DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 6. listopadu 2017

Home » » Recenze/review - AUTOPSY - Puncturing the Grotesque (2017)

Recenze/review - AUTOPSY - Puncturing the Grotesque (2017)


AUTOPSY - Puncturing the Grotesque
EP 2017, Peaceville Records

for english version please scroll down

Ostrým skalpelem vedu řez od krku, rovnou přes celé břicho. Vyvrhnu vnitřnosti, pomazlím se s nimi. Odstraním maso od kostí, vydlabu mozek z lebky. Už zase pitvám své vlastní tělo. 

Nové EP legendárních AUTOPSY je pro mě, jako velkého fanouška kapely, takovým malým morbidním svátkem. Předkládány jsou nám znovu další choré příběhy z pitevních sálů, chaotické riffy, Chrisův morbidní a shnilý vokál, doomová nálada opuštěných nemocničních chodeb. Kapela se drží stylu, který kdysi sama vymyslela. V jednoduchosti je opět síla. Některé nápady jsou náležitě primitivní, jiné plesnivé, bolestivé, temné, přesně jak je máme všichni u AUTOPSY rádi. EP obsahuje šest vlastních skladeb a jeden cover od BLOODBATH. Songy se odehrávají v klasickém AUTOPSY stylu, vybočuje snad jen zásek "Puncturing the Grotesque", což je death´n´roll odkazující na MOTORHEAD. Američané nepřinášejí vůbec nic nového, ale ruku na vytrhnuté srdce, chtěl to vůbec někdo? Já tedy rozhodně ne. Mě se stále líbí všechna ta tolik přitažlivá hniloba, staroba, morbidita. AUTOPSY jsou i letos jako zaschlá krev. Oškliví a nechutní. Dokončím pitvu svého těla, pak vše opravím do původního stavu. Abych mohl začít znovu. Pitvat a poslouchat "Puncturing the Grotesque". Povedené album od skupiny, která ctí své vlastní tradice. AUTOPSY vás i tentokrát nakazí pořádně zlou chorobou. Skvěle!


Asphyx says:


I cut a hole from neck to the stomach with a sharp scalpel. I take out all the guts and cuddle with them. I separate the meat from the bones, and scoop the brain out of the skull. And again, I am doing an autopsy on my own body.

The new EP by the legendary band AUTOPSY is like a small morbid holiday for fans like me. They give us another sick stories from the autopsy rooms and chaotic riffs. Chris´s morbid and rotten vocal, the doom mood of abandoned hospital halls. These guys know their style which they invented and they stick with it. I like the simplicity that is the strong part. There are some primitive ideas which are great, some are mouldy, painful, dark, just the way we like AUTOPSY.

EP contains six own songs and one cover of BLOODBATH. Those song are played in the classic AUTOPSY style. There is only the songs “Puncturing the Grotesque” which is death´n´roll referring to MOTORHEAD. Those Americans do not bring anything new to the table but let´s be deadly honest, do we want something revolutionary? I do not. I still like the attractive rot, oldness and morbidity. AUTOPSY are like a dry blood. Ugly and nasty. I finish the autopsy of my own body, then I will turn everything back like it was before. So I could do the autopsy again and to listen to “Puncturing the Grotesque”. This album is nicely done and this band honours its tradition. AUTOPSY will infect you with a bad illness this time. Great!


Tracklist:
1. Depths of Dehumanization 01:14
2. Puncturing the Grotesque 03:08
3. The Sick Get Sicker 05:27
4. Gas Mask Lust 04:20
5. Corpses at War 04:01
6. Gorecrow 03:54
7. Fuck You!!! (Bloodbath cover) 01:51

band:
Chris Reifert – zpěv, bicí
Eric Cutler – zpěv, kytara
Danny Coralles – kytara
Joe Allen - basa

Share this games :

TWITTER