DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 10. srpna 2017

Home » » Recenze/review - WHORE OF BETHLEHEM - Extinguish the Light (2017)

Recenze/review - WHORE OF BETHLEHEM - Extinguish the Light (2017)


WHORE OF BETHLEHEM - Extinguish the Light
CD 2017, Black Market Metal

Do žil mi napumpovali zkaženou krev. Začal jsem vidět své vlastní démony, ztrácel se mezi stíny, umíral a znovu se rodil v nekonečných křečích. Hnil jsem zevnitř, řval po nocích bolestí. Prohlásili mě za prokletého, uhranutého. Existovalo jen jediné rozhřešení. Další a další poslech novinky WHORE OF BETHLEHEM. Přidal jsem se na správnou stranu temnoty.

Kombinace ostrého, brutálního death metalu starého střihu a extrémního black metalu nebývá zase tolik častým jevem. Američanům WHORE OF BETHLEHEM se povedlo vše smíchat v jeden nechutně znějící celek. Se skvělými nápady, originálním vyzněním, parádním zvukem a masakrujícím účinkem.


Sedím na trůně upleteném z malých háďat, srkám krev z bělostné lebky. Užívám si hudbu ve stylu DISFIGURED, SCATTERED REMAINS, CARNAL BEFOULMENT, ale i MORBID ANGEL, BLOOD RED THRONE, HATE ETERNAL případně v lehkých náznacích BEHEMOTH, MARDUK, DARK FUNERAL. Jedná se přesně o ten správný poměr nářezu, temnoty, šílenství a nicoty, které mám v death metalu tolik rád. Kříže už zase hoří, svět brzy lehne popelem. Všude se vznáší strach, nejistota a bolest věřících. Pochopil jsem samotnou podstatu zla, potkával šílence s řezajícími pohledy. Tohle album z hlavy jen tak nevyženu. Obsahuje v sobě totiž tajemnou formuli pro zaříkávání, pro vyvolávání temných sil, pro okultní seance. Brutálně black metalový smrtící kov, u kterého vykrvácíte strachem. Vynikající!


sumarizace:

"Extinguish the Light" je vynikajícím death metalovým albem. Je načichlé smrtí, krutostí, špínou a tmou. Neznám žádnou jinou kapelu, která by smrtící kov uchopila podobným způsobem. WHORE OF BETHLEHEM jsou originální až za hrob. Death metal doslova nasáklý černotou. Novinka mi evokuje cákance krve, které vytváří na zdi tvar pentagramu. Vynikající zvuk, skvělé riffy, hlas připomínající štěkot bájného Kerbera. WHORE OF BETHLEHEM letos stvořili krvelačné monstrum. Téhle desky se jen tak nezbavím. Při poslechu se cítím, jako bych byl právě na místě činu, kde se stala nějaká hodně krvavá vražda. "Extinguish the Light" je chladná, černá, syrová, ošklivá a morbidní záležitost. Pro mě osobně jedna z nejlepších, jaké jsem měl letos možnost slyšet. Album roste každým dnem, každou hodinou. Je mocné, krvavě pestré a obsahuje v sobě obrovské množství energie. "Extinguish the Light" je nahrávkou, která vám prořízne tepnu. Death metal ostrý jako břitva! 

Asphyx says:

"Extinguish the Light" is a great death metal album. It smells like death, cruelty, dirt and darkness. I don´t know any other band which holds death metal as dirty as this does. WHORE OF BETHLEHEM are original as hell. This death metal is literally soaking dark. The new album seems like drops of blood which moves into a pentagram sign. Great sound, amazing riffs, voice which reminds barking of mythological Kerber. WHORE OF BETHLEHEM made a blood hungry beast this year. This album is the one I don´t want to get rid of. When I listen to this album I feel like being in a crime scene where some very bloody murder had happened. "Extinguish the Light" is cold, black, raw, ugly and morbid. For me it is one of the best records I have listened this year. It grows every day, every hour. It is powerful, bloody colourful and it contains a great amount of energy. "Extinguish the Light" is a record which cuts your artery. Death metal which is sharp as knife! 

tracklist:
1. Ritual Purification
2. Invocation
3. Overtaken by Evil
4. Possession
5. Parasitic Abominations
6. Extinguish the Light
7. Rebirth in Fire
8. Ravenous Undead Predators

band:
Ryan Sylvie (guitar/backup vocals)
Sam Axelrad (drums),
James VanDenBerg (vocals),
Alan Berryman(bass),
Phil King (guitar)


Share this games :

TWITTER