Recenze/review - ROTTEN CASKET - First Nail in the Casket (2022)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 25. ledna 2019

Home » » Recenze/review - PROFANATICA - Altar of the Virgin Whore (2018)

Recenze/review - PROFANATICA - Altar of the Virgin Whore (2018)


PROFANATICA - Altar of the Virgin Whore
MCD, 12" MLP, TAPE 2018, Hells Headbangers

Rozsvítíš v místnosti, přesto zůstává všude tma. Zakřičíš bolestí, nejsi slyšet. Takhle vypadá smrt? Přemýšlíš nad svým osudem a mezitím začne po zdech stékat krev. Jsi znovu na okultní seanci, která jakoby vypadla z absurdních hororových filmů z osmdesátých let. Jednoduché riffy, sázka na tajemno. Někdy se vyplatí, někdy ne. Z amerických PROFANATICA mám ale velmi dobré pocity. Mrazí mě v zádech a to u mě bývá vždy zárukou dobrého temného zážitku. 

"Altar of the Virgin Whore" je ale také deskou, která nebyla u každého pochopena. Osobně jsem se do ní dostával delší dobu, než do předchozích počinů, ale trpělivost se nakonec vyplatila. Koneckonců, ve starých rakvích bývají uložena mnohdy zajímavá poselství, zamotaná v nepřehledných klubkách pavučin. Stačí je jen objevit a pochopit.


Psát o ošklivých nahrávkách, že se mi líbí, se snad ani nesluší. Každopádně za moji osobu jsem spokojený. Skladby jsou rychlé, vyhlazovací (ve stylu DEMONCY, BEHERIT, BLASPHEMY) a mají žádanou pochmurnou atmosféru. "Altar of the Virgin Whore" je jako znovu probuzený Antikrist, který spal dlouhá léta v opuštěných katakombách. Nyní se probudil a za zvuků nové desky přichází na zem. Deska není ničím převratná, ani překvapivá, ale rozhodně se jedná o solidní a poctivé dílo pro obcování se Satanem. Black metal, umně skloubený se smrtí. Spousta špíny, nihilismu, strachu, tlaku a síry. Nutné a žádané pózy, ostrý celkový obraz i atmosféra. Kdybych měl hodnotit číslem, dal bych sedmdesát procent ze sta. Smrt si nevybírá, u poslechu na to budete myslet při každém tónu. Inferno!


sumarizace:

PROFANATICA a jejich EP "Altar of the Virgin Whore" mi připomínají nějakou hodně zlou a ošklivou okultní seanci. Mocné kytarové motivy, hlas povolaný z temnot a skvělý zvuk. Ano, při poslechu mám opravdu pocit, že peklo existuje. Jasně a hmatatelně, jako na novince PROFANATICA. Tahle hudba by klidně mohla znít při uvítání zbloudilých duší při příchodu do podzemí. Oceňuji temnotu, všechny černé skladby i určitou nihilistickou náladu, kterou zde cítím z každého tónu. Obraťte všechny kříže směrem dolů, vyžeňte kněze z kostelů, už napáchali dost zla! Černé death metalové album, které je cítit sírou! Inferno!

Asphyx says:

PROFANATICA and their EP "Altar of the Virgin Whore" reminds me some very bad and ugly occult session. Powerful guitar motifs, voice called up from the darkness and great sound. Yes, when I 'm listening I really feel that the Hell exists. Clearly and tangibly like the news of PROFANATICA. This music could easily sound when the lost souls come in the underground. I appreciate the darkness, all black tracks and certain nihilistic mood that I feel from each tone. Turn all crosses down, expell the priests from churches, they've already done evil enough! Black death metal album that smells of sulfur! Inferno!

TRACK STREAM:

MORE INFO
Share this games :

TWITTER