DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 13. února 2017

Home » » Recenze/review - HENRY KANE - Den Förstörda Människans Rike (2016)

Recenze/review - HENRY KANE - Den Förstörda Människans Rike (2016)


HENRY KANE - Den Förstörda Människans Rike
LP 2016, Transcending Obscurity Records

Mé jméno je Smrt a jdu si možná právě pro vás. Toulám se světem, s kapsami plnými nemocí, rozhazuji ze svých dlaní utrpení. Sekám kolem sebe, kosím vás po desítkách. A co ty, příteli? Myslíš, že mi utečeš? Nebuď směšný, mě neunikne nikdo, protože mé jméno je Smrt!

Severský death metalový bohatýr Jonny Pettersson, který jinak působí ve smečkách WOMBBATH, ASHCLOUD, SKINEATER a spoustě dalších projektů, se rozhodl nás poctít svým vlastním albem. Letos vychází na LP nosiči a je nádhernou ukázkou toho, jak zněl švédský sound v dávných dobách. Cítíte ten apokalyptický odér? Ty melodie, vytažené jako šlachy z rozkládajících těl? Tahle hudba bude znít z tlampačů, až zombie vyhrají svůj boj. 15 skladeb v rodné řeči, uvěřitelných, chladných, naléhavých, mrazivých ze své podstaty. Dýchá na mě nostalgie, podávám ruku kostnaté postavě v kápi. Zasvěcení už dávno vědí, jaké je její jméno.


 
O "Den Förstörda Människans Rike" si troufám tvrdit, že je albem hlavně pro fajnšmekry, pro všechny ochutnávače z kalichů zkažené krve. Napijete se jednou a pak už nemůžete jinak. Omámeni severským vzduchem a zatuchlinou starých hrobů se zmítáte zpočátku v pochybnostech. Není to moc chaotické? Nebolí mě to moc? Jenže pak vzduch jako sekyra protne první ledová melodie a jste ztraceni. Stejně jako já. Trčí z čerstvého hrobu další ruka. Ukazuje právě na tebe. Stačí jen přijmout nabídku a plně se oddat švédskému death metalu devadesátých let a smrti. Tak nedělej okolky, má milá a pojď se mnou! Čeká nás dlouhá cesta, dlážděná stejným utrpením jako nám dává samotný život. Vezmeme si s sebou jen smrtící kov a trošku crustu, stejně jako HENRY KANE. Maniakální album!


sumarizace:

Zažili jste někdy tsunami? Že ne? Tak si pusťte novou desku "Den Förstörda Människans Rike". Nějak nechápu, kde se v téhle kapele bere tolik energie. Novinka je totiž jedním slovem vynikající. Už dlouho jsem neslyšel nahrávku, která by mě přišpendlila rovnou na zeď. HENRY KANE hraje sice pořád stejně, ale na novince je ještě šílenější, hlasitější, zběsilejší než dřív. Jeden skvělý masakr střídá druhý, vy sedíte s pusou dokořán a nakonec máte sto chutí rozmlátit nábytek ve svém pokoji. Kombinace deathu, crustu a špíny mi připomíná srážku s náklaďákem plným hnisu. Tohle je úder kladivem přímo do vašich mozků! Absolutní smršť! Dost bylo řečí, jdu raději pařit! Album, které vám vytrhá zuby i s kořeny! Excelentní záležitost!

Asphyx says:

Have you ever seen a tsunami, haven't you? So plax the new album "Den Förstörda Människans Rike". I can't understand where this band takes so much energy. The news is in fact  excellent. I haven't heard such a record for a long time that  pinned me down directly to the wall. The HENRY KANE plays always the same, but on the new album they are even crazier, louder, more furious than before. One great massacre after another, you sit open-mouthed, and at the end you want to smash the furniture in your room. The combination of death metal, crust and dirt reminds me of a crash with a truck full of pus. This is a hammer blowing directly into your brains! Absolute whirlwind! Words enought, I'm going to party! The album, which will pull out your teeth with the roots! Excellent stuff!


Track list:
1. En själ till salu
2. Svarta tankar
3. Skuld och begär
4. En grav av ångest
5. Är din botten nådd
6. Dragen i skiten
7. En längtan
8. Den förstörda människans rike
9. Flaskan var din sista vän
10. Bön för bön
11. Kära bror
12. Bara hat
13. Lögnens svarta ögon
14. Det var inte ditt fel
15. Vinst eller fölust

Line up:
Jonny Pettersson - Everything


Share this games :

TWITTER