SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 29. května 2016

Home » » Minirecenze/minireview - GRUESOME - Dimensions Of Horror (2016)

Minirecenze/minireview - GRUESOME - Dimensions Of Horror (2016)


GRUESOME - Dimensions Of Horror
EP 2016, Relapse Records

Recenze/review - GRUESOME – Savage Land (2015)

Tak tomu říkám retro jako řemen! GRUESOME, uskupení slavných old school death metalových osobností je tu s novým EP. A pokračuje se na něm v nastaveném směru. Opět se exhumují staré hrobky, znovu se skládá pocta Chuckovi Schuldinerovi. A to především období "Scream Bloody Gore", "Leprosy", "Human". Takže pokud si chcete kvalitně a náladotvorně zavzpomínat, neváhejte. A co na celé tohle šílenství říká moje maličkost? Samozřejmě je spokojena, i když po nějaké době asi dojde k obehrání a nebudu mít zase takovou chuť se vracet. Nebo alespoň u předešlého alba jsem to takhle měl zažité. Podobné záležitosti miluji, ale tentokrát sahám raději po originálu. Nevím vlastně ani proč to mám takto nastavené, nějak to samo vyplynulo z poslechu. Přehraji si vždycky celou desku GRUESOME, navnadím se na death metalový pravěk a pak jdu vyhrabat staré originály DEATH.

Jedná se samozřejmě o pořádně vypečenou záležitost. Kapela si dala moc velký pozor na pořádný zvuk, na s elegancí sázené klasické riffy ve stylu zmíněných DEATH, ale i třeba OBITUARY, MASTER, POSSESSED, PESTILENCE, AUTOPSY, JUNGLE ROT. Není to samozřejmě na závadu. Naopak, u nás v podzemí si budují GRUESOME čím dál tím větší jméno, jsou uznávaní, cenění. Co na tom, že už tu všechno bylo? Podobná alba musíte brát jako vzpomínku, jako starou mokvající ránu, ve které vám zase začne tepat. Člověk si při poslechu uvědomí, jaké bylo krásné kdysi prožívat dekádu samých zásadních nahrávek. K mnohým se dostal až po dlouhé době, ale uctívá je dodnes. Novinka GRUESOME se mi líbí, i když takové to absolutní nadšení ve mě nevyvolává. Nevím vlastně ani proč. Každopádně, za odvedené řemeslo se pánové nemusí vůbec stydět. 

Recenze/review - GRUESOME – Savage Land (2015)

Sumarizace:

Při poslechu novinky "Dimensions Of Horror" mi ožívají před očima vzpomínky na devadesátá léta minulého století. GRUESOME umí vyvolat staré duchy, poctít nás plesnivými riffy i záhrobním hlasem. Album je to velmi dobré, přejde vám rovnou do krve. Je určeno všem retro maniakům, kteří mají rádi DEATH. Nahrávka je jako nějaký po dlouhé době otevřený hrob. Cítíte ten hnilobný zápach? To jen kapela exhumuje dávné postupy! Hudba, které vás vrátí po časové ose zpět a skvělá záležitost pro pamětníky! Old school death metal forever! Amen!
Asphyx says:

When listening to the news, "Dimensions Of Horror" memories of the nineties are coming alive. GRUESOME can invoke the old ghosts, honour us with moldy riffs and voice from the other world. The album is very well, it goes straight into your blood. It is addressed to all retro maniacs who like DEATH. The recording is like after  long time opened grave. Do you feel that putrid smell? The band has just exhumed bygone techniques! Music that takes you through the timeline back and the great issue for survivors! Old school death metal forever! Amen!

Share this games :

TWITTER