Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 17. prosince 2019

Home » » Recenze/review - ONIRICOUS - La Maldición (2019)

Recenze/review - ONIRICOUS - La Maldición (2019)


ONIRICOUS - La Maldición
CD 2019, BlackSeed Productions

for english summary please scroll down

O smrti se mluví často, bývá inspirací pro příběhy v knihách, je znázorňována na obrazech. Je obestřena tajemstvím, zahalena temnotou a bolestí. Zmiňuje se jen šeptem a čekáme na ní celý svůj život. Nakonec je všechno jinak. Zůstaneme jen kusem nepotřebného masa hnijícím ve studené zemi. To v lepším případě. Taky nás mohou nechat rozprášit, v některých zemích dokonce rozčtvrtit a zbytky hodit zvířatům. Tahle smrt je syrová, zahnívající, mokvající a uvěřitelná. Její jméno je ONIRICOUS a pochází ze Španělska.

Hned při prvním setkání s albem "La Maldición" mě praštil do nosu i uší zatuchlý zvuk. Celá nahrávka je jako veřejná pitva, u které jste středem pozornosti. Další řez bude veden od shora dolů, podejte mi prosím háky, vidíte, pacient poslouchal celý život death metal. Veškeré orgány jsou zasaženy snětí a hnisem. 


Vítejte v království prašiviny. Tady se hraje ve stylu DEATH, MORBID ANGEL, PESTILENCE, MASSACRE, MORGOTH. Na oltář vzpomínek bylo obětováno to nejlepší, co v devadesátých letech ve smrtícím stylu vzniklo. Pánové se s tím moc nepářou, jsou zakousnutí do toho, co hrají a hrají to velmi dobře. Pitva dávno skončila a začínají nezastavitelné procesy hnití. Rozpadám se, měním tvar, ne, nejsem obrazem, ani příběhem o utrpení, jsem jen kusem zcela nepotřebného masa. Zavržený a prokletý. Pokud mám u poslechu podobné pocity, můžete si být jistí, že se jedná o velmi dobré album. Samozřejmě, vhodné pro podobně zaměřené fanoušky, jako jsem já. "La Maldición" jsem poslouchal rád a s chutí, drželo mě na zemi okovanou botou, přetáhlo si mě postupně na svoji temnou stranu. Ťukám zevnitř na dubovou rakev a přidávám hlasitost. Myslím, že jsem tu správně a to jak co se týká hudby, tak i muziky. Old school death metal, u kterého shnijete zaživa!


sumarizace:

"La Maldición" otevírá hroby stejným způsobem, jako to dělaly kapely DEATH, MORBID ANGEL, PESTILENCE, MASSACRE, MORGOTH. Zvuk je poctivě hnilobný, vytažený snad odněkud ze starých katakomb. Na kapele je vidět a slyšet, že je plně oddána hrobnickému řemeslu. Hudba musela vznikat v opuštěných márnicích, nápady byly dodány těmi nejvíc mrtvými zombie a výsledek si můžete poslechnout sami. Pro nás, co jsme se k death metalu dostali v devadesátých letech, se jedná o vzácný rezavý artefakt. Mám opravdu pocit, že jsem odsouzencem na smrt, čekám ve své cele a k poslední večeři mi pouštějí tvorbu ONIRICOUS. Kapela mě zve na dlouhý nekonečný výlet za řeku Styx. Nebude to dlouho trvat, už zítra ráno mi zlomí vaz. Těším se, podobný death metal mi totiž koluje v krvi odnepaměti. Skvělá smrtící deska, která vás popraví tím nejkrutějším způsobem!Asphyx says:

"La Maldición" is opening the tombs by the same manner as the bands like DEATH, MORBID ANGEL, PESTILENCE, MASSACRE, MORGOTH. The sound is honestly putrid, ripped out from somewhere of the old catacombs. Here you can see and hear that the band is devoted to the craft called "digging the graves". This music had had to be written in the abandoned mortuaries, the most dead zombies had provided the ideas and the result you can listen to by yourself. For us, who came to the death metal at the nineties, this album represents a rare rusty artifact. I really feel like I'm a sentenced to death and I wait in my cell, while the ONIRICOUS album they play for me there as my last dinner. The band invites me to a long, endless trip over the Styx River. It will not take so long time, already tomorrow morning they are breaking my neck. I am looking forward because the similar death metal I have in my veins since time immemorial. A great deadly record that will execute you by the cruelest way!


TRACKLIST
1. Intro (1:19)
2. Exhumando el Horror (3:18)
3. El Extraño (4:20)
4. La Cabra Negra (3:45)
5. La Maldición (4:03)
6. Outro (2:01)

LINE-UP
Chuster - Lead Guitar & Vocals
Mazo - Lead Guitar
Al-Wars - Rhythm Guitar
Tony - Bass
Tillo - Drums

Share this games :

TWITTER