DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 14. září 2020

Home » , , , , , , , , , » News! - VOLUPTAS - new album Towards the Great White Nothing!

News! - VOLUPTAS - new album Towards the Great White Nothing!
Nové album Towards the Great White Nothing od pražských blackmetalistů VOLUPTAS vyšlo u MetalGate Records

Celou nahrávku lze poslechnout například na BandCampu kapely, Spotify, YouTube atd., CD je možné koupit přímo od kapely nebo z eshopu labelu.

Jejich hudba vychází z klasického severského black metalu, zároveň si však libují v neotřelých postupech, nebojí se zvolnit, zahrát na psychedeličtější strunu, nahlížet do experimentálnějších teritorií. Pražští Voluptas jsou na scéně již delší dobu, postupně sbírali zkušenosti, hledali vlastní výraz, aby v roce 2020 mohli zaútočit suverénním albem, které by nemělo zůstat bez pozornosti. Towards the Great White Nothing vychází v těchto dnech u labelu MetalGate! 


Zbystřit by měli především fanoušci kapel jako Ved Buens Ende, Dodheimsgard, Virus či raných Ulver. Zmíněné soubory jsou však pouze vodítkem, Voluptas se snaží kráčet vlastní cestou. „Jde nám spíše o atmosféru a organičnost,“ říkají o sobě. Tato slova Towards the Great White Nothing naprosto vystihují. V blackmetalové bouři se občas ozývají náznaky doom metalu, noisu, dokonce svůj prostor dostává i saxofon… Výsledný koktejl je osobitý a z Voluptas dělá jednu z nejzajímavějších kapel mladé tuzemské blackmetalové scény.

Nahrávka vznikla v Dödsmord Studiu Anderse Axelssona ve smíchovské Eternii. Nahrávalo se na začátku roku 2019 a Anders Axelsson se následně postaral i o mix a mastering.

Zatímco debut Ved Rums Ende se koncepčně točil kolem podzimu, na novince se Voluptas posunuli k zimnímu období. „Nahrávalo se v zimě, fotky se dělaly v zimě, i některé skladby jsou poněkud chladnější,“ uvádí kapela. „Towards the Great White Nothing je část textu ze skladby Between Terror and Erebus, která je inspirována Franklinovou arktickou expedicí. Název lze ale interpretovat více způsoby – například jako smrt, prázdnotu, absurditu a podobně. Použít tuto frázi pro titul alba nám tedy přišlo vhodné z vícero důvodů.“


O artwork alba se postarala Kristýna Vašíčková, která kromě ústředního motivu vytvořila i kresby zajímavě interpretující motivy jednotlivých skladeb. Grafickou přípravu a finalizaci obalu měl následně na starost Vašek Kokeš, který s kapelou spolupracoval už na debutu Ved Rums Ende.

CD digipack Towards the Great White Nothing můžete objednávat na stránkách www.metalgate-eshop.cz. Album je k dispozici taktéž digitálně na všech hlavních platformách. Stream alba naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=0-w3XZtKb9g
Křest CD je naplánován na čtvrtek 5. listopadu a proběhne v pražském klubu Underdogs': https://www.facebook.com/events/1732291416939105Tracklist:
1. Crystalline Key
2. Thargelia
3. Of Gnosis and Agony
4. Between Terror and Erebus

Share this games :

TWITTER