Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 1. ledna 2019

Home » » Recenze/review - OUTRE - Hollow Earth (2018)

Recenze/review - OUTRE - Hollow Earth (2018)


OUTRE - Hollow Earth
CD 2018, Debemur Morti Productions

Polské podzemí vyvrhlo další desku, velebící samotné zlo. V českých katakombách dobře známí OUTRE, kapela, která dokáže opravdu zhmotnit tmu, je zde opět, aby nás provedla ošklivými zákoutími lidských myslí, zákonitostmi přírody i black metalem v podobě, v jaké dokáže proklít vše živé. 

Vezměte několik kilo špíny, zamíchejte je s chladem, přidejte jedovaté přísady. Výsledek proklejte a podávejte horké přímo do chřtánu obětí. Ihned zaujmou skvěle zpracované bicí, studená nálada riffů i všude přítomná tma. Tahle nahrávka bolí přesně tím způsobem, jakým to mám u black metalu rád."Hollow Earth" lze stylově přirovnat k dílům kapel jako DEATHSPELL OMEGA, KRIEGSMACHINE, MGLA a v některých momentech i k BEHEMOTH. Nic nového v pekle, všechno tu už bylo, záleží jen na tom, jakým způsobem jsou staré postupy uchopeny, poskládány a přetvořeny k dnešním morbidním obrazům. Občas jsou OUTRE až příliš rozevlátí, deska ztrácí na síle, ale jako celek funguje na výbornou. Jsou jako otrava, pomalu pronikající do vašich žil. U podobných smeček jde hlavně o atmosféru, o nálady, které jsou schopné svojí hudbou vytvořit. Mohu směle napsat, že polským maniakům se povedlo opravdu nahrát desku, která je natolik zlá a ošklivá, že u ní nejeden posluchač doslova zkamení. Prokletí, rouhání, smrt. Okultní nálada, smutek, nostalgie, hnis a jedovatost. Tryzna za zkažené životy, ruce sepnuté nad rakví zajíždějící do hrobu. Obrazů a představ mám u poslechu hodně, hlavní ale je, že se album opravdu povedlo. Pokud máte rádi pochmurná rána na hřbitově, potom se vám bude líbit i nová deska "Hollow Earth". Black metal, u kterého shoříte na popel!


sumarizace:

Okultní black metalisté OUTRE na svém novém albu jasně pochopili základní myšlenku zla. Album je napěchované tmou, špínou, hnisem. Připomíná nekonečnou bažinu, plnou hnijících utopenců. Každým dalším poslechem vás stahuje do svého nitra a vy máte sto chutí podlehnout nihilismu. Líbí se mi smutné vrstvy kytar i syrová nálada celé nahrávky. "Hollow Earth" je jako četba ze starých spirituálních knih. Plazí se pomalu jako had, čekající na svoji oběť. Během společných setkání jsem jako uhranutý, prokletý, vyhoštěný z tohoto světa. Procházím se záhrobím, nasávám šedivou atmosféru a těším se na každý další song. Black metal v tomto provedení bude dělat dobře všem, kdo mají rádi onen svět. Smrt je opravdu hodně blízko! Podává vám ruku a vy přijímáte. Tahle okultní seance se určitě povedla! Temná, black metalová nahrávka, která vyvolává duše dávno zemřelých. Skvěle!


Asphyx says:

Occult black metallers OUTRE clearly get the basic idea of ​​evil on their new album. The album is full of darkness, dirt and pus. it recalls the endless swamp full of rotting drowned bodies. It pull you down into its mind with each next listening and you want to go down the nihilism. I like sad sounds of guitars and raw mood of the record. "Hollow Earth" is like reading from the old spiritual books. It is crawling slowly like a snake waiting for its victim. During the common meetings I'm bewitched, cursed, expelled from this world. I'm walking in the beyond, I'm soaking up the grey atmosphere and I'm looking forward to the next song. Black metal in this way will do well to all who loves the other world. Death is really close! It gives you its hand and you take up. This occult seance was succeeded! Dark, black metal record, which invokes souls of long dead. Great!


Tracklist:
1. Spheres within 01:52 
2. The Order of Abhorrence 04:36 
3. Combustion 05:04 
4. Let the Earth be Silent 06:47 
5. Distant Daylight 04:31 
6. Aberrations 05:02 
7. Hollow Earth 08:49

band:
Mateusz Zborowski - Vocals
Damian Igielski - Guitar
Krzysztof Sojda - Guitar
Marcin Radecki - Bass
Maciej Pelczar - Drums

Share this games :

TWITTER