New album ASPHYX - Necroceros (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 28. dubna 2017

Home » » Recenze/review - HELLRIPPER - Coagulating Darkness (2017)

Recenze/review - HELLRIPPER - Coagulating Darkness (2017)


HELLRIPPER - Coagulating Darkness
CD 2017, vlastní vydání

Seknutí ostrým drápem, které způsobí postupné zanícení rány. Všude přítomný odér dlouho nevětraných katakomb. Rez, prašivina, chlad a neskutečná energie, narvaná do riffů. To jsou Britové HELLRIPPER. Takhle to vypadá, když někdo hodí odjištěný granát do podzemí!

Pod touhle smečkou je podepsán šílenec James McBain, který je plně oddán osmdesátkovému metalu. Letos vyvrhl na bezbožné světlo desku, která je plná odkazů na VENOM, DARKTHRONE, IRON MAIDEN, RANGER, SABBATH, SODOM a samozřejmě spousty dalších. To už si přeberete sami a není to ani tak důležité. Hlavní je, že album neskutečným způsobem řeže, je ostré jako čerstvě zlámané kosti. HELLRIPPER jsou moje krevní skupina, hrající s obrovským nadšením a oddaností starobě. Ano, do téhle novinky jsem se doslova zamiloval."Coagulating Darkness" je albem, které mě přeneslo po časové ose do mých metalových počátků. Jasně, jedná se o retro jako řemen, o starou školu toho nejhrubšího zrna. Jenže přátelé, co mám dělat, když je album šíleně přitažlivě návykové? Připadám si chvílemi, jako staré auto z osmdesátých let, které už je dávno odsouzeno do kovošrotu. Naložili mě, drtí mě ocelovými čelistmi pravého nefalšovaného black/thrash/speed/heavy metalu a já si všechnu tu patinu neskutečně užívám. Ano, tohle je hudba, která rozhýbá vaše kosti, povzbudí vás do dalších dní. Jsem absolutně ztracen a uhranut! Zlaté osmdesátky jsou zpět! HELLRIPPER rules!


sumarizace:

"Coagulating Darkness" je albem, které je poctou starých heavy/speed/black/thrash  metalovým klasikům. Je nahráno s velkým nadhledem, s citlivým přístupem a velkou silou. Já z téhle desky opravdu cítím ducha osmdesátých let. Je po okraj plná zajímavých melodií, skvělých vokálů a jiskřivé nálady. Britský maniak James McBain moc dobře ví, jak nahrát dobrý riff. Nahrávka plyne převážně rychle, ale je velmi přitažlivá a nebál bych se říct i sexy. Takto nějak bych si představoval poctivý a dobře zahraný heavy/speed/black/thrash metal! Perfektní deska! Buďte heavy! Buďte HELLRIPPER!


Asphyx says:

"Coagulating Darkness" is an album that is a tribute to the old heavy/speed/black/thrash metal classics. Recorded with great insight, with a sensitive approach and with great forceI really feel the spirit of the eighties from this album. It's full to the brim of interesting melodies, great vocals and sparkling mood. British maniac James McBain know very well how to record some good riff. The recording goes mostly speed but it's very attractive and I'm not afraid to say it's sexy too. This is how I imagine honest and well played heavy/speed/black/thrash metal! Perfect album! Be heavy! Be HELLRIPPER!

Tracklist:
1. Bastard Of Hades
2. Anneliese
3. Demdike (In League With The Devil)
4. Within The Everlasting Hellfire
5. From Hell
6. Black Invocation
7. Conduit Closing
8. Coagulating Darkness

band:
James McBain - All instruments, Vocals

Live:
James McBain - Guitar/Vocals
Mark Lerche - Guitar
Clark Core - Bass
Calum Carruthers - Drums


Share this games :

TWITTER