DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 3. června 2019

Home » » Info - BRUTAL ASSAULT 2019 #24 - 7. - 10. srpna 2019, Jaroměř - Pevnost Josefov

Info - BRUTAL ASSAULT 2019 #24 - 7. - 10. srpna 2019, Jaroměř - Pevnost JosefovUpdate kapel 30 / 05 / 2019 

BRUTAL ASSAULT 2019 #24 
7. - 10. srpna 2019, Jaroměř - Pevnost Josefov 

„Závěrečný“ undergroundový update kapel pro Brutal Assault je tu! 

Nejprve s velkou lítostí musíme oznámit, že norští MANES se nakonec z osobních důvodů festivalového dění nebudou moci zúčastnit. Zároveň tímto oznamujeme, že jsou první potvrzenou kapelou pro příští ročník! 

Nyní už jen dobré zprávy. S norskou formací KAMPFAR, kterou už 25 let vede majitel zabijáckého hlasu Dolk, se dostaneme k severským mýtům a rozjímání nad pohanskými kulty. Tahle sebejistá kapela mající atmosférou blízko k Enslaved ale neubírá ve svém pagan blacku na obrátkách, i když se hojně přechází do majestátních hymnických pasáží. 

Další na řade jsou japonští experimentátoři CROSSFAITH, kteří pokračují ve vývoji svého unikátního digitálního zvuku plného synthů, kytar a elektroniky. Připravte si lasery! 

Death metal ALTARAGE ze Španělska se honosí nablacklou a disonantní neurvalostí blízkou Portal, která vám v hlavě okamžitě vyvolá plno zlověstných obrazů. Jejich neúprosný drtivý zvuk vás doslova smete. 

Svěžím způsobem k black metalu přistupují polští ENTROPIA. Blackové riffy zahalují do post-metalových vrstev a opatřují psychedelickým oparem, který posluchače může nasměrovat až někam k původním artrockovým kapelám či finským experimentátorům Oranssi Pazuzu, zatímco Islanďané UNE MISÈRE vás skrze svůj temný hardcore zvuk zavedou do nejtemnějších a bezútěšných krajin Islandu plných lávy a ledovců, zařezává se fakt hluboko. 

Němci UNPROCESSED představí svou poslední desku „Artificial Void“, která má velmi různorodý zvuk. Lze jej popsat jako sofistikovaný moderní progresivní djenty metal plný techniky ve stylu Animals As Leaders. 

Lokální scénou update uzavřeme. BRUTALLY DECEASED jsou více než brilantní v odkazu švédského death metalu a nebojíme se říci, že své vzory ne jen v lecčems překonávají. ELYSIUM naopak volí moderní háv, který pokukuje po deathcorových začátcích (Whitechapel), ale ani trochu se nebojí progresivních odboček. Obě kapely mají na death metal svěží pohled. 

Dva roky od vydání zdařilého debutu se black/death Západočeši MALLEPHYR s druhým opusem „Womb of Worms“ představují jako vyzrálé seskupení se signifikantním zvukem disponující nejen skladatelskou, ale i instrumentální zručností. Fanoušci Behemoth by si je měli nastudovat! 

Poslední kapelou, kterou soupisku uzavřeme, jsou „brněnští“ experimentátoři FORGOTTEN SILENCE. Vznikli roku 1993, neštítí se žádného žánru a trvale jde o jednu z neosobitějších kapel vůbec, která je schopná hrát death metal, art rock, avantgardu nebo klidně ambient. Mají sice novou desku „Kras“, ale na Brutal Assaultu odehrají speciální set věnovaný jejich legendární desce „THOTS“! 

A aby toho ale nebylo málo, ještě očekávejte oznámení interpretů na KAL stage a úterní pre-párty. V příštím týdnu pak už budeme zveřejňovat rozpis kapel do jednotlivých dnů! 

Dále připomínáme, že jsme silně překročili vyprodání 80 % vstupenek, pokud se chcete letošního ročníku zúčastnit, neotálejte s nákupem zbývajících lístků! 

Update kapel 30.5.2019: Altarage, Brutally Deceased, Crossfaith, Elysium, Entropia, Forgotten Silence, Kampfar, Mallephyr, Une Misere, Unprocessed. 

vstupenky: 
BRUTAL ASSAULT 2019 festivalová permanentka [PRINT@HOME vstupenka]

BRUTAL ASSAULT 2019 festivalová permanentka [designová papírová vstupenka] 
Seznam dosud všech potvrzených kapel:
ABORTED, AFTER THE BURIAL, AGNOSTIC FRONT, ALIEN WEAPONRY, ALTARAGE, ANIMALS AS LEADERS, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANTAEUS, ANTHRAX, THE ARSON PROJECT, AU-DESSUS, AZUSA, BATUSHKA, BRUTALLY DECEASED, CAR BOMB, CARCASS, CARPENTER BRUT, CASPIAN, COMBICHRIST, THE CONTORTIONIST, COUNTING HOURS, COVEN, CROSSFAITH, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, ČAD, DAUGHTERS, DR. LIVING DEAD, DECAPITATED, DECULTIVATE, DEICIDE, DELUGE, DEMOLITION HAMMER, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, DISCHARGE, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, ELYSIUM, EMPEROR, ENSIFERUM, ENTROPIA, ESKHATON, EXUMER, EYEHATEGOD, FORGOTTEN SILENCE, FROG LEAP, GET THE SHOT, GODFLESH, GOROD, GOST, GUTALAX, HEILUNG, HELLHAMMER – TRIUMPH OF DEATH, HEXIS, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, INCANTATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KAMPFAR, KRAANIUM, KRISIUN, LETTERS FROM THE COLONY, LIONHEART, MALLEPHYR, MEAT SPREADER, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MONSTER MAGNET, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, NORDJEVEL, THE OBSESSED, THE OCEAN, OCEANS OF SLUMBER, OF MICE & MEN, OMNIUM GATHERUM, PARKWAY DRIVE, PERFECITIZEN, PRIMORDIAL, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SICK OF IT ALL, SKELETAL REMAINS, SLÆGT, SLAPSHOT, SODOM, SOILWORK, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, THERION, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNE MISÉRE, UNFATHOMABLE RUINATION, UNPROCESSED, VAMPILLIA, VARGRAV, VED BUENS ENDE, VENOM PRISON, VIOLATOR, VIOLENT MAGIC ORCHESTRA, VOIVOD, VULVODYNIA, VUUR, WALLS OF JERICHO, WINDHAND, WOE UNTO ME, WOLFBRIGADE, WORMED, ZURIAAKE. 

OBSCURE PROMOTION / BRUTAL ASSAULT AGENCY 
Na Harfe 916/9a 
190 00 Prague 9 
Czech Republic 

---------------------------------------------------------------

Brutal Assault má prodáno 85 % vstupenek 

Brutal Assault, 7. - 10. srpna 2019, Pevnost Josefov - Jaroměř 

Atraktivní lineup festivalu Brutal Assault 2019 táhne! Ještě zbývá oznámit pár posledních interpretů a umělce pro KAL stage a historická pevnost již koncem května hlásí vyprodání 85 % kapacity! Všem děkujeme za Váš zájem! Pevnost ale není nafukovací, takže pokud se na festival chystáte, doporučujeme s nákupem vstupenek neotálet, po vyprodání se jejich počet již navyšovat nebude. 

K dispozici jsou festivalové permanentky za 2 550 Kč, v nabídce jsou dále zlevněné vstupenky pro juniory a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Všechny je naleznete v našem e-shopu zde

Ještě jednou děkujeme! 

--------------------------------------------------------------------

Na kterých 10 kapel se letos nejvíc těšíte? Vytvořte si plakát Brutal Assault a ukažte svůj vkus! 

Brutal Assault, 7. - 10. srpna 2019, Pevnost Josefov - Jaroměř 

Jako v předchozích letech, i letos si fanoušci mají možnost vygenerovat vlastní plakát Brutal Assaultu s kapelami dle svého vkusu a preferencí. Pokud fanoušek navíc sdílí svůj plakát na sociálních sítích Facebook nebo Instagram s hashtagem #mybrutal2019, může tak vyhrát vstupenky na festival. 

Více informací o aplikaci Mybrutalassault k dispozici na: http://my.brutalassault.cz/cs/
Share this games :

TWITTER