Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 26. února 2020

Home » » DEADLY STORM ZINE - právě poslouchám / I´m listening now - SINISTER!

DEADLY STORM ZINE - právě poslouchám / I´m listening now - SINISTER!Jsem stejně jako vy hlavně fanoušek. Každý den s muzikou vstávám, rvu si ji do uší cestou do práce, uchyluji se k hudbě pokaždé, když to jenom jde. Pořád, již přes třicet let, si dělám večery u desek, které mám rád. K některým se vracím opakovaně a často. Třeba mé chutě osloví i vás. Tohle jsou alba, která jsem si opět naladil ve svých přehrávačích. Asphyxův tip pro dnešní den je...nechte si chutnat!

Mainly I'm fan like you. Every day I get up with music, I listen to music on my way to work, I return to music when it is possible. More than 30 years I listen to my records every evening. Some of them again and again. Maybe my choise can addres you too. These are records that I like. Asphyx' hint for today............... Let's enjoy it!
Interview - SINISTER - Syncretism is the merge of religions. I used this concept to tell about the dark forces and evil ‘religions’ which becomes bigger and bigger and eventually destroys all common faith.

Minirecenze/minireview - SINISTER – The Post-Apocalyptic Servant (2014)

Report, photos, video - NICE TO EAT YOU DEATHFEST 2016 - SINISTER, PROFANITY, FLESHLESS, TORTHARRY and others – Horní Libchava – Czech republic – 13. 5. 2016
------------------------------------------------------------------------------------------
sledujte nás na sociálních sítích - follow us on the social media: 

instagram: 

facebook: 

twitter:
Share this games :

TWITTER