DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 26. května 2016

Home » » Recenze/review - WITCH VOMIT - A Scream from the Tomb Below (2016)

Recenze/review - WITCH VOMIT - A Scream from the Tomb Below (2016)


WITCH VOMIT - A Scream from the Tomb Below
CD 2016, Memento Mori

Nehostinným močálem se plouží hubená postava. Je zničena nekonečným poslechem novinky amerických nováčků WITCH VOMIT. Odpadávají jí kousky masa, kulhá na jednu kostnatou nohu a místní obyvatelé si již dlouho myslí, že potkávají samotnou smrt. Je to vlastně svým způsobem pravda. Nad rozkládajícími se bažinami se válí dlouhé chuchvalce mlhy. Pro pochopení prvotiny těchto šílenců je potřeba mít nastudované staré desky INCANTATION, CARNAGE, BOLT THROWER, AUTOPSY, INFESTER, i klasiky švédské školy. Zkrátka a jednoduše, devadesátkové retro ve své nejhnusnější podobě. Hudba je tak určena všem milovníkům reality, síry a opravdovosti v death metalu. Nic pro zhýčkané současné strávníky. Nasadil jsem také sluchátka na uši a vydal se hledat do močálů smrt. 

Potkávali jsme se v družném hovoru, rozebírali různé způsoby odchodu z tohoto světa, navštěvovali spolu temná zákoutí opuštěných hrobek. Hudba nám byla skvělým společníkem. Byli mi představeni všichni padlí andělé, seznámil jsem se i s členy ďábelské rady prokletých. WITCH VOMIT tu byli po celou dobu s námi. Oddaní, praví, silní a schopní přenést všechno to zlo na CD. Z předpokládaného retra (řekněte mi, co dneska retro není?) se stala časem hodně návyková záležitost. Ostrá, zpočátku těžko stravitelná, ale ve výsledku plesnivá setkání těch, kteří vědí, jak to na onom světě chodí. Není to samozřejmě nic překvapivého, ani styl lámajícího, ale skladby si pamatuji, vyvolávají ve mě roztodivné emoce a dávné obrazy utrpení, proto jsem také nadmíru spokojen.Všichni se radují, že Bůh je konečně mrtvý. Pod jeho nadvládou to tady stejně stálo za víte co. Už bylo na čase, aby to vzal za správný konec někdo jiný. Můžu mít tisíc výtek k ne příliš originálnímu pojetí, můžu se bouřit proti klasickým a tradičním postupům. Smrt si mě ale na téhle desce stejně nakonec dožene. Líbí se mi v tom prostředí beznaděje, rochním se v popraskaných kostech, uléhám do starých rakví. Fascinuje mě ta čistota, klid a souznění nevyhnutelnosti. Pro někoho to je možná příliš morbidní, ale nakonec nás to čeká stejně všechny. Nápadů na šílenství, popisných odstavců o nenávisti, riffů jdoucím na samotnou dřeň a podstatu smrtícího kovu, je zde dostatečný počet na to, abych se spolu s WITCH VOMIT oddával záhrobním orgiím. Jděte a obraťte všechny kříže, narvěte do rakví tajná zaříkávadla, už nastal čas. Alespoň to tak při poslechu cítím. Pekelné album!


sumarizace

Kdyby mrtví uměli mluvit, určitě by novinku WITCH VOMIT vychválili do samého pekla. Na „A Scream from the Tomb Below“ nalezneme jen samé chorobné, plesnivé skladby. Američané se zhlédli v pravém, nefalšovaném old school death metalu. Nezapomínají ani na doomové pasáže a tak musí být spokojen každý milovník procházek po hřbitově. Nálada celé desky je velmi pochmurná, černo šedá a připomíná návštěvu močálu. Kráčíte spolu s kapelou po zahnívajících tělech, modlíte se k obráceným křížům a marně čekáte alespoň na nějaký náznak světla. Nahrávka mi pronikla do žil jako zkažená krev. Plně mě ovládla a rozsekala na malé kousíčky. Takhle nějak si představuji pravý, reálný okultní death metalový obřad. Kosti jsou poskládány do úhledných hromad, lebky svítí daleko do noci. Svět je prohnilý, zkažený a opět vydal další zprávu o zlu. To bylo zhudebněno na nové desce WITCH VOMIT. Zapalte ohně a modlete se! Vynikající záhrobní album!

Asphyx says:

If dead people could talk they would love this new album by WITCH VOMIT to the hell and beyond. On the album „A Scream from the Tomb Below“ you can only find songs which are sick, morbid and moldy. These American guys have found themselves in the real old school death metal. They do not forget about doom passages and that´s why every fan of walks around graveyards has to be satisfied. The mood of songs at this album is gloomy, black and white and it will remind you a swamp trip. You would walk with the band around and there would be putrescent death bodies, you will pray to upside down crosses and you will wait hopelessly for a sign of a light. This album went through my body into my blood like a bad blood. It controlled me and cut me into little pieces. This is how I visualize the true and real occult death metal ritual. Bones are laid and shaped neat scads, skulls shine through the night. The world is putrid and rotten and there is another message about evil. All of this was composed on the new album by WITCH VOMIT. Light up fires and pray! An excellent afterlife album. 


Track list: 
1.    Ripped from the Crypt
2.    Screams from Purgatory
3.    The Tomb  
4.    Below the Dirt  
5.    Witch Cunt  
6.    Primal Rite of Death
7.    Torn from Life  
8.    Twisted Altar of Sin


Album Line-up: 
Filth -  Drums
Tempter - Guitars, Vocals
J.G. - Bass

Share this games :

TWITTER