DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 5. února 2015

Home » » Minirecenze/minireview - SKELETHAL - Interstellar Knowledge of the Purple Entity (2014)

Minirecenze/minireview - SKELETHAL - Interstellar Knowledge of the Purple Entity (2014)SKELETHAL - Interstellar Knowledge of the Purple Entity
12"MLP 2014, Iron Bonehead Productions

Loňské EP "Interstellar Knowledge of the Purple Entity" je jasnou ukázkou toho, že i ve Francii umí hrát poctivý "švédský death metal". SKELETHAL se zhlédli ve starých GRAVE, ENTOMBED, NIHILIST, DISMEMBER, UHLEASHED, CARNAGE, ENTRAILS. Podobných kapel je dnes spousta, ale jen některé dokáží vyvolat ducha staré doby natolik dobře, že se kolem jejich muziky začnou vznášet imaginární přízraky z osmdesátých a devadesátých let minulého století. EP nepostrádá tajemné vyhrávky, pomalejší, rozvážné chvilky, ani pořádně řezající a nakopávající vypalovačky. Vše je v absolutním pořádku. Zvuk je náležitě ošetřen starobou a chřestí se o sto šest. SKELETHAL se s tím zkrátka nemažou a je to jen dobře. Hroby se otvírají, lebky praskají, kosti se lámou. U nás, v podzemním undergroundu, je nutné s touhle smečkou rozhodně do budoucna počítat. Francouzští maniaci to dali dohromady v roce 2012 a od té doby nahráli jedno demo, jedno splitko se švédskými INISANS a dvě EP. Doufám a pevně věřím, že se co nejdříve setkáme při příležitosti plnohodnotného CD. Pro mě se již po několika setkáních jedná o přesně ten druh kapely, kterou se vyplatí sledovat. Pokud tedy máte rádi severský smrtící kov v jeho syrovější a drsnější podobě, určitě veďte SKELETHAL i nadále v patrnosti. Studená, surová ochutnávka švédské death metalové školy z Francie! Pure old school!
Asphyx says:


SKELETHAL plays old, honest death metal from old swedish school. If you like the first albums of famous ENTOMBED, DISMEMBER, UNLEASHED, CARNAGE, NIHILIST, ENTRAILS, you will be satisfied I'm sure. Here is played the Nordic death metal, that is very raw, rough and cold. Very tasty degustation of death from France. Pure old school!

http://skelethal.bandcamp.com/
http://www.ironbonehead.de/

Share this games :

TWITTER