DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 31. prosince 2019

Home » » Recenze/review - MORTICULA REX - Grotesque Glory (2019)

Recenze/review - MORTICULA REX - Grotesque Glory (2019)


MORTICULA REX - Grotesque Glory
CD 2019, Immortal Souls Productions

for english summary please scroll down

Svázáni řetězy, pochodujeme dál. V zimě a chladu, ve větru, modlíme se, šeptáme slova, prosíme o odpuštění. Krok za krokem, bosé nohy se rozdírají o ostré kameny. Schoulené postavy, biče sviští vzduchem. Odsouzeni za svoji víru pomalu ztrácíme naději. Na konci je vždycky nakonec jen smrt. Nám je ale o hodně blíže. Rytmus srdce, rytmus pochodu. Mrtvá těla u cesty, kamarádi, co už nemohli utrpení vydržet. Zástupy prokletých jdoucích po cestě směrem do mraků. Hromy a blesky, déšť je zbarven krví. Nadějí je nakonec jen hudba, jenom doom metal.


Jedinou desku kapely/projektu italského muzikanta Alessandro "Wehr" Fedeho jsem dostal do ruky poprvé již poměrně dávno, ale poslechl jsem si jí až teď. Byla pro mě možná až příliš bolestivá, až příliš mě zasahovala přímo do morku kostí. Doom metal je zde kombinován s death metalem, syrovostí, krutostí a chladem. Výsledkem je album, které připomíná seknutí drápem. Nakonec po nás stejně zbude jen hromádka popela. 


Album vyšlo již v roce 2018, ale na CD se dostalo až díky slovenskému labelu Immortal Souls Productions. Všichni odvedli velmi slušnou práci po všech stránkách. Skladby jsou naléhavé, zvuk prašivý, nápadů je zde spousta a i ten strom na obalu má nakonec svoji atmosféru. Mám opravdu pocit, že pochoduji v řadě s ostatními prokletými. Do rytmu doom death metalu, do úderů bicích. Album doslova hnije v rukách, nevím, jestli jste někdy drželi v ruce urnu s ostatky, ale nálada je velmi podobná. Smutná, syrová, tajemná. Obestřená aurou výjimečnosti, ale i strachu z neznámého. Přiznám se, že bylo velmi zajímavé desku "Grotesque Glory" poslouchat obzvláště za pochmurných deštivých dní. Chodil jsem mezi kapkami, sledoval lidi bez tváří s kápěmi na hlavách. Dav byl najednou jen masa tupých ovcí, jdoucích na porážku. Všichni včetně mě byli prokletí, smutní, bez úsměvu. MORTICULA REX by neměli chybět ve sbírce žádnému fanouškovi death doom metalu. Jsou totiž opravdoví, uvěřitelní, tajemní. Velmi dobře!sumarizace:

Doom deathové poselství o bolesti bylo opět předáno. Italští MORTICULA REX umí pomocí své muziky krásně zhudebnit smutek, strach, umírající podzim i krásu smrti. Pomalé, dlouhé songy se vám pomalu zaryjí až někam do mozku, nahlodají ho a rozloží na malé kousky. Album se opravdu povedlo, je hodně nakažlivé, ošklivé, vytažené odněkud z toho nejhlubšího hrobu. Fascinuje mě atmosféra, klid a rozvaha, s jakou jednotlivé songy zní. Zima letos stále nepřichází, ale je ji možno s klidem nahradit novou deskou "Grotesque Glory". Mrazivé pasáže jsou protkány vokálem ze samotného pekla a vy jste pomalu ukolébáni k nekonečné smrti. Přijdu si jako na nějaké černé mši, na spirituální seanci, kde se všichni společně pokoušíme vyvolat duchy nemrtvých. Nálada celé nahrávky je pochmurná, zlá, přesto velmi přitažlivá. Doporučuji všem, kdo rádi večer uléhají do své oblíbené rakve. Death doomové CD, které vás zmrazí navěky!

Asphyx says:

Doom death metal message of pain was passed on again. Italian MORTICULA REX can set to music with their songs sadness, fear, dying autumn and the beauty of death. Slow, long songs dig up somewhere in the brain, erode and split it into small pieces. The album is really good, it is very contagious, nasty, pulled from the deepest grave. I'm fascinated by the atmosphere, calm and balance, sounding in each song. The winter isn't still coming this year, but it can be easily replaced with the new album "Grotesque Glory". Frozen passages are weaved with vocals from hell and you are slowly lulled to endless death. I feel like on the Black Mass, on a spiritual session, where we all together tryi to invoke the spirits of the undead. The mood of the record is grim, evil, but also very appealing. I recommend to all who likes to lie down in the favorite coffin in the evening. Death doom CD, which will freeze forever!tracklist:
1. DEATH IS CERTAIN
2. THE CARNAGE
3. GROTESQUE GLORY
4. FEASTING FOR MAYHEM
5. DELIVER US TO EVIL
6. VASTNESS OF THE CONTINUUM

band:
Alessandro "Wehr" Fede - everything


Share this games :

TWITTER