DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 20. června 2017

Home » » Recenze/review - ASHCLOUD - Kingdom of the Damned (2017)

Recenze/review - ASHCLOUD - Kingdom of the Damned (2017)


ASHCLOUD - Kingdom of the Damned
CD 2017, Xtreem Music

Sedím tu sám, svázaný a opuštěný. Zapomněli na mě. Tady, v domě plném šílenství. Povede se mi dostat záhadným způsobem z provazů a toulám se po temných chodbách. Na stěnách obrazy od pacientů, v podlaze otisknutý bolestivý nářek. Po stolech se válejí obaly od léků, které z mužů dělají hadrové panenky. Zbyl jsem tu v prázdnotě. Nemůžu ven, bojím se překročit práh mezi touhle šedivou budovou a zlým ošklivým světem. Potom zazní výbuch a já jsem na věky věků zasypán v troskách.

Poslouchám novinku šílenců ASHCLOUD a i když je venku něco přes třicet stupňů Celsia, do mého těla vstupuje podivný chlad. Můžou za to studené melodie, atmosféra plná strachu, beznaděje, smrti. Jako bych před sebou viděl zástupy týraných, jejich uplakané obličeje a nemohl s tím nic dělat. Nahrávka mě rozkládá, přetváří k obrazu svému a bývám v její přítomnosti zachmuřený."Kingdom of the Damned" je deskou ve stylu VOMITORY, CARNAGE, ENTOMBED, DISMEMBER, CONVULSE, BOLT THROWER. Je také odlitou sádrovou stopou po samotné smrti. Doslova mě pohltila smutná nálada celého alba. Melancholické chvilky se zde střídají s nářezy přesně v tom krásně ošklivém poměru, který mám nejraději. Oproti předchozí nahrávce je novinka vzdušnější, propracovanější, éteričtější. Připadá mi, že musela být opravdu nahrána ve starém opuštěném domě plném šílenství. Kdo ví? Kdo vlastně dokáže uchopit a popsat hudbu? Kdo nám dal právo hodnotit? Vždyť se nakonec jedná hlavně o předané emoce a těch mi letos ASHCLOUD napěchovali do hlavy opravdu velké množství. Ploužím se dál svým životem, pořád ještě dokážu stát na nohou a tak je to dobré. Death metal, který vás zahalí temnotou, chladem a smrtí! 


sumarizace:

ASHCLOUD letos přišli s hudbou, která splňuje všechny moje požadavky na poctivý, reálný old school death metal. Jejich nahrávka je plná neskutečné černé energie. Hroby se otvírají, zvony zvoní umíráček. "Kingdom of the Damned" může být klidně soundrackem pro vaší poslední cestu. Podzemí opět ožilo a vyslalo na náš svět posly apokalypsy. Mrtví mi jdou po krku a zlo je cítit všude kolem. Death metal je zde starý a plesnivý a nepostrádá obrovskou dávku naléhavosti. Připadám si, jako bych ležel při okultním obřadu na oltáři smrti a byl navěky obětován. Člověk se při poslechu stává morbidním básníkem, tulákem po záhrobí. Přiznávám se bez mučení. Album mě neskutečně rozsekalo a stalo se mým průvodcem na onom světě. Zapalte svíce, exhumujte starý poctivý death metal! Vynikající temný old school death metal! Absolutní kult!

Asphyx says:

ASHCLOUD come this year with music fulfilling all my requirements for honest, real old school death metal. Their record is full of unreal black energy. The tombs were opened, bells ringing the death knell. "Kingdom of the Damned" may be the soundtrack to your last trip. Underground came alive again and sent messengers of apocalypse to our world . Deads are hunting me and the evil is everywhere. Death metal here is old and moldy and doesn't miss a huge amount of urgency. I feel like I was lying at an occult ritual on the altar of death and I was forever offered. When listening it becomes a morbid poet, a wanderer on the other world. The album cut me up and it became my guide on the other world. Light a candle, exhume old fair death metal! Excellent dark old school death metal! Absolute cult!

ASHCLOUD members
Jonny Pettersson – vocals/guitar (Wombbath, Henry Kane, Pale King, Gods Forsaken)
Gareth Nash – vocals/guitar (Body Harvest, Ageless Oblivion)
Bryan Berger – session drums (Virvum)
Share this games :

TWITTER