SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 21. července 2019

Home » » Recenze/review - BIRDFLESH - Extreme Graveyard Tornado (2019)

Recenze/review - BIRDFLESH - Extreme Graveyard Tornado (2019)


BIRDFLESH - Extreme Graveyard Tornado
CD 2019, Everlasting Spew Records

for english please scroll down

Myslím si, že už nastal čas. Stačí se podívat kolem sebe. Na večerní zprávy, na lidi, které každý den potkáváte. Máme se dobře jako nikdy v historii, přesto stále nadáváme. Zblbnutí reklamou a dokonalostí chceme jen hromadit věci. Potřebujeme restart, vrátit se k tomu základnímu, ke svým kořenům. Potřebujeme vyčistit Augiášův chlév. Válka, jasně, to napadne hned každého. Měl bych ale lepší řešení. Pusťte si novou deskou švédských legendárních grinderů BIRDFLESH a garantuji vám, že minimálně vaše mysl bude čistá jako po propláchnutí kyselinou.

Švédi jsou grindcoreoví klasici. S ničím se nepářou, jdou rovnou k věci, útočí bez varování. Samozřejmostí je potom nadsázka, humor, zkrátka věci, které dnes už často nikde nevidíte. Hele kámo, nedělej si pořád selfie s těma mrtvolama, poslouchej radši "Extreme Graveyard Tornado"! To má aspoň smysl."Extreme Graveyard Tornado" je tradiční, přesto svěží smrští ve stylu MACABRE, PUNGENT STENCH, REPULSION, MACHETAZO, DEAD. Na albu naleznete jak drsné nářezové skladby severského střihu, tak všude přítomnou temnotu a smrad. Nějak takhle se asi tváří mrtvá těla po několika letech postupného rozkladu. Původně jsem k desce přistupoval trošku skepticky. Říkal jsem si, že mě tihle staří psi už asi ničím nepřekvapí, jenže pak jsem začal přidávat volume, kroutit se do rytmu, až to skončilo několikahodinovou smyčkou, při které jsem přehrával desku stále dokola. Líbí se mi ta energie, která ze skladeb doslova stříká na všechny strany. Ano, jako proříznutá tepna, jako poslední vyčítavý pohled podříznutého. Tak působí současní BIRDFLESH. Parádně ošetřený je zvuk, zaujme i obal a tak tady máme najednou album, které by mohlo zaujmout každého pravověrného grindera. Plus samozřejmě všechny, kteří mají rádi švédské provedení tohoto stylu. Tahle deska kope jako splašený kůň! Výborně!Asphyx says:

I think it's time now. Just look around you. For the evening news, on people you meet every day. We are as good as never ever in the history, but we are still cursing. Going crazy due to advertising and perfection we just want to accumulate things. We need a reboot, to return to the basic, to its roots. We need to clean up Augiah's barn. War, sure, everyone will think of it. But I would have a better solution. Listen a new album of Swedish legendary BIRDFLESH grinders and I guarantee to you that at least your mind will be as clean as after acid rinsing.

Swedes are grindcore classics. They go straight to the point, attack without warning. Of course there is exaggeration, humor, things that you can't see often nowadays. Hey, buddy, don't take a selfie with those corpses, listen to "Extreme Graveyard Tornado"! That makes sense.


"Extreme Graveyard Tornado" is traditional but still crisp in the style of MACABRE, PUNGENT STENCH, REPULSION, MACHETAZO, DEAD. On the album you can find both - the rough songs of the Nordic style and the darkness and stench present everywhere. Somehow, like this, look like dead bodies after several years of gradual decay. I approached the album a bit skeptically from the beginning. I thought these old dogs wouldn't surprise me anymore, but then I started to add volume, wiggle to the rhythm until it ended in a loop for a few hours, during which I played the album over and over. I like the energy that literally squirt out from the songs on all sides. Yes, like an incised artery, as the last reproachful look of the undercut person. This is how the current BIRDFLESH works. The sound is great, the cover is captivating, and so here's an album that could capture every true grinder.


Tracklist:
01. Towards Insanity
02. Are We Great Again?
03. Crazy Train Decapitation
04. Grind Band
05. Home of the Grave
06. Milkshake is Nice
07. Another Pig
08. Guacamolestation of the Tacorpse
09. Crazyful Face
10. Thank You for the Hostility
11. Crazy Nights
12. Botox Buttocks
13. House Guest
14. Accused of Suicide
15. Black Hole Jaw
16. Amish Girl
17. The Rise of Stupidity
18. Pub Night
19. Pyromaniacs
20. Bite the Mullet
21. Almost Aggression
22. Garlic Man
23. Mouth for Gore
24. Land of the Forgotten Riffs

band:
Smattro Ansjovis - Drums & vocals
Panda Flamenco - Bass & vocals
Billy Bob Banjovich - Guitars & vocals


Share this games :

TWITTER