Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 7. října 2016

Home » » Recenze/review - GROTESQUE CEREMONIUM - Demonic Inquisition (2016)

Recenze/review - GROTESQUE CEREMONIUM - Demonic Inquisition (2016)


GROTESQUE CEREMONIUM - Demonic Inquisition
CD 2016, Satanath Records

Hroby se otvírají, lebky praskají touhou po pořádném, plesnivém death metalu. Přivolávány jsou hromy a blesky, tma a smrt. Tentokrát v Turecku. Za kapelou/projektem GROTESQUE CEREMONIUM stojí jediný maniak se jménem Batu Çetin. Jedná se o první dlouhohrající album (ještě bylo v roce 2014 vydáno EP "Blasphemous Goat Observance"). Je to taková pocta starým, devadesátkovým kapelám. Tma je náležitě zkapalněna, stíny upěchovány a rozsekány na malé kousky. Následně pak složeny a vypálený pekelným ohněm do pomyslných drážek CD. "Demonic Inquisition" se od prvního okamžiku zle pitvoří a působí jako dobré album. Sice mu chybí "něco navíc", ale jako solidní základ ke kopání hrobů jej mohu jen doporučit.My, co se rádi přehrabujeme ve starých kostech, navštěvujeme márnice a klid nalézáme jenom mezi náhrobky, budeme s nahrávkou GROTESQUE CEREMONIUM navýsost spokojeni. Milovníci náročnějších kompozic a umělejšího zvuku si odmítavě povzdychnou a prohlásí něco o přílišné monotónnosti, o stereotypu, Jasně, budou mít svůj díl pravdy a označení alba - death metal pro dědky, bude mít své opodstatnění. Mě se skladby líbí. Dávají mi možná až nostalgicky na vědomí, že vše je dnes v muzice komplikované a přeřvané. Ještě existují kousky pavučin, které vás omotají realitou, stáhnou vás do podzemí a přenesou na časové ose zpět. Jsem tomu rád, protože u podobných alb mám pocit, že jsou reálná, zahraná od srdce, s krvelačností v očích. "Demonic Inquisition" je plesnivou odpovědí na ozvěny ze záhrobí.


sumarizace:

GROTESQUE CEREMONIUM a jejich novinka útočí na ty nejskrytější noční můry všech fanoušků old school death metalu. Album je odpovědí na všechny ozvěny ze záhrobí, které je možno vůbec slyšet. Klasický, plesnivý death metal se zde potkává s temnotou z devadesátých let a na své si přijdou snad všichni milovníci hřbitovů. Obraťte všechny kříže, zapalte svíce, dnes se bude konat jedna velmi okultní seance. Vystupovat na ní budou death metalisté GROTESQUE CEREMONIUM. V Turecku moc dobře vědí, jak se dělá pravé a nefalšované smrtící řemeslo! "Demonic Inquisition" je plné špíny, pavučin i ozvěn ze starých rakví. Death metal je zde exhumovaný odněkud z devadesátých let a je krásnou vzpomínkou na časy, kde se ještě zabíjelo poctivě, rezavým nožem. Death metalová deska, která vás pokryje plesnivinou!


Asphyx says:

The new album by the GROTESQUE CEREMONIUM attacks the deepest nightmare of every single old school death metal fan. This album is the answer for all of the calls from the beyond you can hear. The classic, moldy death metal meets darkness of the 90s. And I think that every lover of graveyards is going to be satisfied. Turn down all the crosses, light up the candles because today the big occult séance is happening. There are going to be death metal guy (Batu Çetin) GROTESQUE CEREMONIUM. They really know how to do the right deathful job in Turkey. The album "Demonic Inquisition" is full of dirt, spider webs and echo from old coffins. The death metal is exhumed from the 90s and it is a beautiful flashback from the times when the killing was dinkum and was done by a carroty knife. This is the death metal album which covers you with a fungus!

Tracklist:
1. Defiled Spirits of Unholy Torments
2. Demonic Inquisition
3. Burned at the Stake
4. Malefizhaus & Hexengefangnis
5. Barbaric Apostasy
6. Agonized Screams of the Damned
7. In the Cauldrons of Hell
8. Crushing Morbid Death
9. Profanation (Incantation Cover)


band:
Batu Cetin : everything

Total playing time: 42:24

https://www.facebook.com/grotesqueceremonium/
http://grotesqueceremonium.bandcamp.com/
http://www.satanath.com/
Share this games :

TWITTER