DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 8. července 2017

Home » » Recenze/review - DENY THE URGE - As Darkness Falls (2017)

Recenze/review - DENY THE URGE - As Darkness Falls (2017)


DENY THE URGE - As Darkness Falls
CD 2017, G.U.C.

Lidská mysl je nevyzpytatelná a občas nás zavede do oblastí, které bychom neradi někdy navštívili znovu. Poslouchám novinku německých DENY THE URGE a mám pocit, že mi někdo přehodil přes hlavu černý igelitový pytel. Čím víc se bráním, tím je to horší. Lapám po posledních zbytcích vzduchu. Na prsou se jako nějaký ledový pavouk rozléhá ostrá bodavá bolest. 

V pořadí třetí dlouhohrající album kapely s názvem "As Darkness Falls" je kombinací floridské a skandinávské školy. DENY THE URGE jsou temní, oškliví, zákeřní, chladní ze své podstaty. Beru do rukou svůj vlastní popel a marně přemýšlím, kde se ve mě vzala ta obrovská tíseň. Hudba mě ovlivňuje, přenáší do jiných dimenzí a pak marně, jako nějaké morbidní puzzle, skládá dohromady.Na "As Darkness Falls" se mi asi nejvíc líbí melodické linky, které kolem mé hlavy létají, jako nějací zlí netopýři. Stávám se démonem, marně hledám svůj klid a hlavně - nasávám plnými doušky velmi propracovaný death metal. Novinka mi připomíná studený průvan, způsobený pootevřenými dveřmi do staré hrobky. DENY THE URGE jsou originální, mají vlastní výraz a s jinými si je nespletete. Pátral jsem zvědavě i nad nějakými nesrovnalostmi, ale žádné jsem nenašel. V tomhle pekle se mi líbí, jsem v něm doma a pokud to máte nastavené podobně jako já, tak neváhejte! Vynikající death metal, ve kterém se potkává temnota s melodiemi!


sumarizace:

Máte rádi klasický death metal? Tak to by vám potom neměla uniknout nová deska italských DENY THE URGE. Ta je totiž napěchována pořádně ostrým a nekompromisním materiálem. Pánové jsou zručnými muzikanty, kteří nezapomínají i na temné melodie. CD je svým způsobem až magicky návykové. Velmi dobrý zvuk, zajímavé nápady a mocný vokalistův hlas dělají z novinky opravdu zajímavou záležitost. Pokud jste byli v devadesátých letech prokleti a máte rádi klasiky žánru, myslím, že si budete nahrávku užívat stejně jako já. Drtivé kytary, dunivé bicí, mocné riffy. V těchto momentech jsou Němci nejsilnější. Občas se sice vkrade lehký stereotyp, ale v celku se to ztratí. Užívám si tenhle pokrm ze zahnívajícího masa, je perfektně dochucený a ostrý, jako to nejlepší chilli. Stejně chladný a pálivý. DENY THE URGE vydali desku, u které budete mít pocit, že vás zrovna zaživa pohřbívají! Masakr! Excelentní temný death metal!

Asphyx says:

Do you like the classic death metal? You should take a look at the new album of Italian DENY THE URGE. This album is full of very sharp and uncompromised material. These gentlemen are very good musicians who don´t forget to include dark melodies. The album is magically addictive in its own way. Very good sound, interesting ideas and powerful vocalist´s voice, these things make this new album very interesting. If you had been cursed in the 90th and you like classic bands of this genre, I think you will like this album as much as I do. Crushing guitars, booming riffs. These moments are the strongest for these guys from Germany. From time to time you can hear a slight stereotype, however as a whole it is OK. I really enjoy this piece of food of putrefactive meat, it´s perfectly tasteful and sharp like the best chili you have ever had. Cold and hot at the same time. DENY THE URGE published an album which makes you feel like you are being buried alive! Massacre! Excellent dark death metal!

TRACKLIST
1. Intro  (0:54)
2. As Darkness Falls  (2:58)
3. Loophole  (3:15)
4. Altar Of Addiction  (3:17)
5. All Or None  (3:08)
6. On The Surface  (7:10)
7. Infected Curses  (3:42)
8. Voices  (2:48)
9. Perfect Disguise  (4:30)
10. Vatermoran (instr.)  (1:55)
11. Medusa  (3:58)
12. The Processing (instr.)  (5:29)
13. Separated Flesh  (4:33)


LINE-UP

Henrik Osterloh : Guitars/Vox
Max Hunger : Guitars (+ Bass on the album)
James Stewart (VADER) : Drums

https://www.facebook.com/denytheurgeofficial
http://www.guc-area.de
Share this games :

TWITTER