Recenze/review - ARCHGOAT - Worship the Eternal Darkness (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 26. září 2017

Home » » Recenze/review - ARCHSPIRE - Relentless Mutation (2017)

Recenze/review - ARCHSPIRE - Relentless Mutation (2017)


ARCHSPIRE - Relentless Mutation
CD 2017, Season of Mist

Někde na pomezí mezi normálnem a šílenstvím. U tenké hranice vnímatelnosti, s extrémním vyzněním. Tam někde se pohybují kanadští ARCHSPIRE. Kapela, která hraje technický death metal velmi zajímavým způsobem. Ostře, nekompromisně, zároveň bolestivě a neotřele.

Vždycky když poslouchám nahrávky smeček, které se zhlédly v tvorbě třeba takových ORIGIN, SPAWN OF POSSESSION, DEYOND CREATION, CYNIC, ATHEIST, OBSCURA, GOROD, NECROPHAGIST, tak si představuji, že do mého pokoje přiletěli mimozemšťané, mají mě zrovna přivázaného v křesle a horní díl mé lebky je krásně čistě odkrojený. Ládují mi do hlavy trychtýřem složité, komplikované riffy, jdoucí až na samou hranu snesitelnosti."Relentless Mutation" je strojově přesným albem, se spoustou zajímavých zákoutí, různých kudrlinek. Jakoby desku už nenahráli lidé, ale spíše bytosti z jiné planety. K nahrávce se tak můžete stavět několika způsoby. Buď ji zcela odmítnout, případně chytře pokyvovat hlavou a přesto ji nerozumět a nebo jí dát dlouhý čas a pochopit ji. Nezastírám, není to lehký poslech, mnohdy mi úplně všechno nesedí, ale jako celek rozhodně zaujme. ARCHSPIRE na to jdou po svém, složitě. Než aby řízli rovnou do břicha, tak raději postaví okolo vašeho těla stovku táhel a navzájem propojených nožů. Jenže takhle se v moderním death metalu zkrátka zabíjí. Je jen na vás, zda k těmto praktikám budete vstřícní, či nikoliv. Osobně musím mít na album náladu. Pak ocením hlasitý zvuk, hráčské umění a nakonec vlastně i totálně odlidštěnou atmosféru. Invaze z vesmíru začala! Zachraň se kdo můžeš! Ti kdo přežijí, si mohou poslechnout zmiňovanou desku. Technický death metal vysoké kvality.


sumarizace:

ARCHSPIRE nám letos přinášejí ochutnávku toho nejkvalitnějšího progresivního death metalu. Pokud se zaposloucháte pozorněji, najednou zjistíte, že jste spolu s kapelou jedno tělo i mysl. Muzika je sice složitá, náročná a spletitá, ale obsahuje v sobě určitý, velmi přitažlivý neklid. Nálada celého alba je chladná, ale zároveň přitažlivá. Jakoby v sobě hudba obsahovala nějakou magickou formuli. Poslouchat doporučuji s čistou a otevřenou myslí. Pak vynikne tahle ledová technická krása nejlépe. Nezapomíná se ani na melodie. A teď už mě prosím nechte, než abych psal slova, budu raději poslouchat. Inteligentní technický death metal, zahraný s noblesou! 

Asphyx says:

ARCHSPIRE published a taste test of the progressive highest quality death metal. If you listen to it carefully I will realize that you are the one with this band – one body, one mind. This music is complicated, ambitious and complex, however it has some kind of a restlessness which is very magnetic. The mood of this album is very cold but very magnetic. It feels like it has some kind of magical formulation inside. I would suggest listening to it with an open and clear mind. Than you can feel the cold technical beauty. They don´t forget melodies. And now, let me go please, more than write a words I would prefer listening to this album. Intelligent technical death metal which is played with a nobleness.


Tracklist:
1. Involuntary Doppelganger
2. Human Murmuration
3. Remote Tumour Seeker
4. Relentless Mutation
5. The Mimic Well
6. Calamus Will Animate
7. A Dark Horizontal

band:
Oliver Rae Aleron - Vocals //
Dean Lamb - 8 String Guitar //
Tobi Morelli - 7 String Guitar // ...
Jared Smith - Bassist //
Spencer Prewett - Drums //  

Share this games :

TWITTER