem jako s hračkami. Příslušnost ke kapelám jako DISSECTION, BEHEMOTH, NAGLFAR je sice dost patrná a slyšitelná, ale to mi nijak nevadí. Trošku odradí možná až příliš dlouhé kompozice, někdy jsou BANE rozvláční a nedokážu udržet pozornost. Jako celek ale deska s klidem obstojí. Je opatřena dobrým zvukem, krásně morbidním obalem, náhodě nebylo ponecháno nic. Líbí se mi umně vložené "heavy" pasáže i smutek, který cítím po celou dobu poslechu. "Esoteric Formulae" je melodickým black metalem, ozývajícím se z opuštěných mýtin, z šerých koutů, z dávno neobydlených domů. Jedná se spíše o pocitovou záležitost, o kousek opravdové tmy v dnešním umělém světě. Ocenil bych sice víc bolesti, ale jinak mohu novinku jen doporučit. Melodie, temnota a chlad! Co vlastně víc chtít? Velmi dobrá nahrávka se zvláštní atmosférou!
sumarizace:

BANE letos přicházejí s dalším albem plným smutku, prokletých melodií, nekonečných procházek temnou krajinou a hlavně až magickou přitažlivostí. Melodický black metal je zde zvolen jako prostředek pro navození velice zvláštní nálady. Opakování temných motivů, bědování nad osudem člověka. Nálada nahrávky je velmi pochmurná, jakoby zahalená mlhou. Oceňuji velmi dobrý zvuk a zajímavý obal. K téhle muzice se musíte propracovat, není to záležitost na jeden poslech. Doporučuji všem, kdo se rádi toulají lesem. Melodické, black metalové album, které vám zmrazí vaše srdce!
Asphyx says:

BANE is coming this year with the next album full of sorrow, accursed melodies, endless walks through dark country and especially the magical attraction. Melodic black metal evokes very strange mood. Repeat of dark themes, lament over the fate of man. The mood of the recording is very sad, it seems to be enveloped in some fog. I appreciate very good sound and interesting cover.You can't get to this music easily, take your time for listening. I recommend to all who likes wandering in the forest. Melodic black metal album that will freeze your heart!

Tracklist:
1. ''Invocation Of The Nameless One'' (01:15) 
2. ''The Calling Of The Eleven Angles'' (03:46) 
3. ''Beneath The Black Earth''(03:35) 
4. ''Bringer Of Pandimensional Disorder'' (03:49) 
5. ''Wretched Feast'' (feat. Giulio from Hour Of Penance) (03:46) 
6. ''Into Oblivion'' (feat. Amduscias from Temple Of Baal) (04:34) 
7. ''Burning The Remains'' (04:01)
8. ''Reign In Chaos'' (03:30) 
9. ''Acosmic Forces Of The Nightside'' (05:27) 
10. ''Wrathful Reflections'' (01:59)

Share this games :

TWITTER