SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 28. července 2019

Home » » Recenze/review - ABBATH - Outstrider (2019)

Recenze/review - ABBATH - Outstrider (2019)


ABBATH - Outstrider
CD 2019, Season of Mist

Teorií o tom, jak má znít dobré black metalové album je velké množství. Někdo nedá dopustit na prašivinu a ortodoxní přístup, jiný by si jej nedovedl představit bez kláves. Je skvělé, že má černý kov tolik podob. Můžeme si alespoň vybrat a užít si více hudby. Osobně to mám tak, že je pro mě u black metalu hrozně důležitý správně namíchaný poměr temnoty a chladu.

Ano, slovutný ABBATH to umí opět na výbornou. Četl jsem s ním kdysi jeden rozhovor, ve kterém vyprávěl, že nejraději skládá v zimě, kdy kouká z okna na zasněžený Bergen. Mám neodbytný pocit, že novinka "Outstrider" musela také vzniknout podobným způsobem. Navíc je mi sympatická určitá nadsázka, kterou je tenhle šílenec poslední roky pověstný.Hudebně se jedná o klasický melodicky pojatý black metal, s jasným a zřetelným ABBATHovým rukopisem. O zvuku, obalu a ostatních běžných záležitostech netřeba mluvit, vše je v absolutním pořádku. Když člověk poslouchá novinku pečlivě, časem zjistí, jak je vlastně svěží, heavy, kolik je v ní tlaku a mrazu. Jasně, nic pro ortodoxní blackery, ABBATH se stále více "otevírá" i běžným posluchačům, kteří nejsou černým kovem políbeni, ale podle mě je to jen a jen dobře. Ona je ta muzika vlastně pořád stejná, je takovou neochvějnou jistotou v dnešním rozháraném světě. Dala by se zavrhnout několika málo slovy, jenže když ono se to celé hrozně dobře vstřebává. A vůbec mi nevadí všechny ty make-upy, barvičky, zlý obličeje a ukrutné pózy. Hlavní je pro mě hudba a ta hezky odsýpá, podupávám si nohou, na takové to domácí poslouchání nebo třeba jako kulisa k práci, skvělý! Jak říkám, já mám rád, když umí blacková kapela pořádně namíchat chlad a temnotu. ABBATH to zvládá i letos na výbornou. Black metal!sumarizace:

Pokud se vám líbí kombinace black metalu, tmy, chladu, špíny a odhodlání zničit onen svět, tak rozhodně neváhejte. Tahle smečka má v sobě pořád obrovskou sílu. Songy obsahují až magickou, velmi přitažlivou atmosféru. Člověk si připadá, že stojí někde na vrcholu skály, rozhodnutý, že každou chvíli skočí dolů. Pod námi je jen tma, záhrobí a smrt. Slyším zde také absolutní odhodlání a patrné stopy zimomřivého šílenství. Black metal v podání těchto Norů je chladný, zákeřný, zlý ze své podstaty, ale také přemýšlivý, nutkající, neklidný a ošklivý. Připadám si jako oběšenec, houpající se v ledovém větru. Black metal, který ochladí vaše duše! Velmi dobře!Asphyx says:

If you like the combination of black metal, darkness, coldness, dirt and the determination to destroy the world beyond, then do not hesitate. This band has an enormous power in them. Songs has magical and very attractive atmosphere. You will feel like standing somewhere on the top of a mountain, determined to jump down. Below us is darkness, death and the beyond world. I can also hear the absolute determination and obvious traces of cold-headed madness. Black metal played by those Norwegians is cold, insidious, and evil by its nature and it is also thoughtful, compulsive, restless and ugly. I feel like a hangman swinging in the icy wid. Black metal which will cool your souls! Very good!

Tracklist:
1. Calm In Ire (Of Hurricane) 
2. Bridge Of Spasms 
3. The Artifex 
4. Harvest Pyre 
5. Land Of Khem 
6. Outstrider 
7. Scythewinder 
8. Hecate 
9. Pace 'Till Death (Bathory cover)

band:
Abbath - Vocals & guitars
Ole Andre Farstad – guitars
Ukri Suviletho – Drums
Mia Wallace – Bass

Share this games :

TWITTER