Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 30. prosince 2017

Home » » Recenze/review - CAVALERA CONSPIRACY - Psychosis (2017)

Recenze/review - CAVALERA CONSPIRACY - Psychosis (2017)


CAVALERA CONSPIRACY - Psychosis 
CD 2017, Napalm Records

Já na bráchu, brácha na mě a nakonec je z toho zase další album CAVALERA CONSPIRACY. Od prvního poslechu vylouhovaný čaj z desek od "Roots" a starších od SEPULTURY. Tentokrát zaplať Satan ve slušivějším zvukovém kabátě a také s mnoha dobrými nápady ve skladbách. Ano, Max a jeho věrní mě mile překvapili. Ne, že by nahráli desku roku, ale aspoň se "nestydím" ji doposlouchat do konce. Pánům jednoduše návrat do osmdesátých let sluší. I když, na rovinu. Nejedná se o nic převratného.Nekonečné debaty o tom, zda je lepší CAVALERA CONSPIRACY, potažmo SOULFLY, mám navždy vyřešené. Jsem příznivec i nových alb SEPUTLURY. Přijde mi svěžejší, lepší, namakanější. Ale CAVALERA CONSPIRACY si letos ostudu určitě neutrhli. Deska je sice v mnoha momentech monotónní a vlastně není ani ničím výrazná, ale jako proti oddychovému poslechu proti ní nic nemám. Nejlepší stejně bude, když si album poslechnete. CAVALERA CONSPIRACY se pokusili exhumovat ducha starých desek a vcelku se jim to povedlo. Novinku nebudu asi nikdy vynášet do nebes, ale rád se k ní občas vrátím. Přeji příjemný poslech.
sumarizace:


"Psychosis" je nahrávkou, která je umíchána z osvědčených ingrediencí. Ostré riffy, mocný hlas, dunivé bicí. Osobně bych ocenil trošku víc zajímavějších melodií, možná i neurvalosti, rebelie. CAVALERA CONSPIRACY mi letos přijdou trošku spoutaní, jakoby se báli víc odvázat. Album je určitě velmi solidní, se zvukem, který neurazí ani nenadchne a s nápady, které zaujmou jen někdy. Ale tak, jsou zde noví CAVALERA CONSPIRACY, co dodat víc? Snad jen, že pořád to sype tak na 60 - 70%. Což není zase tak špatné.Asphyx says:

"Psychosis" is a record which is packed with great ingredients. Shar riffs, powerful voice and booming drums. Personally, I would appreciate a little mre interesting tunes, maybe even disorder and rebellion. This year CAVALERA CONSPIRACY seems a little tight, like they are afraid to get away. And he his albums have a little bit more of the metal balls. This album is definitely solid and its sound is like a 5 out of 10. It has ideas which will attack you only sometimes. But, CAVALERA CONSPIRACY did a new album co what else can we say? Maybe just that they still got it on 60-70%. And that is definitely not bad.


Tracklist: 
01. Insane
02. Terror Tactics
03. Impalement Execution
04. Spectral War
05. Crom
06. Hellfire
07. Judas Pariah
08. Psychosis
09. Excruciating

band:
Max Cavalera - rhythm guitar & vocals
Iggor Cavalera - drums
Marc Rizzo - lead guitar
Nate Newton - bass (Pandemonium album/some live shows)
Johny Chow/Tony Campos - bass (other live shows)

Share this games :

TWITTER