New album Polish death metal band DIRA MORTIS - Ancient Breath Of Forgotten Misanthropy (2020)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 15. dubna 2017

Home » » Recenze/review - HELHEIM - landawarijaR (2017)

Recenze/review - HELHEIM - landawarijaR (2017)


HELHEIM - landawarijaR
CD 2017, Dark Essence Records

Venku je slunečno, přesto mi přijde, že se procházím sněhem. Severské skladby v podání HELHEIM kloužou, jako dobře ošetřený led. 

"landawarijaR" působí jako hudba do rádia, nebolí, spíš hladí. Perfektní aranže, ale také sem tam skladatelské tápání. Já vím, podobný směr je dnes mezi posluchači velmi oblíbený, ale osobně bych ocenil alespoň občasné blackové šílenství jako dřív. HELHEIM se vydali cestou, která asi nebude vyhovovat každému. Hrají si s melodiemi, jsou smutní, seversky tajemní a vyprávějí nám ty svoje norské příběhy plné mytologie. Zvláštní je, že někdy bych se u poslechu rozkrájel nudou a jindy jim zase všechno hltám, jako kdyby to byl poslední pokrm na světě. "landawarijaR" je lehce progresivním dílem, nezatěžkaným blackovým vánkem, nicotou, přicházející k večeru z lesů do města. V této nahrávce najdete vynikající momenty, které už nadosmrti nevyženete z hlavy, ale také chvíle, u kterých si budete říkat, že byste je nejraději vystřihli. Každopádně, deska stále budí spoustu emocí a tak je to správně. Hudba by měla vyvolávat nějaké odezvy, jinak nestojí za nic. HELHEIM se posunuli do oblastí, ve kterých občas ještě trošku tápou. Tohle je mystika, zabalená do temnoty, ale také krev, zmrzlá a vysrážená v nekonečných pláních severu. Letos u mě mají Norové sedmdesáti procentní úspěšnost. Velmi dobrá nahrávka.


sumarizace:

HELHEIM letos přicházejí s dalším albem plným smutku, prokletých melodií, nekonečných procházek severskou krajinou a hlavně až magickou přitažlivostí. Melodický black metal je zde zvolen jako prostředek pro navození velice zvláštní nálady. Opakování temných motivů, bědování nad osudem člověka. Nálada nahrávky je velmi pochmurná, jakoby zahalená mlhou. Oceňuji velmi dobrý zvuk a zajímavý obal. K téhle muzice se musíte propracovat, není to záležitost na jeden poslech. Doporučuji všem, kdo se rádi toulají lesem. Melodické, black metalové album, které vám zmrazí vaše srdce! 

Asphyx says:

HELHEIM is coming this year with the next album full of sorrow, accursed melodies, endless walks through Nordic country and especially the magical attraction. Melodic black metal evokes very strange mood. Repeat of dark themes, lament over the fate of man. The mood of the recording is very sad, it seems to be enveloped in some fog. I appreciate very good sound and interesting cover.You can't get to this music easily, take your time for listening. I recommend to all who likes wandering in the forest. Melodic black metal album that will freeze your heart!

Tracklist:
1. Ymr
2. Baklengs Mot Intet
3. Rista Blodørn
4. landawarijaR
5. Ouroboros
6. Synir Af Heidindomr
7. Enda-Dagr 

band:
Hrymr - Drums & programming
Vgandr - Bass & vocals
Hgrimnir - Rhythm guitar & vocals
Noralf - Rhythm & lead guitar

Share this games :

TWITTER