Recenze/review - ROTTEN CASKET - First Nail in the Casket (2022)

Recenze/review - ROTTEN CASKET - First Nail in the Casket (2022)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 2. února 2019

Home » » Recenze/review - FOUL - Of Worms (2018)

Recenze/review - FOUL - Of Worms (2018)


FOUL - Of Worms
EP 2018, Caligari Records

Zasněžený hrob, námraza na náhrobku. Poletující bílé vločky se postupně mění v popel. Obloha se zatáhla a z márnice zazněly kromě zvonů první tóny amerických death doomařů FOUL. Zvoní pomalu, syrově, naléhavě. V hrobě přede mnou se začíná něco hýbat. Nemrtví musí vstát, při podobné hudbě se to stává nepsaným pravidlem. Opráším ze svého kabátu poprašek a vydám se vstříc temným melodiím.

V tomhle stylu je vše hlavně o bolesti, o zastavení, o zklidnění a rozjitření smyslů. FOUL vzešli z absolutního undergroundu, přesto mají skvělý zvuk, stylový obal a spoustu smutku ve skladbách. Šedivé ráno, zasněžené ulice, blikající lampy a na uších "Of Worms". Vše mi sedlo krásně dohromady a já nemůžu jinak, než poslech stále opakovat.


"Of Worms" pochází ze stejných pohřebišť, jako alba HOODED MENACE, COFFINS, DRUID LORD, TEMPLE OF VOID, SOLOTHUS, WINTER. Je ošklivou a ponurou ochutnávkou a také velkým příslibem do budoucna. Je návykové, jiskrné, pohlcující. Takhle nějak by zněla smrt, pokud by hrála na nějaký hudební nástroj a zpívala k tomu. Cítím ze songů opravdové, ryzí chvění, nic nikde nepřebývá, ani nechybí. Skladby se kolem mě vinou, jako krvavá řeka Styx. Už dávno se ví, a moudří potvrzují, že každý hrob umí vyprávět, předávat svědectví o zmařených životech, o strachu, o soužení. FOUL tohle všechno vzali a přetvořili v syrový death doom metal! Vynikající záležitost pro všechny nemrtvé!

sumarizace:

Doom deathové poselství o bolesti bylo opět předáno. Američtí FOUL umí pomocí své muziky krásně zhudebnit smutek, strach, umírající podzim i krásu smrti. Pomalé, dlouhé songy se vám pomalu zaryjí až někam do mozku, nahlodají ho a rozloží na malé kousky. Album se opravdu povedlo, je hodně nakažlivé, ošklivé, vytažené odněkud z toho nejhlubšího hrobu. Fascinuje mě atmosféra, klid a rozvaha, s jakou jednotlivé songy zní. Zimu je možno s klidem nahradit novou deskou "Of Worms". Mrazivé pasáže jsou protkány vokálem ze samotného pekla a vy jste pomalu ukolébáni k nekonečné smrti. Přijdu si jako na nějaké černé mši, na spirituální seanci, kde se všichni společně pokoušíme vyvolat duchy nemrtvých. Nálada celé nahrávky je pochmurná, zlá, přesto velmi přitažlivá. Doporučuji všem, kdo rádi večer uléhají do své oblíbené rakve. Death doomové CD, které vás zmrazí navěky!

Asphyx says:


Doom death metal message of pain was passed on again. American FOUL can set to music with their songs sadness, fear, dying autumn and the beauty of death. Slow, long songs dig up somewhere in the brain, erode and split it into small pieces. The album is really good, it is very contagious, nasty, pulled from the deepest grave. I'm fascinated by the atmosphere, calm and balance, sounding in each song. The winter it can be easily replaced with the new album "Of Worms". Frozen passages are weaved with vocals from hell and you are slowly lulled to endless death. I feel like on the Black Mass, on a spiritual session, where we all together tryi to invoke the spirits of the undead. The mood of the record is grim, evil, but also very appealing. I recommend to all who likes to lie down in the favorite coffin in the evening. Death doom CD, which will freeze forever!Share this games :

TWITTER