New album Polish death metal band DIRA MORTIS - Ancient Breath Of Forgotten Misanthropy (2020)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 8. dubna 2017

Home » » Recenze/review - MORBID FLESH - Rites of the Mangled (2017)

Recenze/review - MORBID FLESH - Rites of the Mangled (2017)


MORBID FLESH - Rites of the Mangled
CD 2017, Unholy Prophecies

Slyšel jsem z dálky, jak nade mnou lámou hůl. Pak přišel kněz, odříkal naučené modlitby. Nevím kdo ho zavolal, nebyl jsem věřící. Doktor už jen konstatoval smrt. Pohřeb byl krásný, akorát jsem čekal víc lidí. Aspoň, že přišly všechny mé milé. Probudil jsem se znovu k životu vlastně až ve chvíli, kdy mi házeli na rakev hlínu. Nikdo mě neslyšel a tak jsem se musel smířit s tím, že moje další kroky povedou do záhrobí. Ještě že mi dali na cestu novou desku španělských death metalistů MORBID FLESH.

Stala se mi průvodcem, oporou v nelehkých časech přerodu mezi naším a oním světem. Nemohl jsem se nabažit vláčných chladných melodií, užíval jsem si ve své rakvi všechny plesnivé riffy. Bouchal jsem do víka, z nedostatku vzduchu a přesto řval dva metry pod zemí spolu se zpěvákem texty. Jako rezavé ostny se mi zabodávají jednotlivé skladby do těla, odtrhávají mi kusy masa a vyrývají do kostí nápis MORBID FLESH.Švédský chorobný sound ve stylu GRAVE, ENTRAILS, GRAVEYARD, UNDEAD CREEP, BRUTALLY DECEASED, DISMEMEBER, opepřený hnilobou ASPHYX, MORGOTH, BOLT THROWER dodává desce na uvěřitelnosti. Tohle je reálný death metal, žádná navoněná mršina, ale pořádný kus červy prolezlého masa. Mokvajícího, tepajícího. MORBID FLESH se toho rozhodně nebojí. Útočí přímo, bez varování, přesto s až bažinatým vyzněním. Zavřete mě konečně navždy do staré kobky! Stačí mi přehrávač a "Rites of the Mangled"! Nepotřebuji dýchat, jíst ani pít, potřebuji už jen poctivou hudbu a té se mi na počinu Španělů dostává do sytosti. Maniakální old school death metal, u kterého tančí i všichni nemrtví! Skvělé!


sumarizace:

"Rites of the Mangled" od španělských MORBID FLESH je albem, u kterého se samy otvírají staré hroby. Death metal, který je nám zde předkládán je ostrý, nekompromisní, starý, ošklivý a šíleně návykový. Vydejte se spolu s kapelou na výlet do dávných dob, kdy se ještě hrálo poctivě, reálně a skupinám nechybělo nadšení. Oceňuji velmi dobré, chytlavé nápady, pořádně plesnivý zvuk a hlavně určitou jiskru, kterou cítím z každé skladby. Tohle je muzika pro všechny pamětníky, kteří ještě nezapomněli na to, jak správně death metalem nakopat všem zadky. Mírně se rozkročte, rozpusťte své vlasy, zvedněte ruce a začněte pařit. Starý smrtící kov z devadesátých let opět ožívá. A to pěkně hlasitě a ostře. Kdo z vás si vykope vlastní hrob? Songy plné záhrobí, které jsou nabroušené, jako rezavá kosa. Z nahrávky jsem doslova nadšený a užívám si ji plnými doušky. Old school death metal, který rozmetá vše živé i neživé! Skvělá hrobnická práce! 

Asphyx says:

"Rites of the Mangled" from Spannish MORBID FLESH is an album that opens old graves. Death metal presenting here is sharp, uncompromising, old, ugly and insanely addictive. Come with the band on a trip to ancient times, when it was played fair, really and groups don't miss enthusiasm. I appreciate very good, catchy ideas, really moldy sound and the spark I feel from each song. This is music for all contemporaries who haven't forgotten how to kick all asses with death metal. Stand with your legs apart, pick up your hands and start partying. Old death metal from the nineties comes to life again. And it's pretty loud and sharp. Who wants to dig his own grave? Songs full of Crypt, sharp like a rusty scythe.  I'm excited about this recording and I enjoy it. Old school death metal, that will explode everything animate and inanimate! Great gravedigger job!

Share this games :

TWITTER