SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 28. dubna 2016

Home » » Report, photos, video – CANNIBAL CORPSE, KRISIUN, HIDEOUS DIVINITY – club MeetFactory, Prague – 27. 4. 2016

Report, photos, video – CANNIBAL CORPSE, KRISIUN, HIDEOUS DIVINITY – club MeetFactory, Prague – 27. 4. 2016

Cannibal Corpse
OSTATNÍ FOTKY  ZDE / OTHER PHOTOS HERE
 – author of photos Jakub Asphyx

Kanibalismus je požírání jedinců vlastního druhu. Autofágie je pak pojídání sebe sama.

Pro nás, lidi používající mobilní telefony, facebook, Google+, auta, letadla i rakety je to ohavná záležitost. Napnutě koukáme na hororové filmy, kde se všichni pojídají navzájem. Zvedá se nám žaludek z fotky vraha, který přistoupil na nabídku úchyla, který se chtěl nechat sníst. Jenže ono to bývalo kdysi jinak. V dobách, ne zase tak dávných, si jednotlivé kmeny brali srdce porobených válečníků, případně v časech hladomoru ochutnali svého bližního. Odsuzujeme to, ale zajímalo by mě, co bychom dělali, kdyby nám na půl roku vypnuli elektřinu. V tomhle lidskému druhu zase tolik nevěřím.

Krisiun
Koncert CANNIBAL CORPSE pro mě byl určitou muzikoterapií, zážitkem, potřebným k tomu, abych se tady v Čechách (v Czechii nebo jak se tomu Kocourkovu zrovna říká) nezbláznil (nebo lépe neposral). Je to úžasné, vzít si zase do kapsy starý „chlastací“ mobil s třemi funkcemi, vyrazit s kolegou Michalem (díky za odvoz, my brother from hell!), který má podobné názory na svět a cestou "to všechno" v autě probrat. Nechodím do kostela, já jim to nevěřím, chodím na koncerty, tady mi je mezi podobně „naštvanými – veselými - prokletými“ dobře.

My, kteří známe CANNIBAL CORPSE od dob „Eaten Back to Life“ a nejsme žádné death metalové rychlokvašky, víme na co se těšit. K tomu KRISIUN, kteří vydali loni skvělé album a jako bonus navíc italští HIDEOUS DIVINITY – ti mě zase před dvěma lety uhranuli a už nepustili. Trošku mě jen mrzelo místo konání. Já prostě nemám rád MeetFactory, tamní barmany, i to jejich hnusné pivo Budvar (a ještě předražené). Nelíbí se mi ani, jakože moderní industriální výzdoba, je to takové to umění, jako když se jdete vysrat a k tomu si vezmete větrák. Nad plátnem, plným exkrementů pak sáhodlouze diskutujete s fousatými a plešatými maníky v kostěných brýlích, cože by to mohlo znamenat. „Kanibalové“ ale byli velkým lákadlem (a to jsem se několikrát zařekl, že už tam nepáchnu). Řečí ale bylo už dost, jdeme na hudbu.

Cannibal Corpse
Celý masakrální večírek odstartovali HIDEOUS DIVINITY – italský technický death metal, který buď milujete nebo jde mimo vás. Já šel najisto. Bylo to maso, tenhle kmen maniaků hrál esenci toho nejlepšího z IMMOLATION, DEEDS OF FLESH, MISERY INDEX, HOUR OF PENANCE apod. Italští techno - deathaři ale nezapomínali ani na hrubé, neotesané melodie. Navíc pak, jako bonus pro fajnšmekry, byly přidány hnilobné chuchvalce tmy. Připadal jsem si jako zavřený v nějaké bedně, převážený tisíc kilometrů daleko. Šla na mě až klaustrofobie. Neumím poslouchat hudbu s nadhledem, být pokyvujícím kritikem. Nechávám se raději strhnout. A HIDEOUS DIVINITY mi doslova nakopali půlky. Každý další popis je myslím zbytečný. Jednak jste tam měli být a jednak jsem byl tak nadšený, že bych stejně jen chválil. Masakr!

Hideous Divinity


KRISIUN, brazilská rodinná formace, která se neustálým koncertováním stala absolutně sehranou nesvatou trojicí. Slova skalních fanoušků o tom, že stará alba byla nejlepší a že teď je to už moc „melodické“, neberu. KRISIUN se vyvíjejí, rostou, i když v rámci svého jasně vytyčeného směru. Mám pro tyhle šílence slabost a tak jsem (mimo pár pokusů vyfotit poměrně slušným foťákem mezi lesem pozvednutých mobilů s rozlišením nula nula prd a světelností objektivu podobným mlze) jejich brazilským kouzlům zcela podlehl. Bylo to přesně podle mého gusta. Ortodoxní přístup, neurvalost, neučesanost, živočišnost. Někde jsem kdysi četl, že tahle parta je patetická a jejich gesta legrační. Nejsou! Jde o omyl! Tihle pánové totiž natolik věří tomu, co hrají, že to k nim patří. Nejlepší jejich koncert jsem sice zažil kdysi na plzeňském Metalfestu, kdy nás pár věrných ve dvě odpoledne úplně rozsekali, ale v MeetFactory to bylo minimálně srovnatelné, ne-li ještě lepší. Moje srdcová kapela předvedla perfektní show. Tohle byl pro mě opravdový METAL. Kult!

Krisiun

Tak a teď nám začali vyprávět své morbidní příběhy CANNIBAL CORPSE. Zombie opět ožily, mrtvoly byly porcovány a pojídány s nebývalou chutí. Věční nespokojenci sice asi vážně kroutili hlavou, že už to není takové, jako to bylo dřív, techničtí death metalisté hovořili o jednoduchosti riffů a zaslechl jsem taky hlášky o tom, že zpěvák je vyžraný jako prase. Nojo no, někdo si holt přijede užít a je rád, že vypadl na chvilku z práce, někdo nepochválí nic. Mám to nastavené jinak. Mě to bavilo a moc (mám v „přátelích na facebooku“ mistra Corpsegrindera už několik let a když tam vidíte ty jeho rodinné fotky s rozesmátými děvčátky, ani se vám nechce věřit tomu, co je pak na pódiu za monstrum). Kopalo to pěkně, přátelé. Žádný zbytečnosti, krávovinky ani předváděčky, tohle nemají pánové zapotřebí. Jen surová rozsekávající smršť. Na to jsme se s kolegou těšili a to jsme také dostali.

Cannibal Corpse
Chvílemi jsem měl pocit, že mezi nás naběhl buffalský řezník s motorovou pilou, který odvedl svoji krvavou práci opravdu poctivě. Nějak by mi ani v tu chvíli nebylo proti srsti, stát se válečníkem a ochutnat svého protivníka. Dostali jsme na výběr ze všech dostupných chladných zbraní, důležité bylo hlavně odhodlání a toho měli ten večer CANNIBAL CORPSE na rozdávání. Ano, lehké náznaky stárnutí byly znát, ale přesto to byl neskutečný masakr. Ostatně jako vždy. Vyplavil jsem se sebe veškerý adrenalin a po koncertě si přišel doslova jako kus hadru. Ano, i já jsem chvílemi pařil. Strhlo mě to. Rozsekalo, rozdrtilo, rozmělnilo a vyplivlo jako nestravitelný flák hnijícího masa. Howgh, to bylo zase něco! Zabijácká řeznická práce!

Končí se dle plánu (s akademickou čtvrt hodinou zpoždění), hezky brzy a tak máme dost času na cestu do Plzně a taky se trošku vyspat předtím, než zase ráno vstoupíme do toho „ošklivého reálného světa“. Organizace večera je za mě bez připomínek, ke zvuku bych měl spoustu slov, ale hodně záleželo, z jakého úhlu jsem zrovna fotil a abych pravdu řekl, zbytečně nahlas to bude asi v našich končinách vždycky, takže raději neřeším, taky akustika staré továrny je taková jaká je, včetně sloupů, za kterými se vše tříští. Já si to jel ale hlavně užít, zapařit si, odpočinout. To se také stalo a nějaké přehnané kritiky zmlsaného návštěvníka se ode mě nedočkáte. Za moji maličkost to byl skvělý večer, kapel početně tak akorát, složení perfektní a i když byli CANNIBAL CORPSE vynikající, ten den pro mě přeci jen lehce „vyhráli“ KRISIUN. Ale jak známo, hudba není o závodech, ale o pocitech a spokojen jsem byl se všemi kapelami (HIDEOUS DIVINITY si u mě hodně potvrdili svůj už tolik dobrý status!). Extrémní metal přišlo podpořit velmi hrubým odhadem - 250 - 300 lidí.

Krisiun
Druhý den ráno se probouzím s hlavou nevyspalou, ale čistou jako hladina horského jezera. Zdálo se mi o tom, že jsem v Indonésii a že zrovna lovím čerstvé maso. Oklepu se, natáhnu kalhoty a opět se přenesu do současnosti. Sleduji mladé holky, jak si v tramvaji aktualizují své profily na mobilech a usmívám se. Naschvál jim neprozradím nic o tom, že virtuální život je…víte o čem. Jsem moc rád, že jsem v Praze byl. Vzpomínky (reálné!) zůstanou. Díky všem za pokec, díky za koncert! Bylo to syrové jako pohozená mršina!

Hideous Divinity
Setlist CANNIBAL CORPSE (bez záruky):


Evisceration Plague, The Time to Kill Is Now, Scourge of Iron, Death Walking Terror, Stripped, Raped and Strangled, The Wretched Spawn, Pit of Zombies, Kill or Become, Sadistic Embodiment, Icepick Lobotomy, Covered With Sores, Born in a Casket, I Cum Blood, Unleashing the Bloodthirsty, Make Them Suffer, Hammer Smashed Face,Devoured by Vermin


OSTATNÍ FOTKY  ZDE / OTHER PHOTOS HERE 
– author of photos Jakub Asphyx

VIDEOS – omluvte prosím sníženou kvalitu zvuku/ sorry for worse sound

Share this games :

TWITTER