Recenze/review - SOLSTICE - Casting The Die (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 11. července 2016

Home » » Rozhovor - SLAUGHTERDAY - Naše texty jsou ovlivněny hororovými příběhy H. P. Lovecrafta!

Rozhovor - SLAUGHTERDAY - Naše texty jsou ovlivněny hororovými příběhy H. P. Lovecrafta!


Rozhovor s death metalou skupinou SLAUGHTERDAY z Německa.

Recenze/review - SLAUGHTERDAY – Ravenous (2014)


Ave SLAUGHTERDAY! Nedávno jste vydali dosud čerstvou novinku „Laws of the Occult“. Jsem z ní doslova nadšen. Jaké na ní máte ohlasy, jak ji vnímají fanoušci a co hudební kritici?

Díky! Doteď jsou všechny odezvy na album skvělé! Neobjevila se zatím ani jedna recenze, která by nám připadala nefér, nebo o nás mluvila negativně.

Jakým způsobem u SLAUGHTERDAY vnikají nové skladby? Jak probíhá samotný proces tvorby nového materiálu? Kdo je autorem hudby?

Napsat tuhle nahrávku byl velice přirozený proces. Všechny skladby byly napsány během dvou let. Nebyl na nás žádný nátlak při psaní a mohli jsme si vzít tolik času, kolik jsme potřebovali k dokončení alba. Psaní písní je pokaždé stejné: Jednou týdně se sejdeme ve zkušebně, abychom si zahráli a vyzkoušeli určité části, hledáme správné patterny bicích k rifům a dáváme dohromady všechny kousky. Když je skladba hotová, tak nahráváme živou zkušební verzi s bubny a jedním rytmem kytary. Potom přidávám trošku masa na kosti tím, že nahraju další kytarové tracky a basy pomocí jednoduchého domácího nahrávače. Nakonec Bernd nahraje vokály a song je hotov. A na konci máme vlastně docela dobrou verzi toho, jak bude song znít, až bude nahraný ve studiu. Navíc je to dobrý způsob, jak přijít na to, zda píseň vůbec funguje, nebo jestli potřebuje jakékoli změny. Ačkoli dnešní moderní technologie nabízí různé možnosti pro psaní písní a nahrávání hudby, pořád se držíme naší cesty a hrajeme si hudbu postaru ve zkušebně.Skvělý je zvuk celé nahrávky. Je temný, studený a ostrý zároveň. V jakém studiu jste album nahrávali? Mluvili jste jako kapela do výsledného zvuku, masteringu?

Jako vždy jsme nahrávali album v soundlodge studiu s Jörgem Ukenem nedaleko našeho města. Je to jeden z nejlepších producentů v Německu a nám blízký přítel už asi 25 let. Samozřejmě všechno rozhodujeme společně, ale Jörg ví moc dobře, co dělá. Není potřeba mu koukat přes rameno celou dobu.

Kdo je autorem textů a o čem pojednávají? Kde pro témata berete inspiraci?

Jak jsem již psal, texty píše Bernd. Je velice ovlivněn H.P. Lovecraftovými příběhy. Ani ne tak příběhy inspirované Cthulhu, ale spíše těmi staršími hororovými příběhy.Vždycky jste měli úžasné obaly svých desek. Zakládáte si hodně na tom, jak má album, cover vypadat? Kdo je autorem obalu novinky „Laws of the Occult“?

Opět náš obal dělal Mark Cooper. Podle mě je tohle album jako celek jedno umělecké dílo a obal tak musel sedět k celému albu. Musel přenést na lidi určitou náladu. Další přísady dodal Thomas Westphal. Je to náš dobrý kamarád a pracoval už i s Deserted Fear a Massacra.

Všude je uváděno, že členové kapely SLAUGTERDAY jste jen dva. Jens Finger a Bernd Reiners. Na některých fotkách je vás ale o hodně víc. Jak si to mám vysvětlit? To je sestava pro koncerty?

Přesně! Na začátku jsme neplánovali, že budeme v této kapele dva. Ale po první zkoušce nám bylo jasné, že to tak prostě musí být. Oba máme zkušenosti z pěti členných kapel a musím uznat, že takhle je všechno jednodušší. Bernd a já máme stejné nápady o tom, jak má Slaughterday znít. S veškerým respektem musím uznat, že kdybychom hráli v sestavě, jako hrajeme na živých koncertech, bylo by to o dost složitější. Navíc, všichni mají svoje kapely, ve kterých mohou projevit svoji kreativitu.Hrajete typický, klasický starý death metal. Nikdy jste z téhle cesty neuhnuli, jste „ortodoxní“. Osobně je to jeden z důvodů, proč se mi vaše tvorba tolik líbí, ale nelákalo tě někdy zkusit hrát něco trošku jiného, nějak tvorbu SLAUGHTERDAY ozvláštnit?

Ne, Slaughterday znamená Death Metal. Pokud bychom někdy chtěli dělat něco jiného, určitě to nebude pod jménem Slaughterday. Tuhle muziku hrajeme celý život a nemyslím si, že to budeme měnit.

Často slýchávám na koncertech v Čechách, jak lidé nechodí, jaká je malá návštěvnost. Zajímalo by mě, jakou máte vy zkušenost z Německa? Pro nás jste velká země se spoustou kapel, promotérů. Jezdí k vám často skupiny, které naší malou zemi na turné vynechají. Chodí se u vás na death metalové koncerty? Máte raději kluby nebo větší festivaly?

To záleží na kapele a na místě. Menší kluby mají své výhody – intimnější vztah s publikem, které je nadšenější. Festivaly většinou bývají dobře organizované a jako kapela se dostaneme k většímu publiku, které by se jinak neukázalo.V současné době si většina lidí nová alba stahuje z internetu a používá jen jeho digitální podobu. Jak vidíš tuhle problematiku ty? Zajímal by mě tvůj pohled jako muzikanta.

No, pokud se jedná o ilegální stahování, je to jenom krádež. Sám si všechna alba kupuji ve fyzické formě: LPčka, nebo CDčka. Pro mě je album mistrovským dílem se svým obalem, textem, atd. Ale chápu, že někdo raději hudbu stahuje, protože je to jednodušší a pohodlnější…taky to doma nezabírá tolik místa, haha.V poslední době začíná spousta mladých kapel znovu hrát „old school death metal“. Většině to moc nejde, ale pár nových, slušných kapel, které pochopily, o čem to je, se najde. Máš nějakou oblíbenou, u které si myslíš, že má na to, „oživit staré časy“?

Existuje mnoho kapel, které vznikly v posledních několika letech. Zmíním jen pár: Morbo z Itálie, Reptilian z Norska nebo Exhumation z Indonésie...

Jsou nějaké desky, které tě v poslední době oslovily?

Uf, to je těžká otázka protože jsem za poslední dobu slyšet hodně alb…Hmm, asi Grave Miasma, Interment a Deströyer 666 jsou moje oblíbená.Znáš, posloucháš nějaké kapely z České republiky?

Samozřejmě! Master´s Hammer jsou skvělí. Mám rád Krabathor a Hypnos. Bruno a Pegas jsou úžasní kluci. Byl jsem s nimi na šňůře po Čechách asi před 10 lety.

Co chystají SLAUGHTERDAY v nejbližších měsících?

Budeme hrát na několika letních festivalech a budeme dál psát písničky.Děkuji za rozhovor a přeji spoustu prodaných nosičů, stovky šílených fanoušků a tuny dobrých nápadů.

Moc děkujeme za podporu!! Moc si toho vážíme!!Share this games :

TWITTER